tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A to prawda. Też tak słyszałem, w sumie trochę się dziwię, gdyż Ibanez to bardzo dobra firma, a tu taki bubel z ich strony.

PS: Fajny awatar. A mam takie pytanie, mógłby kolega zmienić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale prawdziwy Les Paul = Gibson. Gibson i Fender to najbardziej rozpoznawalni producenci gitar elektrycznych. To tak jak alianci i oś, jedi i imperium, Gandalf i Saruman, Nike i Adidas, Tusk i Kaczyński itp. itd. Z jednym wyjątkiem - nie dzieli się na dobrą i złą stronę mocy. Ten podział to taka obrazowa sugestia.
W każdym razie Les Paul to nie firma, tylko konkretny model. Możesz to potraktować jako ciekawostkę ( choć bardzo przydatną ), a jeśli wiedziałeś o tym, to Cię po prostu nie zrozumiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 19:55, Invin napisał:

> BTW to jakiego Les Paula Ty widziałeś za 500-800 zł? :D

Nie widziałem, raczej coś mi światło w pamięci, jak ludzie mówili o nich, że w miarę
tanie gitary dla dobre poczatkujacych. Mogłem źle przeczytać, bo raczej się nie zagłębiałem.
:) W każdym bądź razie mi się nie podobają. :D

Dobra, jeśli masz wolne jakieś 4 kafle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, ale chodziło mi o np. Epiphone Les Paul Special II, czy Epiphone Les Paul 100, bo zdaję mi się, że ktoś tu na forum te gitary już polecał. ;P

Sam:

jw. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile LP SII jest godny polecenia jeżeli chodzi o jakość/cena (tzn. teraz cena tak od 650 wzwyż... ja kupiłem za 470 czy cos koło tego) to LP 100 już za tą (stoi po ok. 1000) cenę jest niewart kupna.. z reszta na każdym forum ma złe opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 15:48, ZO_S_O napisał:

LP 100 już za tą (stoi po ok. 1000) cenę jest niewart kupna.. z reszta na każdym forum ma złe opinie...



Głównie dlatego, że Epi poleciało sobie w kulki dając nam laminat ;) Sam się nad nim zastanawiałem, ale kiedy ktoś napomknął, że to nie jest pure drewno, to zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie. Bo mam struny firmy infeld 12-52 i rgałem w drop C. A po 1 mjesiącu gry puściła mi jedna struna przy mostku. Gram już rok i zastanawiam sie czy to moja wina czy może słabej jakości struny<kosztowały około 15 zł> . Zdażyło mi sie to 3 raz, 2 razy z tym kompletem infeld, a raz z daddario, ale to było po jakiś 3 miesiacach gry i była to najcieńsza struna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać nad jaka wysokością mniej więcej powinny być struny w stosunku do pierwszego przetwornika (albo lepiej- ostatniego progu) bo coś mi się zdaje że gryf mam troche przekrzywiony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 07:00, ZO_S_O napisał:

Właśnie o to mi chodziło...


No to dobrze, że się rozumiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po zmianie strun z 11-52 na 12-56 będe musiał zmieniać krzywizne gryfu czy jakoś tak?? Bo nie wiem zbyt o co chodzi:D. A po za tym jak sprawdźić krzywizne gryfu no i jak ją wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 21:16, slipknotslayersoad napisał:

Mam pytanie. Czy po zmianie strun z 11-52 na 12-56 będe musiał zmieniać krzywizne gryfu
czy jakoś tak?? Bo nie wiem zbyt o co chodzi:D. A po za tym jak sprawdźić krzywizne gryfu
no i jak ją wyregulować.

gryf regulujesz kluczem przy główce, http://gitara.4web.pl/gryfset.htm masz to dobrze opisane , ale dla startów, co do reszty gitar to nie wiem czy jest dokładnie tak samo, ale powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:17, slipknotslayersoad napisał:

Chociaż w fenderze tez nie widze przy główce żadnej śruby, może coś trzeba odkręcić???

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:FenderTelecaster.jpg&filetimestamp=20070312092358


U mnie śruba jest na główce gryfu, w takim otworze pod strunami. Na tym zdjęciu, które podałeś, widać go. Taki ciemny punkt trochę na dół i w prawo od pierwszego klucza (E6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:17, slipknotslayersoad napisał:

Chociaż w fenderze tez nie widze przy główce żadnej śruby, może coś trzeba odkręcić???

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:FenderTelecaster.jpg&filetimestamp=20070312092358

W stracie i Telecasterze od razu możesz działać imbusem, a w SG i LP musisz odkręcić te nakładki z nazwą, mam nadzieję że pomocne jak coś masz zaznaczone na zdjęciach.

20090516103936

20090516103943

20090516103948

20090516103953

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponawiam posta:]
Otóż chce kupić dobry bass i spodobał mi się ten:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/bc-rich-warlock-one-bass
Co o nim sądzicie? Dobry na początek?i najważniejsze: czy jest przeznaczony do granie matelcore/death metalu bo zbytnio nie znam się na basach:] A jeżeli ten nie jest dobry to jaki możecie polecić na początek??
Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się