tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

No cóż, jeżeli masz jeszcze gwarancję na wzmacniacz, to postarałbym się o wymianę, bo wzmacniacze mają to do siebie, że "buczą", ale ten jest najwyraźniej uszkodzony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Struny w świeżo zakupionej gitarze są zwykle przerdzewiałe i zakurzone. Należy je wymienić jak najszybciej (po tygodniu-dwóch od zakupu).
Później przeciętny gitarzysta wymienia struny co trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 20:24, luq napisał:

Mam takie pytanie.

Otóż niedawno zaczęły mi brzęczeć struny, głównie między 12 a 22 progiem ( najbardziej
na 15 ), w szczególności struna G. Z ciekawości podłożyłem kartkę papieru pod struny
w czasie przytrzymywania na tym progu - kartka się mieści, aczkolwiek na następnym progu
jest trochę mniej luzu.
Podejrzewam, że struny są już zużyte ( 2 miesiące na nich gram; fabryczne ), chociaż
nie jestem pewien. Wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Moim zdaniem to nie wina strun tylko źle wyregulowanego gryfu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
Struny i tak miałem zamiar wymieniać, ale przy okazji zaniosę wiosło do znajomego, żeby spojrzał czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ile mniej więcej, można kupić dobrą gitarę elektryczną?
Taką do grania rockowych kawałków (m.in Iry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 16:09, jcl99 napisał:

Za ile mniej więcej, można kupić dobrą gitarę elektryczną?
Taką do grania rockowych kawałków (m.in Iry).

600-1000zł, 1000-2000zł, 2000-3000zł... trudne pytanie zadałeś

Wiem o co ci mniej więcej chodzi. Otóż unikaj wszelkich promocji na allegro, a nawet samego allegro. Kupuj raczej w internetowych sklepach muzycznych - guitarcenter.pl lub rockn''roll (rnr.pl). Ceny poszukaj sam, ale polecam wydać trochę ponad tysiąc a będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 18:08, ZO_S_O napisał:

> Za ile mniej więcej, można kupić dobrą gitarę elektryczną?
> Taką do grania rockowych kawałków (m.in Iry).
600-1000zł, 1000-2000zł, 2000-3000zł... trudne pytanie zadałeś

Wiem o co ci mniej więcej chodzi. Otóż unikaj wszelkich promocji na allegro, a nawet
samego allegro. Kupuj raczej w internetowych sklepach muzycznych - guitarcenter.pl lub
rockn''roll (rnr.pl). Ceny poszukaj sam, ale polecam wydać trochę ponad tysiąc a będzie
dobrze.

Wiesz nie chcę sie Ciebie czepiac ale w Rock''n'' Roll lepij nie kupować bo Oni mają same gitary z najwyższych półek sprowadzane z Ameryki Jakieś fandery ibanezy i epiphony a w sumie takie gitary jak oni sprzedają można w innym sklepie internetowym mozna kupic o wiele taniej niż tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem, ze rnr ma ceny z kosmosu. Podałem go, bo miałem tą nazwę "pod ręką". Tylko taki przykład, a do wniosku, że jest drożej dojdzie każdy spostrzegawczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robiłem poprostu ze uczyłem sie jakieś super pozycji, a potem nią improwizowałem do danej piosenki. Potem uczyłem sie drugiej superpozycji która ułożyłem i korzystałem wtedy z tych dwóch i tak dalej i dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego niedługo kupuje przetwornik do gitary, ale pytanie czy lutnik będzie w stanie z dwóch singli zrobić jednego humba, bo gdzieś tam kiedyś czytałem że czasami z singli humbuker ma naprawdę ciekawe brzmienie, nie wiem czy to prawa, ale jeżeli tak to czy jest taka możliwość. Jak ktoś z was wie to niech powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić dobrego elektryka do 1200zł z piecykiem, na razie gram na klasyku więc mam jakieś umiejętności:P
Na razie znalazłem to:
http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/21_34/products_id/4694
http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/21_34/products_id/317
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/Orange-Guitar-Pack.html (cały zestaw, do innych prosiłbym o polecenie jakiś piecyków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze strunami - strasznie często mi pękają...
O ile te fabryczne trzymały baaaaaaaaaardzo długo, że aż sam je wymieniłem, to kolejny komplet (Erniego Balla 9-46) trzymał 2 miesiące, kolejny, Gibsona miesiąc, więc wróciłem do starego Erniego Balla i struna G wytrzymała 3 dni (!) - czego to może być przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 14:12, gogiell napisał:

Mam problem ze strunami - strasznie często mi pękają...
O ile te fabryczne trzymały baaaaaaaaaardzo długo, że aż sam je wymieniłem, to kolejny
komplet (Erniego Balla 9-46) trzymał 2 miesiące, kolejny, Gibsona miesiąc, więc wróciłem
do starego Erniego Balla i struna G wytrzymała 3 dni (!) - czego to może być przyczyna
?


Może za mocno uderzasz??:P Jeśli są dobrze nastrojone to nie powinny pękać, ale jak za bardzo je naciągniesz to... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2009 o 14:27, godryk napisał:

Może za mocno uderzasz??:P Jeśli są dobrze nastrojone to nie powinny pękać, ale jak za
bardzo je naciągniesz to... :)

No właśnie nie wiem, bo są idealnie naciągnięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej? Która jest lepsza dla człowieka, którego doświadczenie z gitarą ogranicza się do Guitar Hero? ;) Jakie modele w rozsądnej cenie (<350zł?) są godne polecenia? A może mimo wszystko warto zainwestować w coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 15:29, LESZ3u napisał:

Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej? Która jest lepsza dla człowieka, którego
doświadczenie z gitarą ogranicza się do Guitar Hero? ;) Jakie modele w rozsądnej cenie
(<350zł?) są godne polecenia? A może mimo wszystko warto zainwestować w coś lepszego?


Główna różnica jest taka, że klasyk ma struny nylonowe, a akustyk metalowe. Idąc tym tropem - na klasyku lepiej się gra delikatne, spokojne kawałki. Klasyk to taka "gitara na ognisko" ;) Na akustyku można bardziej poszaleć, dźwięk jest inny. Ogółem - dwa różne instrumenty.
Spośród tych dwóch typów nie da się wskazać lepszej dla początkującego. Musisz po prostu wybrać.
Przejdź się do sklepu, ograj. Radzę zebrać jeszcze 100-150 zł, bo za tą kasę można kupić coś naprawdę sensownego.
PS: Poszukaj na google. Wiele osób zadaje takie pytanie.
--------
Kurczę, moja gitara już przestaje stroić :P
Kiedy wydaje mi się, że wskazówka jest już na środku ( stroję stroikiem ), to za chwilę zaczyna szaleć wychylając się na lewo i prawo. Nie idzie dobrze nastroić. Czas na nowe struny ;)
I tutaj moje pytanie - jaką firmę brać pod uwagę ? Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad Elixirami, ale nie jestem co do tego pewien. Struny w moim wypadku to 9-42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2009 o 16:06, luq napisał:

Kurczę, moja gitara już przestaje stroić :P
Kiedy wydaje mi się, że wskazówka jest już na środku ( stroję stroikiem ), to za chwilę
zaczyna szaleć wychylając się na lewo i prawo. Nie idzie dobrze nastroić. Czas na nowe
struny ;)
I tutaj moje pytanie - jaką firmę brać pod uwagę ? Szczerze mówiąc zastanawiałem się
nad Elixirami, ale nie jestem co do tego pewien. Struny w moim wypadku to 9-42.


O Ernie Ballach się dobrze słyszy ;] A Elixiry to dobre, ale drogie dosyć struny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się