tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2009 o 20:43, ZO_S_O napisał:

Mam prośbę. Potrzebuje jak najwięcej w miarę łatwych do zagrania na akordach kawałków
gitarowych. Takie, żeby każdy znał... w pt. jest piknik klasowy (oblewamy zakończenie,
nie?) i zgadnijcie kto będzie przygrywał?

A więc - może mało dosyć znane, ale Nirvana unplugged in new york - bardzo fajne kawałki. Dalej - Oprócz błękitnego nieba - polskiego zespołu Golden-life, Jak luq napisał - knockin'' on a heavens door...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Knockin'' on Heaven''s Door znam na pamięć, ale solówek na akustyku nie zagram...

Wsaadman - oprócz błękitnego nieba się przyda, dzięki. Może też spróbuję z tą nirvaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... jaka była by dobra gitara akustyczna na początek?? W miarę tania a porządna, chciał bym się czysto amatorsko nauczyć pogrywać na gitarze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie gitar na allegro, w szczególności na allegro, jakoś nigdy, przynajmniej dla mnie, nie wydawało się dobrym pomysłem.
Polecam wizytę w najbliższym sklepie z gitarami w towarzystwie jakiegoś znajomego gitarzysty. Ot, ja mam Greenville bodajże, kolega ma jakąś Western cuśtamcuś - firma nie ma jakiegoś większego znaczenia. Liczy się to, jak gitara leży Ci w dłoniach, jak się na niej gra, jak z brzmieniem. A wszystko to pomoże sprawdzić właśnie kolega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gitarę elektryczną. Lecz jest ona dość słaba. Takie gówienko za 450zł. Ostatnio mi się poszczęściło i posiadam coś koło 1tys złotych na gitarę co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 18:30, Largooo napisał:

Mam gitarę elektryczną. Lecz jest ona dość słaba. Takie gówienko za 450zł. Ostatnio mi
się poszczęściło i posiadam coś koło 1tys złotych na gitarę co polecacie?

Ehh - było stronę wcześniej, albo nawet na tej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam witam witam ;))
Mam pytanie odnośnie gitary basowej i piszę tu, bo myślę że są tutaj ludzie którzy znają się na tego typu wiosłach :) Otóż mój brat planuje zakupić właśnie gitarę basową i ma na oku takie:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/cort-action-a-ws
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/ibanez-gsr-180bs
http://www.rnr.pl/p5583.895_epiphone_embassy_standard_iv_bass_wl_wyprzedaz__oszczedzasz_300_pln__gitara_basowa.html
Brat byłby za tym ibanezem bo jest dosyć tani i chyba dobry na początek, ale zmartwiła mnie jedna opinia napisana pod tą gitarą, a mianowicie że jednemu gościowi ta gitara nie stroi... nie wiem czy to po prostu taki ubytek się znalazł, czy to może jakaś wada gitar z tej serii?
Prosiłbym o opinię każdej z tych gitar, jeśli ktoś się zna i może jeszcze podpowiedź którą najlepiej by było kupić na początek, bo ten ibanez to ma jeszcze dwa przetworniki jazz i nie wiem czy czasem nie jest do lekkiej muzy a bratu zależałoby na troche mocniejszych riffach ;]
Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady... mam zamiar kupić efekt do elektryka i waham się między Metal Zone a Metal Core Bossa. A, i czy wielkim błędem jest kupienie kostki używanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal Zone.
Sam zamowilem wczoraj. Metal Core to starsza wersja. Juz nieprodukowana.
Co do uzywanej kostki, to nie wiem. Jesli jest w dobrym stanie z wygladu, to powinna dzialac ladnie.

PS. Sorry za brak polskich znakow, ale mam chwilowa awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konkretne pytanie i liczę na precyzyjną odpowiedź.

Chcę kupić nowe strunki do elektryka 6-strunowego. Gram na drop A#/Bb na 0.012-0.054. Są deczko za cienkie jak dla mnie, więc planuję kupić grubsze i tu powstaje problem. Mianowicie - czy struny przeznaczone do barytonowej gitary(tak jest napisane na pudełku od strun, że są do gitar barytonowych np. grubosci 60 i wyzej), będą dobrze brzmiały na zwykłej, pospolitej menzurze? Czy pusta struna będzie zgrywała się z 12 progiem, czy coś mi się zchrzani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 22:59, W1tch3r napisał:

Potrzebuje porady... mam zamiar kupić efekt do elektryka i waham się między Metal Zone
a Metal Core Bossa. A, i czy wielkim błędem jest kupienie kostki używanej?


Mam tego Metal Złoma. Kupiłem używanego (od kogoś z Polski) i wszystko ok. Jeśli chcesz grać undergroundowy, piaszczysty black metal to bierz. Jeśli cokolwiek innego to nie radzę. Rozkręcenie gałki DIST powyżej 2,5h daje piaskiem po uszach. Ta kostka nie ma mocy, nie ma siły. Za dużo wysokich tonów, mało środka i zero mięsa (mam swoje ugrane ustawienia, na których coś tam wychodzi).
Podsumowując - do tru black metalu, jakiegoś punka Metal Zone może być, ale do niczego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 23:01, Assasin93 napisał:

Metal Zone.
Sam zamowilem wczoraj. Metal Core to starsza wersja. Juz nieprodukowana.

Moim zdaniem to Metal Core był po Metal Zonie, jest deczko lepszy bo ma więcej środka.

Dnia 17.06.2009 o 23:01, Assasin93 napisał:

Co do uzywanej kostki, to nie wiem. Jesli jest w dobrym stanie z wygladu, to powinna
dzialac ladnie.

Według Ciebie, jeśli samochód z wierzchu wygląda perfekcyjnie to da się nim podjechać chociaż metr? :P Po kostkach się depcze nogami i może być cała okurzona, obita, a rwać łeb aż miło :) Wygląd to najmniejszy problem. Zawsze można bebechy przenieść do własnoręcznie zrobionej tytanowej skrzynki, jak tak dbacie o wygląd kostki ;PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 14:37, Pustelnik_88 napisał:

Według Ciebie, jeśli samochód z wierzchu wygląda perfekcyjnie to da się nim podjechać
chociaż metr? :P Po kostkach się depcze nogami i może być cała okurzona, obita, a rwać
łeb aż miło :) Wygląd to najmniejszy problem. Zawsze można bebechy przenieść do własnoręcznie
zrobionej tytanowej skrzynki, jak tak dbacie o wygląd kostki ;PPP


Nie chodziło mi o to, żeby była jakaś lśniąca itp. ale żeby np. miała wszystkie pokrętła. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 19:05, Filip1010 napisał:

Siemka.
Poleca ktoś może jakąś łatwą w graniu solówkę, coś podobnego do Godfathera Slasha?;]

Bardzo fajna brzmieniowo (w sam raz do szpanu ;D) jest solówka z Don''t cry gunsów - posłuchaj i zagraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 19:05, Filip1010 napisał:

Siemka.
Poleca ktoś może jakąś łatwą w graniu solówkę, coś podobnego do Godfathera Slasha?;]

Solówki do Knockin'' on Heaven''s Door... obie niedługo utabuje, tą do Don''t Cry swoja drogą też, i wrzucę gdzieś, to się pochwalę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 20:52, Gregory47 napisał:

Kurwa dzięki ogólnie za pomoc :)) ... :/


Młody, czego beczysz?... Poza tym przed kliknięcie "akceptuję regulamin forum" czy coś takiego, warto go przeczytać, co jest zabronione. Ktoś zechce to pomoże. To nie PCK xD Ogólnie racja - to początkujące, bardzo popularne basy. Radzę samemu ograć czy Ci pasuje. Tak najprościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się