tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2009 o 19:59, wsaadman napisał:

Bardzo fajna brzmieniowo (w sam raz do szpanu ;D) jest solówka z Don''t cry gunsów -
posłuchaj i zagraj ;)


Dzieki wielkie:D o szpan właśnie chodzi;p A czy mógłbys podać stronkę z solo? bo jakoś znajduje ale rózne sa wersje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 19:05, Filip1010 napisał:

Siemka.
Poleca ktoś może jakąś łatwą w graniu solówkę, coś podobnego do Godfathera Slasha?;]


Może spróbuj solówkę z You shock me all night long AC/DC, nie wydaje się być zbyt trudna, chociaż sam nie próbowałem zagrać. Ciekawe jak brzmi na akustyku, będzie trzeba kiedyś sprawdzić. Na razie opanowuję ogólnie ten utwór, dosyć nietrudny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Molgby mi ktos podrzucic jakis link z lekcjami gry na gitarze klasycznej?? Probowalem sam szukac, ale to co znalazlem bylo jakies hmm... dziwne. Oprocz tego probowalem samemu "grac" ale jak to uslyszalem to odlozylem gitare w kat. Teraz sa wakacje wiec mam zamiar wyciagnac gitare i zaczac cos grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:07, xadras95 napisał:



Dzieki, ale moze jeszcze jakies porady?
Jak wy sie uczyliscie gry?

Ja znalazłem prywatnego nauczyciela i do Niego chodzę 2 lata :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:08, Bezi_113 napisał:

>
>
> Dzieki, ale moze jeszcze jakies porady?
> Jak wy sie uczyliscie gry?
Ja znalazłem prywatnego nauczyciela i do Niego chodzę 2 lata :]


No wlasnie ja tez bede mial nauczyciela, ale po wakacjach. W wakacje chcialbym sie tez czegos sam nauczyc i troche pograc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uczę się sam, ewentualnie z netem. Moja nauka gry polega na uczeniu się utworów. Może super rozwijające to nie jest, ale sam chyba więcej nie zrobię i słuchu muzycznego też za bardzo nie mam. Sprawdzam sobie taby w necie, uczę się ich i potem staram dopasować do rytmu. Uczę się tak od świąt Bożego narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam uczę się bardzo podobnie jak kolega redin.
Mam elektryka, ale nie zmienia to sprawy. Najpierw przejrzałem kurs chords.pl (www.chords.pl/kurs) - części na temat riffów w rocku, i dwie części technik gry na gitarze oraz o czytaniu tabulatur. Potem już tylko przeglądałem taby moich ulubionych piosenek i powoli się ich uczyłem. I tak jest do teraz, oczywiście gram o wiele lepiej niż gdy zaczynałem (grudzień 2008), ale nadal nie mogę się równać nawet do gitarzystów z jakiś mało znanych zespołów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=8qxmtEkVBKQ wyraźnie słychać, że sygnał gitary jest przesterowany, ale jednocześnie nie słychać takiego "brudu" w czasie, gdy Mick nie gra. Taki efekt daje bramka szumów (np BOSS Noise Supressor), czy jakiś inny efekt, jeśli tak, to jaki? Pytam się, bo gdy oglądałem demonstrację takiej bramki BOSS''a na youtube nie było słychać aż takiego ''czystego'' dźwięku.

Mam nadzieję, że zrozumiecie, o co mi chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też postępy widzę po kilku miesiącach grania ;) rzadko kiedy miałem dłuższe przestoje w graniu. Chociaż przydałoby się również łyknąć trochę teorii, za pewne nie będę chciał grać tylko utwory innych, ale też coś samemu tworzyć. Ale to może kiedyś.

Jeśli chodzi o Twój problem to nie pomogę, jestem zielony z tematów ściśle należących do elektryków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:06, Bezi_113 napisał:

Wie może ktos skąd mogę wziąść tab do nothing else matters metalliki z 2 gitar przełożonych
na jedną ?
Byle jaki format


Po co Ci to? :P Sam też możesz skleić jeśli umiesz dzielić nuty, metrum itp. Trochę roboty, by było, ale też zapamiętałbyś układ hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką gitarę elektryczną polecilibyście w obecnym momencie? Podchodząca pod 1000zł. Może ten Cort Katana kx5 ?
Słyszałem wiele dobrych opinii na jej temat. A co chciałbym grać ? Różnie, ale zwłaszcza kawałki rockowe, metalowe tj. songi np. od Atreyu, bullet for my valentine. To jak, co Wam przychodzi do głowy ?
PS. Ile przydałoby się wydać na sam początek (totalny nowicjusz), aby nie zniechęcić się od razu ?
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:11, Pustelnik_88 napisał:

> Wie może ktos skąd mogę wziąść tab do nothing else matters metalliki z 2 gitar przełożonych

> na jedną ?
> Byle jaki format

Po co Ci to? :P Sam też możesz skleić jeśli umiesz dzielić nuty, metrum itp. Trochę roboty,
by było, ale też zapamiętałbyś układ hehe.

No znam na pamięć tylko jakiąś zrąbaną wersję umiem to grać wszystko jest git tylko generalnie znalazzłemw porządku wersje solówkę sobie załatwiłem inną wersję bo kumpel robił ze słuchu i powiedział że mi może zrobić tab to nie wiem tylko jeszcze skąd wziąść inną wersję riffa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten przedział obejmuje same wiosło, to zdecydowanie Schecter. Może się zdarzyć, że będzie trzeba dorzucić jeszcze ok. 200 zł, ale naprawdę warto. Ostatnio na guitarcenter.pl mieli dostawę tych gitar. Naprawdę warto.
Kiedyś właściwie o tym pisałem. Łap linki :

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=3789

http://guitarcenter.pl/catalog/advanced_search_result.php?osCsid=5ad2ed3892af3f535ca6838944c539a4&keywords=schecter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2009 o 16:26, luq napisał:


No tak, ale tutaj jest tych gitar 20 ... : ) A skoro ja się prawie w ogóle nie znam na gitarach to dla mnie jest czarną magią, która z tych wszystkich może być ''dobra''.
Jeżeli byłbyś taki miły to może wybrałbyś ''kilka'' tych wg Ciebie najlepszych (oczywiście pomijając te droższe ;p) ?
I na co najbardziej zwracać uwagę podczas kupna wiosła ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 18:04, Qbasmok napisał:

Jeżeli byłbyś taki miły to może wybrałbyś ''kilka'' tych wg Ciebie najlepszych (oczywiście
pomijając te droższe ;p) ?


No to jedziemy :P : ( niektórych nie mają, więc trzeba odwiedzić inne sklepy )

- http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-demon-stblk - Schecter Demon - gitarka raczej do metalu, korpus z mahoniu, niezłe pickupy zaprojektowane przez Duncana; ogółem fajowa gitarka do cięższej muzy,
- http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-omen-6-blk - Schecter Omen - trochę mniej hardkorowa niż Demon, ale też ma pazur, dość tania, często wybierana na początek ( i nie tylko ),
- http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-omen-extreme-ruby - Schecter Omen Extreme - nowa wersja zwykłego Omena - właśnie tą miałem brać,
- http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-tempest-extreme-bch - Schecter Tempest Extreme - też się nad nią zastanawiałem, jakoś nie dawno czytałem recenzję tego wiosła w magaznie TopGuitar - gitara wypadła naprawdę dobrze.

Ogólnie Schecter robi gitary przeznaczone do cięższej muzyki. Uważam, że którego wiosła byś nie wybrał, nie zawiedziesz się.

Dnia 21.06.2009 o 18:04, Qbasmok napisał:

I na co najbardziej zwracać uwagę podczas kupna wiosła ?


"Na co zwracać uwagę ?
Już chyba nie muszę wspominać, że najlepiej wybrać się do muzycznego i ograć dane wiosło, a także piecyk. Wtedy masz najlepszy wgląd na sprawę i możesz obiektywnie ocenić.
Musisz zwrócić uwagę na :
- gryf, musi być prosty
- progi, muszą być równo nabite
Warto także sprawdzić, czy gitara nie ma żadnych wad, rys czy uszkodzeń. Wszystko musi trzymać się kupy, nic nie może latać sobie w lewo i prawo. Warto także sprawdzić czy gitara stroi. W tym celu najlepiej wziąć do sklepu kogoś kto się na tym zna."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób obeznanych z pewnym modelem Epiphone''a. Dokładniej chodzi mi o G400 ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-g-400eb - ten model, by być dokładnym). Otóż, ostatnio przymierzam się do kupna nowego elektryka, jako, że denerwuje mnie moje tanie wiosło. Mój znajomy zaproponował mi, że może odsprzedać mi właśnie tego, około rocznego elektryka za 1000 zł. I tu pytanie do osób obeznanych z tym sprzętem - jak się sprawuje po jakimś czasie grania i czy ogólnie nie ma z nim problemów? (brzmienie i to, jak mi się na nim gra akurat jestem w stanie sprawdzić we własnym zakresie xP).
Z góry dzięki za pomoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się