tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2009 o 22:25, Mateuszencjowaty napisał:

Jutro popróbuję jeszcze, ale z kciukiem :P
Muszę się nauczyć, żeby kciuk właśnie nie tłumił tej struny za bardzo.


Jak chcesz to mogę ci jutro szybko zrobić film instruktażowy i wysłać na maila :P. Mi się to udało samemu rozgryźć jak to zrobić, bo o flażolecie sztucznym wiedziałem tylko tyle, że się go kciukiem robi, ale jak to już sam wykombinowałem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 22:27, gogiell napisał:

Jak chcesz to mogę ci jutro szybko zrobić film instruktażowy i wysłać na maila :P. Mi
się to udało samemu rozgryźć jak to zrobić, bo o flażolecie sztucznym wiedziałem tylko
tyle, że się go kciukiem robi, ale jak to już sam wykombinowałem :).


Jak możesz to oczywiście się nie obrażę :) Wdzięczny bym był

trokamateusz1@gmail.com jak co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę nad zakupem gitary elektrycznej i macie dla mnie jakiś rady dla kompletnego nooba jeżeli chodzi o takie rzaczy ? Jakieś modele do polecenia, na co zwracać uwagę itd. ? ;) ZoSo dał mi kilka porad, ale chcę wiedzieć co wy byście mi doradzili. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewertuj parę ostatnich stron, bo tam było parę dobrych porad, ale wszystko zależy co chcesz grać i ile kasy na to poświęcić - wtedy będę mógł coś więcej Ci doradzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Chcę grać głównie piosenki rokowe (o to chodzi ? :P) piosenki np: Guns n'' Roses, Black sabbtath, zawsze marzyło mi się zagranie "lay down" ;) A co do środków które planuję wydać to dokładnie nie wiem, bo chcę znaleźć jakąś dobrą gitarę, by było można pograć sobie długi i dobrze(i potem zbierać na nią, bądź dozbierać), a nie kupić jakiś gorszy i mieć z czymś problemy... Ale nie chcę wydawać zbędnych pieniędzy. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb

No to ten Les Paul powinien być gitny :D

Cena niezbyt wysoka no i Epiphone
No i masz gryf z mahoniu 22 progi, tyle, że mostek stały, ale na Twoim miejscu nad wajchą bym nie ubolewał, bo
tylko niepotrzebnie rozstraja gitarkę :]
Cena 625, tym bardziej się opłaca bo normalnie idzie za 800 :]
Ewentualnie jeżeli chciałbyś jakiś zestaw, to zaraz poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nad tą gitarą i tym kolorem myślałem. ;) Kumple mi mówili, że dobrze pójść do sklepu muzycznego i zobaczyć czy gitara dobrze leży. TEż tak uważacie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej może Epiphona G-310? Bardzo dobra i polecana gitara. Sam miałem ją jakiś czas i dla mnie kapitalna, znaczy od kumpla pożyczyłem, teraz posiadam Deana Vendette i jestem zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanko;]
Moje "pokretło" volume troszeczke buczy. Czy to normalne w Special II? Na 10 oczywiscie nie tylko na reszcie czyli 5,6 itp.
z góry dzieki;]
PS: A tak ciekawości: Czy jezeli gryf jest w kształcie S czy jakos tak (kiedys czytałem o tym) to czy da sie go wyprostowac czy naprawic?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UIuu ja mam podróbkę dina :D
Kupiłem za 250 aż żal dupe zciska, ale całkiem fajnie brzmi, nie narzekam na nią, poza tym, że to akustyk :D

Kurde nie zobaczę se tego g-310 bo coś tam mam jak wpisuję to w wyszukiwarkę, to zaraz mi się wyświetla "bi bib bib, znaleziono wirusa twój stary bla bla bla" ... :/
I mi się strona zamyka, No cóż bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci też tego Epi Special`a polecił, ewentualnie możesz poszukać też gitar marki Vintage.
Ale skoro piszesz, że chcesz coś, co wystarczy na długie granie, to polecił bym wiosło które sam posiadam:
http://rnr.pl/p5119.893_epiphone_g_400_ch_gitara_elektryczna.html
Owszem jest drogie (ja kupiłem je przy tanim USD i zapłaciłem 969 zł), ale widząc po twoim bannerze, że skoro lubisz Iommiego to lubisz i SG :).
Też na poczatku chciałem mieć Speciala, ale zakochałem się w tym G400. A zresztą pogadaj Zoso, on ma Speciala i mówił mi, że wolał by coś droższego, bo ta gitarka go "ogranicza" i żałuje swojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G400 to nie na moją kieszeń. ;) Ona dobra na początek podobno. No może, przesadzam, że na taki długi czas, chyba kupię specjala, a jak się nauczę dobrze grać i naprawdę mnie to wciągnie to wymienię na lepszą. ;] Nawiasem to bardziej Slasha lubię ^^

Co myślicie o kupowaniu gitar w sklepach na allegro ? No i w co trzeba jeszcze zainwestować na początku ? Jakieś piece tanie i dobre. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie polecał allegro...
Najlepiej to pójść do sklepu, i tam wypatrzeć jakąś gitarę, bo możesz :
Dotknąć sprawdzić czy stroi, zobaczyć brzmienie czy nie ma wad ...
Ja sam się na tym przekonałem, bo zamówiłem gitarę przez internet i dostałem ją z dwoma malutkimi co prawda ale pęknięciami, no i miałobyć 19 progów a dostałem 21 w sumie wolałem 21 sale nie było 21 wystawionych w internecie, no i znowu tutaj bo zamówiłem podpalana brązową a dostałem podpalaną niebieską ... :D
Dowód na to, że w internecie zamawiasz co innego a dostajesz co innego, oczywiście mam tu na myśli wyłącznie gitarki bo na niczym innym się jeszcze nie przekonałem, oczywiście nie wszystkie sklepy tak pewnie oszukują, ale zakładam, że to wina tego, że sklep jakiś mało znany i w ogóle jakiś shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie stary allegro, lepiej kupować z Guitarcenter.pl albo z innych tego typu sklepów. Na początek można kupić używany piecyk, warto poszukać w lombardach i komisach, na pewno coś się znajdzie. Jakiś Fender, Laney albo Marshall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marshalle to prawdziwe cuda są :D
Nie znam lepszej firmy co robi piece...
Jeszcze Line 6 sa całkiem niezłe widziałem w RNR'u 15w za ok 400,-
Mój kolega ma marshalla 15w i też dał za niego ok 400 i nie jest taki zły ten piec w dodatku, że to Marshall :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej... Zabieram się za rok za jakiś porządny sprzęcik... Myślę, by tak za gitarkę i piec zmieścić się poniżej 3k. Za rada Luq''a poszukałem Fenderów. No i są ciekawe, obaczym jak to będzie za rok. Bardziej mnie zainteresował ten Epik: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-standard-plus-hs bo wtedy mógłbym pozwolić sobie na lepszy piec. teraz pytanie. Jaki piecyk byłby dobrym sprzętem... Pewnie zaraz posypia się Marshalle ale na to właśnie liczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zejść pon. 3k to jak ten Epi idzie za ok 2k to masz tu Line 6 z serii Spider III 30W za 749 :D
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/line-6-spider-iii-30

Line 6 są też bardzo dobra firmą fajne robią piece...
W RNR'u można znaleźć kilka fajnych egzemplarzy, przynajmniej jeszcze były jak ja byłem :]
Całkiem w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stanie 10W Marshall''a, do mieszkania akurat, a gram dodatkowo jeszcze na 300W Marshallu i 50W Fenderze, ale to już zależy w jakiej sali prób. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma zespół i kiedyś 300w wnosił na plecach a 4 czy tam 3 piętro bo mają wynajętą salkę w szkole.
Ale masz rację, 10w starczy w domu bo nawet jakby było jakieś 15w to w domu trudno raczej byłoby to odpalić na maks :]
Znaczy się to, że kolega ma zespół to nic wyjątkowego, bo teraz to każdy ma , tyle, że to była przyczyna wnoszenia tej kolummny na górę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się