tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2009 o 20:49, kindziukxxx napisał:

PS, w pewnym znanym metalowym zespole gitarzyści grają głównie na stratach :P


Jim Root ze Slipknotu, gitarzysta rytmiczny gra na Telecasterze. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 04:48, Assasin93 napisał:

Jim Root ze Slipknotu, gitarzysta rytmiczny gra na Telecasterze. :>


Tylko trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ten Tele ma w sobie set EMG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj temat "GITARA!" posiada swojego odpowiednika na IRC-u.
Będziemy prowadzić na nim dyskusję związane z gitarami - muzyka, modele, akcesoria, gitarzyści, jak i gitarzystki :D
Serdecznie zapraszamy !

Jako że ostatnimi czasy, coraz powszechniejsze stają się pytania dotyczące wyboru sprzętu dla początkujących ( i nie tylko ), postanowiłem przypomnieć wszystkim, że dyskusje w tej sprawie można prowadzić także na kanale #gitara na IRC''u, gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że szybko dostaniemy satysfakcjonującą nas odpowiedź.

Ponadto pragnę polecić forum magazynu Gitarzysta, gdzie wybitna większość użytkowników miała kiedyś kontakt z instrumentem, więc odpowiedzi na nasze pytania będą jak najbardziej profesjonalne i wyczerpujące.

Jak czytać tabulatury?: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=6057

[Zmodyfikowano - Hellmut]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 22:12, Ulvraith napisał:

Aye, gusta. I właściwie na tym można skończyć rozmowę. ;D
Ja jakoś od zawsze miałem "zboczenie" do mniej typowych kształtów, oczywiście w granicach
rozsądku.
Tak czy siak, dzięki kilku teledyskom zostałem wielkim fanem Flying V oraz Explorerka,
a jeśli bym już miał mieć Strata to w jakimś ciemnym sunburście i ciemnej przedniej "zasłonce",
single plus minihumb. :]
A romans stratów z tym zespołem mnie trochę irytuje, ale na szczęście myster Smith
ciągle gdzieś chowa po kątach swoje Lado Earthy...i oby wrócił kiedyś z nimi na scenę.
:)


Mnie ze stratów nie licząc fat strata Smitha to podobał się jeszcze jeden na który obecnie nie jest używany a muzyka na nim była grana już od lat 70 do 90 http://www.thomann.de/gr/fender_dave_murray_strat.htm, mam nadzieje kiedyś dostać takiego, a jak się nie uda bo cenowo też kosztuje to samemu kupić przetworniki i mieć swój odpowiednik :)

20090804215514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 21:55, kindziukxxx napisał:

> Aye, gusta. I właściwie na tym można skończyć rozmowę. ;D
> Ja jakoś od zawsze miałem "zboczenie" do mniej typowych kształtów, oczywiście w
granicach
> rozsądku.
> Tak czy siak, dzięki kilku teledyskom zostałem wielkim fanem Flying V oraz Explorerka,

> a jeśli bym już miał mieć Strata to w jakimś ciemnym sunburście i ciemnej przedniej
"zasłonce",
> single plus minihumb. :]
> A romans stratów z tym zespołem mnie trochę irytuje, ale na szczęście myster
Smith
> ciągle gdzieś chowa po kątach swoje Lado Earthy...i oby wrócił kiedyś z nimi na
scenę.
> :)

Mnie ze stratów nie licząc fat strata Smitha to podobał się jeszcze jeden na który obecnie
nie jest używany a muzyka na nim była grana już od lat 70 do 90 http://www.thomann.de/gr/fender_dave_murray_strat.htm,
mam nadzieje kiedyś dostać takiego, a jak się nie uda bo cenowo też kosztuje to samemu
kupić przetworniki i mieć swój odpowiednik :)



Bleah! Zabierz to ode mnie! To świętokradztwo!!!1111jedenjedenjeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś w brzmieniu Megadeth lub Behemoth ? szukałem wszędzie i nie znalazłem (w każdym razie żadnego dobrego ) brzmienia... jeśli ktoś wie to proszę o pomoc :)

potrzebuje:
-drive
-bass
-mid
-treble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 22:01, luq napisał:

Ładny, szczególnie te humby fajnie wyglądają ;)

Z kolei mnie właśnie ciut odpychają ;P

Dnia 04.08.2009 o 22:01, luq napisał:

Jeśli jednak chodzi o mój typ w Stratach, to zdecydowanie będzie to wersja Marka Knopflera.

Ta gitara pięknie się prezentuje ;-) Ale to zdecydowanie nie mój styl, wolę wspomnianą przez Ciebie "Blackie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem pecha.
Przesiadłem się ze standardowych strun (0.11 o dziwo, trzymały 2 lata, same wracały do odpowiedniego stroju, nawet po specjalnym zestrojeniu (!) idealne brzmienie, ale, profilaktycznie, postanowiłem zmienić - żałuję).
Postanowiłem zmienić na dziesiątki, ale wiadomo, inny naciąg, itp.
Okazało się, że u mnie w mieście znajduje się jeden z lepszych ''stroicieli'' w kraju. Dlatego, pomknąłem do niego.
Wyregulował mi wszystko pięknie, cacy, nałożył struny, hepi przyszedłem do domu.
A tu co? Trzy najgrubsze struny (D,A,E) brzęczą jak opętane (naprawdę głośno...). Myślicie, że to kwestia przyzwyczajenia się gryfu do nowego strojenia, czy błędu lutnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:33, ww3pl napisał:

A ja miałem pecha.
Przesiadłem się ze standardowych strun (0.11 o dziwo, trzymały 2 lata, same wracały do
odpowiedniego stroju, nawet po specjalnym zestrojeniu (!) idealne brzmienie, ale, profilaktycznie,
postanowiłem zmienić - żałuję).
Postanowiłem zmienić na dziesiątki, ale wiadomo, inny naciąg, itp.
Okazało się, że u mnie w mieście znajduje się jeden z lepszych ''stroicieli'' w kraju.
Dlatego, pomknąłem do niego.
Wyregulował mi wszystko pięknie, cacy, nałożył struny, hepi przyszedłem do domu.
A tu co? Trzy najgrubsze struny (D,A,E) brzęczą jak opętane (naprawdę głośno...). Myślicie,
że to kwestia przyzwyczajenia się gryfu do nowego strojenia, czy błędu lutnika?


jak brzęczą to ewidentnie błąd lutnika który źle wyregulował naprężenie gryfu, swoją droga mogłeś najpierw założyć te struny i zobaczyć czy nie będzie dobrze bo przy różnicy o 1 w rozmiarze strun naprężenie jest minimalnie mniejsze. Powinieneś pójść jeszcze raz do tego specjalisty i niech ci to zrobi jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam porządnej gitary elektrycznej dla początkującego, tak do 500zł. Nie musi tyle kosztować,bo mogę sobie zostawić trochę na akcesoria, np. na struny, które pewnie na początku szybko pozrywam..:d
Oczywiście znam podstawy gry, ale jak czegoś nie będę wiedział to się tu zapytam...
Szukam dźwięku takiego jak np. tu LINK:
http://www.imeem.com/people/-38LY9v/music/WMpH92L1/juicy-lucy-who-do-you-love/

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 500zł? Radzę dozbierać jeszcze raz tyle i dopiero zastanowić się nad kupnem gitary elektrycznej. W aktualnym Twoim przedziale cenowym jednie opłacałoby się nabyć akustyka, do elektryków z takim budżetem najlepiej nie podchodzić, jeżeli nie chcesz za szybko skończyć zabawy z gitarą.

PS; Postanowiłem chłopaki ; p Biorę Dean Vandetta 1.0 ; d Tylko jaki od niego piecyk polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 15:27, Qbasmok napisał:

za 500zł? Radzę dozbierać jeszcze raz tyle i dopiero zastanowić się nad kupnem gitary
elektrycznej. W aktualnym Twoim przedziale cenowym jednie opłacałoby się nabyć akustyka,
do elektryków z takim budżetem najlepiej nie podchodzić, jeżeli nie chcesz za szybko
skończyć zabawy z gitarą.

PS; Postanowiłem chłopaki ; p Biorę Dean Vandetta 1.0 ; d Tylko jaki od niego piecyk
polecacie?


Za ile piecyk chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 15:27, Qbasmok napisał:

za 500zł? Radzę dozbierać jeszcze raz tyle i dopiero zastanowić się nad kupnem gitary
elektrycznej. W aktualnym Twoim przedziale cenowym jednie opłacałoby się nabyć akustyka,
do elektryków z takim budżetem najlepiej nie podchodzić, jeżeli nie chcesz za szybko
skończyć zabawy z gitarą.


To będzie moja pierwsza gitara elektr. i nie musi być zbyt dobra..:P
Dla mnie nie będzie wielkiej różnicy, między kiepską, a jakąś dobrą gitarką. Nie mam jeszcze tak czułego uch jak Wy..:P
Jednak nadal proszę o polecenie czegoś w tym przedziale cenowym, do nauki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli chodzi o naukę to wypadało by, żeby była dobra. :]
Brzmienie kiepskich wioseł (wyrobów stolarskich ;) ) tylko mogą Cię poważnie zniechęcić.
Osobiście uważam że elektryka dla początkującego należy szukać od około 5 stówek, choć żadnej reguły nie ma.
Za tą cenę można kupić coś zarówno dobrego jak i gniota nadającego się co najwyżej co powieszenia na ścianie lub jako opał na zimę.
Obecnie jednak dzięki kryzysowi ceny wszystkich wioseł poszybowały w górę przez co wiosło, które bym Ci chciał polecić, kosztowało jeszcze niedawno 560 zł a obecnie w tym samym sklepie jest ponad 200 zł droższe.
Krótko - najgorszy czas do kupowania gitary... (choć w sumie sam niedawno nową nabyłem xD)
Jeśli jednak dysponujesz nieco większym zapasem gotówki, możesz się rozglądać.

Natomiast polecam: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-g-310-eb

Wygodny gryf, brzmienie okej, do pierwszych kroków z elektrykiem naprawdę świetna.
Tylko dla porządku postaraj się ją znaleźć w jakimś "realnie" istniejącym sklepie i tam ograć własnoręcznie, bo a nuż coś Ci nie spasuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2009 o 16:40, MadDogg napisał:

To będzie moja pierwsza gitara elektr. i nie musi być zbyt dobra..:P
Dla mnie nie będzie wielkiej różnicy, między kiepską, a jakąś dobrą gitarką. Nie mam
jeszcze tak czułego uch jak Wy..:P
Jednak nadal proszę o polecenie czegoś w tym przedziale cenowym, do nauki..



tylko tu nie chodzi o słuch a o wykonanie, w tanich chińskich noname typu sounder często są krzywe gryfy, źle nabite progi , oraz wiele niedociągnięć co niesie ze sobą konieczność interwencji lutnika, a w skrajnych przypadkach zniszczenie poprzez wykręcenie gryfu, pękniecie przy słabym upadku, więc lepiej nie ryzykować. No chyba że chciałbyś grać punk rocka to za 329 zł http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-junior-single-cut

i nie ma czegoś takiego jak gitara do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 17:45, kindziukxxx napisał:


i nie ma czegoś takiego jak gitara do nauki.



Raczej nie ma, spotkałem się kiedyś z dwoma wiosłami określanymi jako "training guitar" które były małe i ogólnie "user friendly"(zdjęcie). Poza tym wiosła różnią się ogólną wygodą gry, niektóre są lepsze dla początkujących od innych (miękkość gryfu, szerokość progów itp.) choć to zależy też rzecz jasna od łapy użytkownika. ;)


20090807182309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnimi czasy, coraz powszechniejsze stają się pytania dotyczące wyboru sprzętu dla początkujących ( i nie tylko ), postanowiłem przypomnieć wszystkim, że dyskusje w tej sprawie można prowadzić także na kanale #gitara na IRC''u, gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że szybko dostaniemy satysfakcjonującą nas odpowiedź.

Ponadto pragnę polecić forum magazynu Gitarzysta, gdzie wybitna większość użytkowników miała kiedyś kontakt z instrumentem, więc odpowiedzi na nasze pytania będą jak najbardziej profesjonalne i wyczerpujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się