tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2009 o 19:52, zerohunter napisał:

Stary, spadasz mi z nieba!

Mam już 280, za chwilę dostanę 80, i jeszcze jutro mam imieniny, wypas, podniosłeś mnie
na duchu po cholerze;]



nic innego nie szukaj bo nic lepszego na ta strefę cenową nie znajdziesz , Gitara od EPi, czyli z jakąś tam renomom, ale fakt faktem że za tą cenę cudów nie oczekuj, lecz wybierając coś innego za ta cenę możesz po prostu się załamać i zniechęcić do grania, a jak już wspominałem kolega który teraz "wymiata" 4 lata miał takiego właśnie SG więc możesz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 17:40, zerohunter napisał:

Zamówiłem tego SG, podpowiecie od czego zacząć?

Od pójścia do lutnika i wyregulowania gitary... Potem nauka akordów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba iść do lutnika...ja bym radził od nastrojenia jej na dobry początek. To umożliwi nam w miarę poprawne i czyste granie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:39, Rumcajsev napisał:

A ja słyszałem że w ogóle nie trzeba się uczyć grać na gitarze, ona sama gra ;)


To masz pr0 gitarę;p

Ja tylko powtórzyłem to co usłyszałem, jednak ta osoba odradzała mi Juniora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:32, zerohunter napisał:

Również słyszałem, że nie trzeba się tak strasznie uczyć akordów, to prawda?

Nie trzeba, ja w ogóle ich nie pamiętam... chodzi raczej o to, by na początek opanować w miarę szybkie poruszanie po gryfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:32, zerohunter napisał:

Również słyszałem, że nie trzeba się tak strasznie uczyć akordów, to prawda?


Zależy, co chcesz grać. Jedne piosenki to tylko akordy, a przy innych obędziesz się bez nich lub wystarczy Ci tylko znajomość power chordów. Ja akordów uczyłem się tylko na samym początku, teraz niemal wszystkie zapomniałem (trzeba się za to wziąć od nowa...), bo w moich ulubionych utworach zbyt wiele to ich nie ma.

Ja polecam standardowo rozpoczęcie nauki od rozciągania palców (pajączki itp.) i wzmacniania ich siły poprzez ćwiczenie technik pull-off i hammer-on. Potem przyjdzie pora na prawdziwe granie. I uwaga - graj jak najwięcej na stojąco. Na elektryku podstawowa postawa to stojąca i lepiej się jej zacząć jak najwcześniej uczyć, żeby później nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się uczył akordów. Sam jestem początkujący, gram od kilku tygodni na gitarze klasycznej która swoje lata świetności miała jakieś ekhmm... 15 wiosen temu, ale już zdążyłem "zaszpanować" jako takim wykonaniem WIsh You Were Here.

W końcu nie samymi solówkami człowi.... gitarzysta żyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:32, zerohunter napisał:

Również słyszałem, że nie trzeba się tak strasznie uczyć akordów, to prawda?

odpowiedz sobie na pytanie:
1. czy w tym co zamierzam grać są akordy?
2. czy chciałbym umieć zagrać wszystko i samemu móc coś kiedyś wymyślać?


jeżeli na jedno z nich odpowiedziałeś tak to ucz się akordów, ja znam kilka podstawowych (ok 20) i więcej nie potrzebuje, jednak mam specjalna książkę (dostałem na urodziny) w której są wszystkie akordy i czasem sobie patrze do niej aby tam jakiś nowy poznać , bo wbrew pozorom się przydają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ceniący siebie gitarzysta, nawet początkowy powinien próbować grać wszystko, nie ważne czy ma akordy, czy power chordy, czy też w ogóle jedziemy solóweczki. Dobry gitarzysta zagra każdy rodzaj muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:32, zerohunter napisał:

Również słyszałem, że nie trzeba się tak strasznie uczyć akordów, to prawda?


Oczywiście, że nie trzeba.. Tylko, że potem ciężko nazwać to coś graniem na gitarze.. Co najwyżej plumkaniem na (nieraz) jednej strunie..

Dobremu gitarzyście do zagrania dowolnej piosenki wystarczą tylko akordy (a potem nawet sami będą potrafili je "wysłuchać")..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 00:04, DemoBytom napisał:

Dobremu gitarzyście do zagrania dowolnej piosenki wystarczą tylko akordy (a potem nawet
sami będą potrafili je "wysłuchać")..


Dowolnej? A od kiedy każda piosenka składa się z akordów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 00:04, DemoBytom napisał:

> Również słyszałem, że nie trzeba się tak strasznie uczyć akordów, to prawda?

Oczywiście, że nie trzeba.. Tylko, że potem ciężko nazwać to coś graniem na gitarze..
Co najwyżej plumkaniem na (nieraz) jednej strunie..

Dobremu gitarzyście do zagrania dowolnej piosenki wystarczą tylko akordy (a potem nawet
sami będą potrafili je "wysłuchać")..


Zagraj mi Duality czy Get This od Slipknot na akordach a będziesz moim mistrzem. :D Ja się najpierw uczyłem grać z tabulatur, dopiero niedawno trochę brzdąkałem na akordach, ale i tak głównie gram z tabulatur. (co nie znaczy że nie potrafię grać na akordach ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się