tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Siemka
W mojej gitarce zakladalem dzis nowe struny. Czy wie ktoś ile mm powinno być na przykladowo 1, 7 i 15 progu?
Czy na każdym wysokośc strun powinna byc taka sama?
Bardzo oczekuje na odpowiedź;]
PS: Pręt do regulacji gryfu troszke wczesniej pokrecilem . potem pokrecilem przy przetwornikach i znirzszylem struny tam a nastepnie wrocilem do gryfu i, co się okazało, zrobil sie luźny pret w jedną strone.
Czy złamał mi sie ten pręt? Czy to normalne?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej książki na temat teorii muzyki i gry na gitarze. Przede wszystkim skale, tonacje itd.
Grać, czytać nuty, taby itd potrafię. Znam podstawy teorii ale chcę sie porządnie doszkolić i rozwinąć umiejętności..
Poszukuję książki gdyż w najbliższym czasie sie wyprowadzam i prawdopodobnie przez dłuższy okres nie będę mieć prawie wcale dostępu do neta - więc kursy online odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś mam na stanie książkę pod tytułem "Gitara dla bystrzaków". Swego czasu korzystałem i bodajże tam jest wszystko, skale, chwyty, omówienie budowy gitar itp. Więc te 35 zł to nie będzie wydane w błoto, tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zmieniałem struny... ,,Trochę" na czuja... Bo te fabryczne dobre nie były... no i skończyło się na tym że strunę e wiolinową mam skręconą obcęgami z dwóch kawałków. Sprawuje się przyzwoicie:P. Rzecz jasna już zamówiłem jakieś lepsze struny, oby się do tego czasu nie urwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 18:58, zerohunter napisał:

Ech, noob ze mnie, parę godzin dopiero i urwałem E1;/


Ja też zerwałem E1 pierwszego dnia. Tak to jest jak ktoś bez wyczucia kręci kluczem. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 19:00, Assasin93 napisał:

> Ech, noob ze mnie, parę godzin dopiero i urwałem E1;/

Ja też zerwałem E1 pierwszego dnia. Tak to jest jak ktoś bez wyczucia kręci kluczem.
:>



Chciałem się dostosować do A1, jak myślicie, pojadę długo bez E1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 19:04, zerohunter napisał:

Chciałem się dostosować do A1, jak myślicie, pojadę długo bez E1?



Aż mi się najnowszy komiks z Gitarzysty przypomniał ;)

20090904191453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, grać się da! ;)
Kiedy przeżywałem kryzys ze swoim pierwszym wiosłem (ciche dni...)
grałem bez kapryśnej e i nie było najgorzej...do czasu. :P
Niemniej jednak, da się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "porady dnia" : Racja... jak pisałem na XF najlepiej Korg''a. Chyba, że wolisz na słuch, to kup coś co wydaje dźwięk E :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 07:56, Leber16 napisał:

Ja gdzieś mam na stanie książkę pod tytułem "Gitara dla bystrzaków". Swego czasu korzystałem i bodajże tam jest wszystko, skale, chwyty, omówienie budowy gitar itp. Więc te 35 zł to nie będzie wydane w błoto, tak uważam.


Ok dzięki, przy najbliższej okazji rzucę okiem na tę książkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś kupić pojedynczą strunę? Pękła mi struna przy zakładaniu i niespecjalnie mam ochotę kupować kolejnego zestawu tylko dla niej... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 19:58, Falcon napisał:

Da się gdzieś kupić pojedynczą strunę? Pękła mi struna przy zakładaniu i niespecjalnie mam ochotę kupować kolejnego zestawu tylko dla niej... :/


Przejdź się do najbliższego sklepu z gitarami. Jak dotąd nie miałem problemu z zakupem pojedyńczych strun..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się