tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ja teraz mam 9. Fajnie gra się takie rock and rollowe kawałki... świetnie na cleanie i lekkim OD... Niedługo 10 przetestuję, bo już wiszą na szafce jakiś czas, ale sądzę, że jednak wrócę ostatecznie do 11. A wszystko od EB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2009 o 18:07, wsaadman napisał:

Heh, podobny moment był w solówce z Unforgiven III mety. Tam masz pan poprostu tapping.
Skoro uczysz się tej solówki, to pewnie umiesz grać tappingiem, nie ? Jak nie to postaraj
się ''obczaić'' jakieś lekcje na youtube, czy w internecie na jakiejś stronie. Chyba,
że problem masz z czym innym ?


Tapping... Znaczy się tak, tyle już wiedziałem, tyle, że trochę poryty. Prawie obczaiłem-Na zbendowanej(nie wiem, czy poprawnie napisałem) strunie dwa razy i slajd w dół. Hmm... Większy jednak problem mam z tymi divebombami. Nie bardzo skumałem progi i sposób ruszania floydem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie, to jutro zamówię w lokalnym sklepie T.Burtona Greengo W. Dobry wybór? Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad cutawayem - przydatne to? Lepiej z czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cutaway przydaje się jak grywasz na progach bliżej pudła, a chyba na aku to przydaje się sporadycznie, szczególnie amatorom.
Napiszesz potem jak Ci się spodobał ten t.Burton, bo sam bym chciał zamówić niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na mój instrument zacząłem się zastanawiać na tym, jakie dodatki do niej dokupić. Od razu zamierzam uczyć się grać z użyciem kostki, więc zamierzam je kupić. Coś poza tym polecacie? Czy warto od razu wraz z gitarą kupić pokrowiec lub pasek? Może zapasowe struny? I jeszcze kwestia stroika - warto kupić, czy lepiej stroić przy pomocy programów komputerowych? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 16:14, The_Lurker napisał:

W oczekiwaniu na mój instrument zacząłem się zastanawiać na tym, jakie dodatki do niej
dokupić. Od razu zamierzam uczyć się grać z użyciem kostki, więc zamierzam je kupić.
Coś poza tym polecacie? Czy warto od razu wraz z gitarą kupić pokrowiec lub pasek? Może
zapasowe struny? I jeszcze kwestia stroika - warto kupić, czy lepiej stroić przy pomocy
programów komputerowych? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Hmmm. Pasek raczej nie będzie ci konieczny, chyba, że odrazu chcesz się uczyć grać na "Standa". Pokrowiec - zawsze przydatny, nigdy nie wiesz kiedy będzie potrzeba przetransportowania gitary, pozatym jeżeli chcesz o nią bardzo dbać, to możesz ją tam na noc chować. Co do strun - Nie tyle zapasowe co odrazu nowe. Tzn, fabryczne struny założone w gitarce są takie sobie i kiszasto brzmią - warto je wymienić odrazu. Jeżeli masz kasę to stroik bardzo ułatwia prawidłowe nastrojenie gitary, ale nie jest jakoś szczególnie potrzebny. Ja takiego nie mam do dzisiaj i żyje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 16:11, Prateorian napisał:

Co sądzicie o jakimś używanym Cortcie x-6 na początek przygody z gitarą?

ja mam corta x-6 i jest bardzo miły :D. Jak na początek i dla bardziej zaawansowanych gitarzystów gitaraka jest moim zdaniem dobra. Swoją kupiłem za ok.500zł używaną w stanie idealnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kostka to raczej konieczność dla początkujących... Pokrowiec... cóż. na początek zbyteczny... pasek - może sie przydać, bo wygodniej jak gitara trzyma się ciebie nawet jak siedzisz. Struny radze wymienić, bo przeważnie te zakładane do gitar są takie sobie. Stroik to zaprawdę ważna rzecz, więc uważam, że warto się w takowy uzbroić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Struny... obojętnie. Dobrą firma jest Ernie Ball, ale też na przykład całkiem znośne są D''Addario. Będą na pewno lepiej brzmieć i lepiej trzymać strój niż te fabryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się