tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2009 o 17:24, berth801 napisał:

Czy można podłączyć elektryka do komputera jeżeli np. nie posiada się wzmacniacza? jak
to przebiega jeżeli się da?


Da się? No da się, nie powiem;) Ale w ten sposób, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że spali Ci się karta dźwiękowa. Zresztą bez wzmaka nie ma po co podłączać. Na komputerowych głośniczkach jakoś nie widzę grania;) CO innego jeśli byś ze wzmakiem podłączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam ale chodzi o to że mój kuzyn który ma mnie odwiedzić w sylwestra nie ma a chcieliśmy coś razem zagrać. Więc pytam jak podłączyć gitarę do kompa , czy potrzebna jest jakaś przejściówka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kabel duży jack - mały jack to nie ma problemu, jeśli nie to pozostaje
albo kupno takowego, albo właśnie przejściówki z dużego na małego jacka.
No i pierwsze słyszę, żeby się karta dźwiękowa od podłączenia gitary spaliła,
mi się zdarzało i grać i nagrywać i problemów z kartą nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta dzwiekowa sie nie spali, ale glosniki moga ulec uszkodzeniu, bo pasmo przenoszonego dzwieku jest inne. No i na zintegrowanej karcie dzwiekowej beda spore opoznienia choc to tez zalezy jakiej... i pewnie glosniki trzeba bedzie glosniej puscic, zeby cos bylo slychac (tam przynajmniej moj kolega musial zrobic).
Zeby poprawic jakosc dzwieku mozna pobawic sie w Guitar Rig; slyszalem tez, ze karta dzwiekowa Maya 44 pozwala wyeliminowac latencje (opoznienia), ale sam nie testowalem tego sprzetu - do grania wystarczy mi moj piecyk :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:26, berth801 napisał:

Trzeba do tego jakiś specjalny program?

Guitar FX box, guitar rig. Tylko, że są płatne. Ew - możesz podłączyć gitarę do wieży - tylko wtedy raczej nie masz co liczyć na przester.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość kretyńskie pytanie, ale: jak się najlepiej nauczyć grać na gitarze? W sensie samodzielnie czy u nauczyciele? A jak nauczyciela to nie wiecie czy jest jakiś w Białymstoku?
Co prawda uczyć się dopiero będę za niecały rok, ale już wolałbym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 18:36, Nvaier napisał:

Jeśli masz kabel duży jack - mały jack to nie ma problemu, jeśli nie to pozostaje
albo kupno takowego, albo właśnie przejściówki z dużego na małego jacka.
No i pierwsze słyszę, żeby się karta dźwiękowa od podłączenia gitary spaliła,
mi się zdarzało i grać i nagrywać i problemów z kartą nie mam.



Nawet karta może się spalić, bo znam takie wypadki... Zależy jeszcze od głośników. No jak chcesz to podłącz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 20:53, edsonpele napisał:

Ja mam dość kretyńskie pytanie, ale: jak się najlepiej nauczyć grać na gitarze? W sensie
samodzielnie czy u nauczyciele? A jak nauczyciela to nie wiecie czy jest jakiś w Białymstoku?
Co prawda uczyć się dopiero będę za niecały rok, ale już wolałbym wiedzieć.


oczywiście ze najlepiej jest z nauczycielem, ale jeżeli nie chcesz to dasz sobie rade sam, pamiętaj najwięksi nie mieli nauczycieli, w sumie rola nauczyciela polega na motywowaniu cię do ćwiczeń przed każdą kolejną lekcją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak często zmieniacie struny? Mam założone te same od 3 miesięcy (1 zmieniona 2 tygodnie temu), i się zastanawiam, czy aby nie czas najwyższy żeby założyć nowe. Warto, czy raczej czekać, aż po prostu popuszczą? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mniej więcej 3 miesiące normalnego użytkowania to wystarczająco długo dla strun, by mogły odejśc na zasłużony spoczynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@berth801

Heh.. dzisiaj podlaczylem gitare pod zwykle glosniki od komputera (jakies Creative, ale tylko 30wat RMS) i musialem glosnosc ustawic na 8/10, zeby nie bylo za cicho... Ale najfajniej brzmi jak podlaczylem glosniki (2 zwykle i 1 subwoofer) pod wyjscie na sluchawki (headphones) do comba i gitare pod input (tez do pieca) ;)
Jak masz w domu jakies kolumny i wzmacniacz (niekoniecznie gitarowy) to mozesz tak grac ;) Jeszcze jakas kostka i jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gram na gitarze od pół roku, ale dopiero ostatnio wziąłem się za to na poważnie. No i tu pojawia się pewien problem: jakość dźwięku jest dosyć niska. Zazwyczaj to olewałem, ale ostatnio zaczęło mnie to delikatnie mówiąc denerwować. Jak ustawić te wszystkie pokrętła na piecyku by dźwięk był w miarę dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 21:29, Vued napisał:

Witam. Gram na gitarze od pół roku, ale dopiero ostatnio wziąłem się za to na poważnie.
No i tu pojawia się pewien problem: jakość dźwięku jest dosyć niska. Zazwyczaj to olewałem,
ale ostatnio zaczęło mnie to delikatnie mówiąc denerwować. Jak ustawić te wszystkie pokrętła
na piecyku by dźwięk był w miarę dobry?


wszystko zależy jaki masz piecyk , i jaka gitarę, ale w instrukcji do pieca powinieneś mieć kilka przykładowych ustawień i powinieneś najpierw spróbować clean bo to nawet w tanich piecach aż tak tragicznie brzmieć nie może,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 21:55, Vued napisał:

/.../

Piec Marshall MG15CD, gitara Ibanez RG370DX. Instrukcja niestety zgubiona :(


Ja mam MG15CDR, praktycznie to samo. Do cięższej gry (czyli praktycznie cały czas) - rock, metal - ustawiam tak:
[Overdrive włączony]
Gain na maks,
Overdrive volume na drugą kreskę
bass na maks
contour na minimum
treble na połowę

I brzmi całkiem nieźle jak dla mnie. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do czegoś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=QpUaB4qH1vU&feature=related
wystarczy mi "blues-like" elektryk? Czy potrzebny będzie akustyk?

Do grania różnych bluesowo-kowbojsko[western]-country-jazzowych piosenek lepszy będzie akustyk elektryczny czy zwykły elektryk (no może ten bardziej bluesowy wiecie o co mi chodzi ;)? Jestem bliski kupna i chciałbym dobrze wybrać - będzie to od razu coś lepszego więc nie chcę potem tego żałować :)

Tutaj gość nie ma elektryka, ale zastanawiam się czy dałoby się to w miarę dobrze zagrać na gitarze elektrycznej?
http://www.youtube.com/watch?v=qAAppuokB00&feature=related


PS Rozumiem że motywu z filmu desperado nie zagram na elektryku tylko muszę zaopatrzyć się w akustyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się