tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A czemu masz niby nie zagrać czegoś na elektryku? Przecież każdy wzmacniacz ma kanał "clean", czyli czysty, bez przesteru, taki jak w akustyku właśnie. Nie powinno być problemu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 00:04, Assassin93 napisał:

A czemu masz niby nie zagrać czegoś na elektryku? Przecież każdy wzmacniacz ma kanał
"clean", czyli czysty, bez przesteru, taki jak w akustyku właśnie. Nie powinno być problemu.
:P


Czyli że gitara elektryczna może grać jak akustyczna? Świetnie, w takim razie nie ma problemu! :)

Muszę jednak przyznać że jest to informacja dość niezwykła, nie spodziewałem się że elektryk ma tyle możliwości. W każdym razie jest to zmiana na lepsze - im więcej mój elektryk będzie potrafił tym lepiej dla mnie :)

() Czy wzmacniacz może pracować normalnie (bez jakiś wyciszonych "modów") na baterii? Jeśli tak to jak długo? Oczywiście chodzi o średni czas, biorę pod uwagę wzmacniacz ok 15-20 watowy oraz to że nie będzie to metal tylko coś bluesowatego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 23:33, Czternasty napisał:

Czy do czegoś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=QpUaB4qH1vU&feature=related
wystarczy mi "blues-like" elektryk? Czy potrzebny będzie akustyk?

Do grania różnych bluesowo-kowbojsko[western]-country-jazzowych piosenek lepszy będzie
akustyk elektryczny czy zwykły elektryk (no może ten bardziej bluesowy wiecie o co mi
chodzi ;)? Jestem bliski kupna i chciałbym dobrze wybrać - będzie to od razu coś lepszego
więc nie chcę potem tego żałować :)

Dnia 27.12.2009 o 23:33, Czternasty napisał:

Tutaj gość nie ma elektryka, ale zastanawiam się czy dałoby się to w miarę dobrze zagrać
na gitarze elektrycznej?
http://www.youtube.com/watch?v=qAAppuokB00&feature=related


Zależy. Od gitary - jakości wykonania, przetworników i takich "pierdół".

Dnia 27.12.2009 o 23:33, Czternasty napisał:

PS Rozumiem że motywu z filmu desperado nie zagram na elektryku tylko muszę zaopatrzyć
się w akustyk?


Zagrasz na wszystkim pewnie i na flecie pewnie nawet, ale najlepiej zabrzmi na klasyku.

Sumując (bo widzę, że dużo niepotrzebnych pytań) - siedzisz w klimatach westernowych. Do takich, z własnego (niewielkiego) doświadczenia wiem, że wystarczy akustyk. Ale myślę też, że szybko ci się znudzi granie tego typu muzyki i będziesz chciał czegoś nowego. Wiec polecam naprawdę elektryka, gdyż da ci on najszerszy wybór granej muzyki.

Edit - dobra sorry post jak widzę dużo spóźniony. Nie mam w nawyku odświeżania przed dodaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 00:13, Czternasty napisał:

() Czy wzmacniacz może pracować normalnie (bez jakiś wyciszonych "modów") na baterii?
Jeśli tak to jak długo? Oczywiście chodzi o średni czas, biorę pod uwagę wzmacniacz ok
15-20 watowy oraz to że nie będzie to metal tylko coś bluesowatego :)


Eee, wzmacniacze chyba nie mogą działać na baterii, przynajmniej nie widziałem 15+ watowego wzmacniacza z taką opcją.

A tu masz prezentację Fendera Strat http://www.youtube.com/watch?v=q2XYJgze5pA
Co prawda taka gitarka kosztuje z 5k+, ale i inne, tańsze gitary pozwalają na uzyskanie podobnego efektu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 00:17, Doktor93 napisał:

Zależy. Od gitary - jakości wykonania, przetworników i takich "pierdół".


Czy takich "pierdół" wystarczająco dużo ma Vinatge V100 lub podobny J&D Les Paul/GMM EPIPHONE LES PAUL - za taką cenę tych bajerów będzie wystarczająca ilość żeby w miarę dobrze te granie wyszło?

Dnia 28.12.2009 o 00:17, Doktor93 napisał:

Edit - dobra sorry post jak widzę dużo spóźniony. Nie mam w nawyku odświeżania przed
dodaniem.


Nie ma problemu, im więcej opinii tym lepiej :)


Czyli nie ma możliwości grać na elektryku trochę dalej od gniazdka z prądem? :) (oczywiście granie na sucho to nie granie imo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 00:30, Czternasty napisał:

> Zależy. Od gitary - jakości wykonania, przetworników i takich "pierdół".

Czy takich "pierdół" wystarczająco dużo ma Vinatge V100 lub podobny J&D Les
Paul/GMM EPIPHONE LES PAUL
- za taką cenę tych bajerów będzie wystarczająca ilość
żeby w miarę dobrze te granie wyszło?


Myślę, że tak. Pewnie nic by jakiegoś Strata albo Tele nie zastąpiło, ale na cleanie powinny pociągnąć.

Dnia 28.12.2009 o 00:30, Czternasty napisał:

> Edit - dobra sorry post jak widzę dużo spóźniony. Nie mam w nawyku odświeżania przed

> dodaniem.

Nie ma problemu, im więcej opinii tym lepiej :)


Czyli nie ma możliwości grać na elektryku trochę dalej od gniazdka z prądem? :) (oczywiście
granie na sucho to nie granie imo:)


Niestety nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie strun do gitary elektrycznej. Zapewne teraz mnie skarcicie, ale lecę na fabrycznych od ponad 3 miesięcy i chyba czas na zmianę. I jakie polecacie? I czym w ogóle gro strun jakie idzie znaleźć w sieci się różni? Jedynie grubością, czy również i jakością brzmienia?
btw. Słyszał ktoś może o istnieniu lutnika w Szczecinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że kolejny post z rzędu, ale możliwość edytowania już przepadła.
Pytanie a''la lalik [2] :
Jeżeli na początku tabów mam takie o : Tuning: Drop C, to jak należy przestroić gitarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 12:10, Qbasmok napisał:

Przepraszam, że kolejny post z rzędu, ale możliwość edytowania już przepadła.
Pytanie a''la lalik [2] :
Jeżeli na początku tabów mam takie o : Tuning: Drop C, to jak należy przestroić gitarę?



CGCFAD. Od E6, czyli najgrubszej.
A od E1 to DAFCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 13:43, Vued napisał:

/../

Ogólnie jest nieźle, tylko ja bym gaina zmniejszył, bo trochę za bardzo ''szumi'' :P
Dzięki za pomoc.


A to już zależy, jakie masz pickupy na gitarze - na singlach będzie bardziej szumiało niż na humbuckerze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 13:43, Vued napisał:

Ogólnie jest nieźle, tylko ja bym gaina zmniejszył, bo trochę za bardzo ''szumi'' :P
Dzięki za pomoc.


Mozesz ew. zaniesc gitare do lutnika, zeby Ci porzadnie wyekranowal, powinno byc lepiej. No i jeszcze kabel zasilajacy wzmak powinien byc z uziemieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 13:35, Mateuszencjowaty napisał:

CGCFAD. Od E6, czyli najgrubszej.
A od E1 to DAFCD


Dzięki, ale udało mi się już znaleźć wcześniej : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zna ktoś może jakiś sposób na wyrobienie techniki do uderzenia w poszczególne struny kostką?
Mam na myśli jedno uderzenie w np. 2,3,4 strunę za jednym razem tak, zeby nadgarstek był luźny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 12:52, Marcin08 napisał:

pytanie może głupie ale w jaki sposób przestroić gitarę ze standardowego stroju na D#A#F#C#G#D#


Po prostu przestrajasz struny kolejno na takie właśnie jak podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się