tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Zbliża się wymiana ampa ;] Zostaję dalej przy piętnastkach, ale czas wziać coś nowego. Fundusz 450-550 zł maks.
Zastanawiałem się nad Peaveyem Vypyr, Line 6 Spider IV, Marshall MG 15 DFX z footswitchem. A co Wy radzicie, polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki fajny i znany utworek polecacie na elektryka (zależy mi, żeby nauczyć się czegoś najlepiej razem z solówkami) - zależy mi, żeby nie było akordowo. No i w miarę łatwo, gitarę mam już trochę czasu, ale słaby ze mnie raczej gracz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 23:16, Gierlo napisał:

Jaki fajny i znany utworek polecacie na elektryka (zależy mi, żeby nauczyć się czegoś
najlepiej razem z solówkami) - zależy mi, żeby nie było akordowo. No i w miarę łatwo,
gitarę mam już trochę czasu, ale słaby ze mnie raczej gracz :P

Z solówką mówisz
.
The Offspring - the kids aren''t alright
Nirvana - Smells like teen spirit
Hmmm... może Nothing else matter?

Mateusz
Nom, marszałek ma słaby przester. Z drugiej strony odradzam też Line 6 - pisałem ci na GG czemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nothing else matters próbowałem, ale nie bardzo... Smells like teen spirit mniej więcej umiem.
Masz może jakąś tabulaturkę do Offspringa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 23:22, Gierlo napisał:

Nothing else matters próbowałem, ale nie bardzo... Smells like teen spirit mniej więcej
umiem.
Masz może jakąś tabulaturkę do Offspringa ?

Jak nie będziesz umiał, to pomiń wstęp ;)

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/o/offspring/the_kids_arent_alright_tab.htm
Lecąc jeszcze Nirvaną - Come as you are, In Bloom ;)
No i Knockin on the Heaven's door (wersja gunsów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem jest następujący: potrzebne nagłośnienie na koncert. Czas: trzy tygodnie, kasa: około 900zł. Posiadam jedynie Laneya LX12 (10W). Ma ktoś może jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 23:30, Gierlo napisał:

@up Dzięki :)
Czekam na dalsze propo jeszcze :P

Ja polecam China Grove , grany przez Doobie Brothers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby powiedzieć ktoś, dlaczego ten crap taki tani jest ?
Wszystko mi się wydaje ok, ale jednak ta cena cholernie zaniżona.
Albo, firma jest do dupy, i tanio sprzedaje (mam akustyka dimavery, i nie jestem zawiedziony, w sam raz, dzisiaj po założeniu nowych strun, ładnie leci :) .
Czy to też może wina przetworników, wykonanych przez tą firmę ?
Wrzucam parę linków :
http://www.plejadalight.pl/app,product,p,1819,dimavery-st-312-blue.asp

Tu allegro, nówka nieużywany :
http://www.allegro.pl/item858025087_gitara_elektryczna_kh8_bk_kurs_dvd_film.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 22:52, Mateuszencjowaty napisał:

Zbliża się wymiana ampa ;] Zostaję dalej przy piętnastkach, ale czas wziać coś nowego.
Fundusz 450-550 zł maks.
Zastanawiałem się nad Peaveyem Vypyr, Line 6 Spider IV, Marshall MG 15 DFX z footswitchem.
A co Wy radzicie, polecacie?


Ja od siebie mogę jeszcze odradzić Line 6 Spider. Co prawda sam mam III, ale dla mnie osobiście ssie (wątpie, żeby coś zmieniło się w IV). Dosyć słaby kanał czysty, kanały Insane i Metal tylko do zabawy. Jedynie Crunch daje rade. Na plus - dużo efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 09:19, Doktor93 napisał:

Ja od siebie mogę jeszcze odradzić Line 6 Spider. Co prawda sam mam III, ale dla mnie
osobiście ssie (wątpie, żeby coś zmieniło się w IV). Dosyć słaby kanał czysty, kanały
Insane i Metal tylko do zabawy. Jedynie Crunch daje rade. Na plus - dużo efektów.

No dokładnie. Ostatnio grałem na trzecim pajączku na oryginlanym Fenderze Stracie. Wiecie co? Na tym piecu brzmiał jak gitara za 500zł... Serio. Zarówno na cleanie, jak i na przesterach. Dla sprostowania - podłączony do Voxa patchfindera któregoś, brzmiał tak jak powinien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ołkej, ołkej. Tak se przeglądam i pomyślałem przecież o VOX''ie! Dokładniej Pathfinder 15R. Przester znośny z tego co na YT obczajałem i co mi wsad mówił na gg, najwyżej dopalę kosteczką. Apropo wciskanych rzeczy. Na GC widziałem dwa footswitche VOX''a. Jakbym brał pieca to i pewnie z footswitchem, często przydatne :) Tylko musiałbym dowiedzieć się czy obydwa pasują do Pathfindera. Myślę, że dobry pomysł ten VOX. Tani, a dobry. 440 zł ok. w tym footswitch ok. 100 zł, 120 zł, więc nie aż tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/search.php?string=cube+20x&from_showcat=1&category=0

Tu masz kilka uzywanych, jedno kup teraz po 550zl, ale w innych aucjach moze bedzie mniej. Poszukaj jeszcze Vox AD VT i Marshall Valvestate.

@Bezi_113

Podaj lepiej ile masz na gitare... bo za 250zl nie dostaniesz instrumentu godnego nazwy "gitara elektryczna"...

@Sam_Fisher

Szukasz jakiejs paki czy oddzielnego comba? Ja bym szukal czegos w tym stylu:

- Ibanez TBX / Tone Blaster 65R - http://www.allegro.pl/item865562529_ibanez_tbx65r_tone_blaster_x_combo_gitarowe_65w.html

- Vox AD 30 VT albo AD 50 VT - http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=ad+vt&from_showcat=1&category=0

- ale niech sie ktos doswiadczony jeszcze wypowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Całkiem przyzwoity, tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem właśnie tego piecyka. Clean posiada cudowny, lepszy niekiedy nawet od niektórych zdecydowanie droższych modeli, cieszy ucho, ale przester to już inna, brudna, przesiąknięta czarną magią bajka. Oczywiście nie jest całkowicie tandetny, da się na nim coś podchodzącego pod Hard Rock zagrać, ale słychać to charakterystyczne ''chrząkanie'', więc bez kostki się nie obejdzie. By the way, o co kaman z tym footswitchem? ; P

1. Polećcie jakąś ciekawą ''metalową'' kostkę, najlepiej, żeby nie przekraczała 300zł.
2. Lece na fabrycznych strunach od 3 miesięcy i trochę się, że tak powiem, z zużyły, nie trzymają już tak dobrze stroju itepe. Na jakie struny warto zwrócić uwagę? Jakiego producenta i jaką grubość polecacie? I czy jest dużo kombinowania z założeniem takowych strun na elektryka, jeżeli wcześniej się tego nie robiło?
3. Jak to zagrać? 12>>>12b, b oznacza podciągnięcie, ale te strzałki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się