tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Pytanko.
Czemu kwarta jest czysta? Przecież nie zawsze ma 5 półtonów.Jeśli weźmiemy f-b to ma przecież 6 półtonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 17:46, xefs napisał:

powiedz mu ze jest gupi i niech sobie sam gra na klasyku ;p


Ech...ewidentnie prosisz się do uwagę moderatora ;p. Pytałem poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nawet zgadzam się z xefs''em.
Ale inaczej... najpierw zapytaj się czy widzi może u ciebie jakieś wyjątkowe predyspozycje do klasyka, że tak zaproponował. Jeżeli powie, że nie, tylko klasyk jest dobry dla początkujących to podziękuj takiemu specjaliście. Jedyne czego cie nauczy to czytanie nut i granie paru klasycznych "betowenów" etc. na nylonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale xefs dobrze ci odpowiedział. IMO ludzie, którzy chcą grać na elektryku, zaczynają od klasyka lub akustyka z dwóch powodów:
1) Gitara elektryczna + piec wymagają większych funduszy niż gitara klasyczna lub akustyczna (oczywiście mówię tutaj o sensownych gitarach, a nie sounderach, skyway''ach i innych dziwadłach) i zwyczajnie na jakiś optymalny zestawik na początek ich nie stać.
2) Wiąże się z punktem pierwszym - ludzie nie wiedzą czy gra im się spodoba i nie chcą przeznaczać zbyt dużo pieniędzy na sprzęt.

Natomiast to gadanie, że lepiej zaczynać grę od klasyka lub akustyka uważam za bzdurę. Każdy z tych instrumentów jest różny, każdy wymaga innego podejścia dlatego, jeżeli na przeszkodzie nie stoją finanse, kupuj to, na czym chcesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zastanawiam się nad basem... podoba mi się jego dźwięk. Podczas słuchania jakiegoś utworu częściej wsłuchuję się w linię basową niż w gitarę. Może pora na zmiany?
@Woo-Cash (nie działa pogrubienie)
Umiejętności zdobyte na klasyku mogą ci się kiedyś przydać. Sam lubię na nim trochę pobrzdąkać, ale nie potrafiłbym zrezygnować z elektryka. Jak bardzo wiele osób tu pisało: "każda gitara jest dobra do nauki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dziękuję ;). Fundusze na pewno nie będą przeszkodą, także grzecznie zagugerue gościowi, co mi "się podoba". A Metallika nijak ma się do klasycznych "betowenów" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 18:19, Woo-Cash napisał:

No i dziękuję ;). Fundusze na pewno nie będą przeszkodą, także grzecznie zagugerue gościowi,
co mi "się podoba". A Metallika nijak ma się do klasycznych "betowenów" ;P

Mam znajomego, który właśnie chcąc grać na elektryku poszedł na lekcje klasyka. I przeszkodą były fundusze... Ale jednak najwięcej nauczył się brzdękając na klasyku metalowe kawałki w domu, bo jednak technik można się z takim samym powodzeniem jak przy nauczycielu nauczyć samodzielnie. Jednak jak masz mozliwość skorzystania z lekcji to bierz, ale nie daj się wkopać w niepotrzebne wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się zdziwiłem! Podłączam gitarę do tunera. A on jej nie słyszy!!!!! Wystraszyłem się. Podłączam do pieca a on gitary nie słyszy! Jest martwa, czy to kabel? Bo miałem go w zestawie z gitarą. Mejbi felerny był i padł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 21:27, Largooo napisał:

Ale się zdziwiłem! Podłączam gitarę do tunera. A on jej nie słyszy!!!!! Wystraszyłem
się. Podłączam do pieca a on gitary nie słyszy! Jest martwa, czy to kabel? Bo miałem
go w zestawie z gitarą. Mejbi felerny był i padł?

Też tak raz miałem i rozwiązanie okazało się banalne - po prostu zapomniałem pokręcić pokrętła na gitarze odpowiadającego za głośność. Sprawdź, może o to chodzi ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 22:53, Thog napisał:

Ktoś korzystał już z Marshalla SH-1 Jackahmmera? Mam zamiar go kupić i chcę się upewnić
czy warto.


Gdzies czytalem, ze to dobra kostka. Ale spytaj sie na forum.magazyngitarzysta.pl jak sie to sprawdzi z Twoim wzmacniaczem (Marshall MG 10, tak?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 23:11, Largooo napisał:

Niestety ale to nie to..... :( albo kabel, albo moja tania gitara umarła.

Albo coś się zrąbało z gniazdem. Sprawdź jakimkolwiek innym kablem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy dla początkującego, piosenki Guns N'' Roses sprawiały by duży problem ? Chodzi mi głównie o elektryka i piosenki "Don''t Cry", "Paradise City", "Welcome to the Jungle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 23:19, Albii napisał:

Mam pytanie, czy dla początkującego, piosenki Guns N'' Roses sprawiały by duży problem
? Chodzi mi głównie o elektryka i piosenki "Don''t Cry", "Paradise City", "Welcome to
the Jungle".

Dwie pierwsze raczej nie, z welcome to the jungle już trochę, ale tylko trochę gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja, że za długie kabelki masz w gnieździe i stykają się ze sobą, wtedy powodują takie jakby spięcie. Gitara wtedy nie przesyła dźwięku z przetworników do wzmacniacza, bądź tunera. Miałem podobny problem, sam go rozwiązałem, rozkręciłem gniazdo, wyciągnąłem je, skróciłem kabelki ponownie przylutowałem i działa bez zarzutu już. Bo tak się składa, że w każdej gitarze jest montowane najtańsze gniazdo tam za 3-4 zł. Można wymienić na lepsze, amerykańskie, kwota około 20 zł. Ale póki co nie widzę sensu, wolę jechać na tym chińskim. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się