tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2010 o 21:23, xmarqinaxnellx napisał:

To się wkopałeś ; / Jak długo masz tą gitarę?

Ano wkopał, a słuchać rad dobrych za bardzo nie chciał i byle szybko to kupił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 19:50, Bezi_113 napisał:

To jest gitara dla dzieci, z małą menzurą, dla tego Ci się palce nie mieszczą ;]

Hmm... menzura jest taka sama jak w pełnowymiarowym Les Paulu. Przyjmując, że właśnie taka jest, to gitara wygląda całkiem normalnie (nie licząc braku jednego przetwornika). Oczywiście nie grałem na tej gitarze i moje słowa mogą się okazać bzdurami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż... ja trochę się skłaniam ku temu co pisze Fucio... Gibson także produkuje modele LP Junior, a gra na nich chociażby Billie Joe Armstrong z green Day (blah, co za przykład, ale nic to). Ma nawet swoje sygnaturki, także w czym problem? Każdy LP ma menzurę 24 3/4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:13, xmarqinaxnellx napisał:

Jeszcze raz rzucam pytanko Marshall Valvestate 8080, Marshall VALVESTATE VS100R - czym
się różnią, jak stoją z efektami, z przebijaniem się przez zespół, z barwą dźwięku i
szumami ewentualnymi, po drugie pytanie - czy moc 100W może stać również w domu? Nie
stać mnie na dwa oddzielne piece jeden do domowych przygrywek, drugi na próby. Z górdy
mówię, że mieszkam w domu a nie w mieszkaniu (bloku etc.).
Jak się do nich ima Marshall Mg100dfx czy MARSHALL AVT100, który najbardziej się opłaca,
gdyby różnice pomiędzy ich cenami były nie wielkie?

Czekam na fachową odpowiedź, bo jak sięzdecyduj, to na coś porządnego.

aha - jeśli kupię100W to nieistotnie od ustawień np. głośności, zawsze będzie pożerał
tyle samo prądu??



Moze odpowiedz troche spozniona,ale mysle ze troche ci pomoge.Mam marshalla VS100 i jest naprawde swietny,to prostu kontynuacja 8080 i w zasadzie niczym wiekszym sie nie roznia,ta sama dobra angielska produkcja :).Obydwa przestery miesiste,natomiast clean cieply.Gorąco go polecam.Jak ustawisz na minimum to nawet innym domownikom nie przeszkadza :)
Marshalli MG bron Boże nie kupuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, my bad, Fucio udowodnił mi, że 3/4 ma każdy LP ;]
Ale to nie zmienia faktu, że to junior ta gitara, dlatego nie możesz pomieścić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2010 o 13:32, Nemoris napisał:


Moze odpowiedz troche spozniona,ale mysle ze troche ci pomoge.Mam marshalla VS100 i jest
naprawde swietny,to prostu kontynuacja 8080 i w zasadzie niczym wiekszym sie nie roznia,ta
sama dobra angielska produkcja :).Obydwa przestery miesiste,natomiast clean cieply.Gorąco
go polecam.Jak ustawisz na minimum to nawet innym domownikom nie przeszkadza :)
Marshalli MG bron Boże nie kupuj :)



Niespóźniona, bo jak na razie i tak nie kupiłam pieca;) Teraz tylko zastanawiam się nad Voxem VT. Zobaczymy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:28, Bezi_113 napisał:

Nożto kabel zwykły ...
Kup jakiegoś Ibaneza za 30 zł. i będziesz miał na 2 mies.


Lub trochę droższego Proela i będziesz miał na "troszkę" więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie znam się na tym, ale zdaje mi się, że różnica między kablami nie jest zbyt znacząca. ;]
Możliwe, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anuż nasz drogi Zero Twój problem tkwi w zamałej gitarze.
"Juniorki" są trochę mniejszej wielkości mimo, że menzurę mają tak jak każdy LP to jest 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:39, jcl99 napisał:

To kable też trzeba wymieniać?
Struny, diody we wzmaku... ja piernicze :/


Struny na pewno tak (chociaż mam znajomych, którzy w klasyku nie wymieniają od 2 lat i jakoś to gra) ;]
Kable dużo, dużo rzadziej. Po pewnym czasie na każdym kablu pojawiają się szumy (czym kabel dłuższy tym będzie ich więcej już na począku).

Ale diody we wzmaku? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:53, Bezi_113 napisał:

Może ma "lampufke" ;> ?
Tzn. pewnie Mu chodzi o lampy ?


A no możliwe. Nie spotkałem się z takim określeniem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się