tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2010 o 15:14, Assassin93 napisał:

Co to za drop, jak przestrajasz tylko jedną strunę. ;>


Która po zmianie stroju była sflaczała jak cholera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 15:26, luq napisał:

> Co to za drop, jak przestrajasz tylko jedną strunę. ;>

Która po zmianie stroju była sflaczała jak cholera :D

Ale przynajmniej można grać półtony jednym palcem ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 15:45, wsaadman napisał:

Ale przynajmniej można grać półtony jednym palcem ; ]


Dziękuję, postoję. I tak głównie gram na standardowym stroju ;)
A tak ogólnie, to na biurku leżą EB 10-46, więc będzie okazja do eksperymentów z innymi strojami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 15:46, luq napisał:

> Ale przynajmniej można grać półtony jednym palcem ; ]

Dziękuję, postoję. I tak głównie gram na standardowym stroju ;)
A tak ogólnie, to na biurku leżą EB 10-46, więc będzie okazja do eksperymentów z innymi
strojami ;)

W sumie nie wiem jak to zrobiłeś, że była sflaczała. U mnie wszystko ok ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 15:48, wsaadman napisał:

W sumie nie wiem jak to zrobiłeś, że była sflaczała. U mnie wszystko ok ;d


Jakoś ostatnio bawiłem się w zmiany stroju, najpierw właśnie wspomniany drop D, potem DADGAD do "Kashmir" Zep'ów i potem znów powrót do D. Całkiem prawdopodobne, że coś schrzaniłem przy strojeniu ( tuner mi nie działał, więc musiałem na słuch. )
No i jeszcze dochodzi fakt, że jadę na tym komplecie 3 miechy, więc strunki są już trochę wyeksploatowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, brak tunera, gdy jest się do niego przyzwyczajonym jest strasznie denerwujący. :P Ostatnio wyczerpały mi się w nim baterie i przez kilka dni mi nie działał, trochę się pogubiłem przy strojeniu (z drop B na standard) i, gdy w końcu podłączyłem gitarę do tunera, okazało się że nastroiłem na FBEACE, czyli tylko najcieńszą strunę miałem dobrze, a resztę o cały ton w górę. :D Dobrze, że żadna struna mi nie pękła. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 17:12, Fucio napisał:

Damn you people! Jak wy to robicie ;|? Ja od jakiegoś czasu nie używam tunera bo jest
dokładniej ;)

Dokładnie - ja od początku mej "kariery" nie używałem tunera. Bez niego jest mi łatwiej nastroić gitarę - niepotrzebnie niedawno go kupowałem, bo teraz leży w szufladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia, a przy braku tunera, trzeba mieć dobrze wyostrzony słuch. Tuner przydatna rzecz, co nie zmienia faktu, że strojenie polegające tylko na swoim własnym słuchu też jest świetną sprawą. Miło można sobie wyrobić czucie dźwięku. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o grip masterch? Czy pomoże mi to odpowiednim rozciągnięciu lewej ręki?
Niestety zapowiada się kilkudniowy pobyt w szpitalu, a nie chcę zmarnować tego czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno palce poćwiczysz. Za te 50 zł bodaj warto zakupić, chociażby właśnie do ćwiczenia palców :) Tylko nie oczekuj, ze będziesz po tym koksem niczym Paul Gilbert czy coś w tym stylu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 19:17, Mateuszencjowaty napisał:

Na pewno palce poćwiczysz. Za te 50 zł bodaj warto zakupić, chociażby właśnie do ćwiczenia
palców :) Tylko nie oczekuj, ze będziesz po tym koksem niczym Paul Gilbert czy coś w
tym stylu :P


Szczerze mówiąc oczekuję tylko, by przez dzień bez gitary nie zapomnieć podstawowych chwytów. Tak jak dziś, nie poznaję własnych rąk, nie dosięgam do trzeciego progu ;D. Czasem zwyczajnie nie masz czasu na ćwiczenia( nauka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam owy sprzęcik i Ci powiem, że fajna sprawa. Gdy gitara sterczy w stojaku i po prostu robię lekcje, uczę się, oglądam TV czy nawet sram za przeproszeniem, to momentami biorę do łapy Master Grip''a i sobie wciskam owe sprężynki. Ładnie rozwija mięśnie, różnice zauważysz od razu po 2 tygodniach, o ile oczywiście ze 30 minut dziennie sobie powciskasz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W F-dur to mam wciskać struny położonym palcem wskazującym na całym pierwszym progu?
Przecież to jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 14:16, jcl99 napisał:

W F-dur to mam wciskaa struny po3o?onym palcem wskazującym na ca3ym pierwszym progu?
Przecie? to jest niemo?liwe.



:D Właśnie stałeś się gitarzystą :D

20100223142317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak staram się przycisnąć wszystkie to i tak nie wychodzi.
Próbowałem sobie nawet pomagać drugą ręką i nic ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi prawie wychodzi choć jestem początkującym (chyba) sam nie wiem :D. Jak przełożyłem na drugą stronę gryf to prawą rękom i łatwo to wychodzi, ale lewą normalnie nie tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się