tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2010 o 20:53, kindziukxxx napisał:

ja ma takie zdanie że Yamaha to powinna motory robić, a nie instrumenty, ale fakt faktem
nie słyszałem nigdy na żywo Yamahy, kto wie może lepsza gitara :)


Yamaha Pacifica jest czesto polecana gitara, ze wzgledu na dobry stosunek cena-jakosc, co przy ograniczonym budzecie ma duze znaczenie. Ogolnie Yamaha robi dobry sprzet - nie tylko motory i quady - ale tez gitary, keyboardy itp. Mam w domu syntezator Yamahy, kupiony kilka lat temu za 500zl (uzywany ofc) i nie ustepuje (brzmieniowo) drozszym syntezatorom np. CASIO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z gitarą , prawdopodobnie coś z przewodem . Wzmacniacz okropnie buczy , a gitary kompletnie nie słychać . Wiecie może czego to może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 22:57, Thog napisał:

Witam , mam problem z gitarą , prawdopodobnie coś z przewodem . Wzmacniacz okropnie buczy
, a gitary kompletnie nie słychać . Wiecie może czego to może być problem?


Wszystko dobrze podpiete, gniazdo w gitarze nie jest przypadkiem poluzowane? Jak tak to bedziesz je musial mocniej dokrecic (ja tak mialem niedawno). Nie grales za glosno moze? Glosnik mogl ulec uszkodzeniu czy membrana. Sprobuj podlaczyc gitare do glosnikow od kompa i sprawdz czy jest tak samo.

ps. tak masz od poczatku czy od niedawna? probowales moze przykrecac nizej pickupy? moze sa za blisko strun?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 23:00, kuba9876543210 napisał:

Wszystko dobrze podpiete, gniazdo w gitarze nie jest przypadkiem poluzowane? Jak tak
to bedziesz je musial mocniej dokrecic (ja tak mialem niedawno). Nie grales za glosno
moze? Glosnik mogl ulec uszkodzeniu czy membrana. Sprobuj podlaczyc gitare do glosnikow
od kompa i sprawdz czy jest tak samo.

ps. tak masz od poczatku czy od niedawna? probowales moze przykrecac nizej pickupy? moze
sa za blisko strun?

Przykręcałem jeszcze raz gniazdko w gitarze , nic nie dało. Kilko dni temu grałem dość głośno takie 80-85% mocy , ale ty tylko 15W. Jeśli chodzi o podłączenie do kompa , to nie mam przejściówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 22:57, Thog napisał:

Witam , mam problem z gitarą , prawdopodobnie coś z przewodem . Wzmacniacz okropnie buczy
, a gitary kompletnie nie słychać . Wiecie może czego to może być problem?


Jaki masz piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 10:12, xmarqinaxnellx napisał:

> Witam , mam problem z gitarą , prawdopodobnie coś z przewodem . Wzmacniacz okropnie
buczy
> , a gitary kompletnie nie słychać . Wiecie może czego to może być problem?

Jaki masz piec?

Mam Marshalla MG 10 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież piec nie powinien się zepsuć ze względu na graną na nim głośność.
Czy 15% czy 100% powinien działać tak samo.
Chyba, że jest coś o czym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, nie wiem czy masz racje.
To zalezy gdzie podlaczasz, i ile mocy ma gniazdko, bo jak 10w piec podlaczysz do slabego gniazdka to nic dziwnego ze bdzie buczal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 11:27, jcl99 napisał:

Przecież piec nie powinien się zepsuć ze względu na graną na nim głośność.
Czy 15% czy 100% powinien działać tak samo.
Chyba, że jest coś o czym nie wiem?

Czyli na pewno jest to wina wzmacniacza?Jeśli tak to nie będzie najgorzej , jest jeszcze na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale zdziwilbym sie gdyby glosnik, albo inna czesc nie ulegla uszkodzeniu jakbys puscil piec na 100% ;]

@Thog

moze dziwne pytanie, ale masz podlaczony piec do gniazdka z uziemieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 12:29, kuba9876543210 napisał:

Sorry, ale zdziwilbym sie gdyby glosnik, albo inna czesc nie ulegla uszkodzeniu jakbys
puscil piec na 100% ;]

@Thog

moze dziwne pytanie, ale masz podlaczony piec do gniazdka z uziemieniem?

Właśnie w tym gniazdku nie ma uziemienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 12:31, Thog napisał:

Właśnie w tym gniazdku nie ma uziemienia .


To podlacz do gniazdka z uziemieniem (nie mow mi, ze nie masz takiego w domu ;])...
jak dalej bedziesz tak mial, to mozesz zapytac sie np. na forum.magazyngitarzysta.pl (czy innym forum gitarowym) - tam jest pelno specow, co powinnie wiedziec ocb ;] jak nie to najwyzej oddasz piec do serwisu, masz gware, wiec nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 12:34, kuba9876543210 napisał:

To podlacz do gniazdka z uziemieniem (nie mow mi, ze nie masz takiego w domu ;])...
jak dalej bedziesz tak mial, to mozesz zapytac sie np. na forum.magazyngitarzysta.pl
(czy innym forum gitarowym) - tam jest pelno specow, co powinnie wiedziec ocb ;] jak
nie to najwyzej oddasz piec do serwisu, masz gware, wiec nie ma problemu.

Na uziemieniu jest tak samo. Pozostaje tylko serwis .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet ostatnio chcialem zrobic sobie konto na tej stronie Gitarzysty ^^.
Ale nad czym, czy zmienic decyzje to sie zastanowie, jakos mi to za wiele nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkreślić od razu, że jestem w tym temacie kompletnym żółtodziobem. Orientuje się ktoś w zakresie cenowym jakiejś gitary elektrycznej dla początkującego amatora? Najlepiej sprawdzonej. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:42, PJ_MW napisał:

Chciałbym podkreślić od razu, że jestem w tym temacie kompletnym żółtodziobem. Orientuje
się ktoś w zakresie cenowym jakiejś gitary elektrycznej dla początkującego amatora? Najlepiej
sprawdzonej. Z góry dzięki za pomoc :)


pyt. nr. 1 ile możesz przeznaczyć na wiosło + piec, bo inaczej zakup się nie opłaca , a i nie ma czegoś takiego jak gitara do nauki, tak więc wpierw podaj kwotę a potem zobaczymy czy da się z tego coś sklecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się