tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2010 o 21:53, kindziukxxx napisał:

> Chciałbym podkreślić od razu, że jestem w tym temacie kompletnym żółtodziobem. Orientuje

> się ktoś w zakresie cenowym jakiejś gitary elektrycznej dla początkującego amatora?
Najlepiej
> sprawdzonej. Z góry dzięki za pomoc :)

pyt. nr. 1 ile możesz przeznaczyć na wiosło + piec, bo inaczej zakup się nie opłaca ,
a i nie ma czegoś takiego jak gitara do nauki, tak więc wpierw podaj kwotę a potem zobaczymy
czy da się z tego coś sklecić :)


Tak na prawdę to trudno teraz to jednoznacznie określić... Jakieś 300-400 zł na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2010 o 21:55, PJ_MW napisał:

Tak na prawdę to trudno teraz to jednoznacznie określić... Jakieś 300-400 zł na początek?


za taką kwotę to kupisz maksymalnie samą gitarę, a bez wzmacniacza to słabo, za tą cenę to możesz kupić gitarę akustyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:55, PJ_MW napisał:

Tak na prawdę to trudno teraz to jednoznacznie określić... Jakieś 300-400 zł na początek?


Hmm... moze lepiej zaczac od gitary akustycznej/klasycznej? Potrzebujesz najlepiej dwa razy tyle, zeby dalo sie na tym grac. Za 300-400zl mozna kupic piecyk, ale nie elektryka (tzn. na pewno znajdziesz gitare elektr. w tym przedziale cenowym, ale bedzie to najwyzej chinszczyzna, ktora predzej zniecheci Cie do grania, niz pozwoli czerpac jakakolwiek przyjemnosc. Im wiecej mozesz wydac, tym bardziej bedziesz zadowolony. Tak od 1000zl mozna znalezc cos przyzwoitego (juz za gitare + piec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:55, PJ_MW napisał:

Tak na prawdę to trudno teraz to jednoznacznie określić... Jakieś 300-400 zł na początek?


W zasadzie imo ciężko mówić o czymś ''na początek'' - to trochę jakby ktoś chciał zacząć swoją pracę z komputerem od p266 bo taniej... Suma, którą podałeś, to raczej na klasyka/akustyka (co w sumie opcją na start też jakąś jest). Elektryk wg mnie przynajmniej dwa razy tyle - tani syf co najwyżej może wkurzać.

Edit: 'Szybkie' pisanie ftw :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 22:00, Adjatha napisał:

> Tak na prawdę to trudno teraz to jednoznacznie określić... Jakieś 300-400 zł na
początek?

W zasadzie imo ciężko mówić o czymś ''na początek'' - to trochę jakby ktoś chciał zacząć
swoją pracę z komputerem od p266 bo taniej... Suma, którą podałeś, to raczej na klasyka/akustyka
(co w sumie opcją na start też jakąś jest). Elektryk wg mnie przynajmniej dwa razy tyle
- tani syf co najwyżej może wkurzać.

Edit: ''Szybkie'' pisanie ftw :<


W takim razie będę musiał jeszcze sporo oszczędzić...
BTW. Co myślicie o tym http://muzycznymarket.pl/index.php?cPath=25_28 - "chińszczyzna"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, za ta cene, to najwyzej drewno bedzie sie nadawac do kominka :))
Wg mnie absolutnym minimum bedzie cos w tym stylu:

http://allegro.pl/item938649799_gitara_elek_fender_squier_affinity_strat_gratisy.html

Ogrywalem to kilka miesiecy temu w sklepie i nie jest zle (jak na swoja cene oczywiscie ;)), stroj powinno dobrze trzymac, na przesterze mogloby lepiej brzmiec, ale nie ma tragedii.
Ew. jakiejs Yamahy Pacifica moglbys poszukac (oczywiscie uzywki - gitary nowe sa po prostu drogie :)

ps. nowka kosztuje 200zl wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dzięki :D Teraz mogę spokojnie kupić coś tańszego :D. Tylko, że akurat tam Yamahy nie ma ;/.

No to życzę udanych zakupów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej opisywałem mój problem. Dzisiaj chciałem nastroić gitarę (mam stroik do którego wkłada się kabel) i na nim też nie było "widać " żadnego dźwięku . Czyli to wina gitary , albo kabla . Odkręciłem gniazdo gitary i wygląda jakby się odlutowało od jednego "czułka". Zamieszczę zdjęcia

http://img696.imageshack.us/g/pc080002.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakichs utworow muzyki klasycznej, najlepiej cos "zywego". Narazie nauczylem sie Caprice #24, Niccolo Paganini''ego, bardzo fajny utwor i dosyc prosty (utwor sklada sie glownie z legato i pasazy :)). Dlatego szukalbym takze czegos raczej prostego (gram na elektryku dopiero gdzies od listopada ;]).

P.S. prosilbym takze o link z dobrym tabem do proponowanego utworu :)

P.P.S. @Thog

Ja tam za bardzo nic nie widze, jak gitara na gwarancji to ja oddaj, jak nie to poszukaj jakiegos lutnika, powinien to naprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 18:31, kuba9876543210 napisał:

Narazie nauczylem sie
Caprice #24, Niccolo Paganini''ego, bardzo fajny utwor i dosyc prosty (utwor sklada sie
glownie z legato i pasazy :)).

Daj linka! Chciałbym to zagrać, bo Malmsteen stwierdził niegdyś, że to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam te nuty + tabulature zeskanowana z jakiejs ksiazki... za miesiac moze kupie skaner to wrzuce. Aha, i ta tabulatura pod nutami do tego utworu jest autorstwa Michael Fath, jakby to mialo znaczenie...
A dlaczego twierdzisz, ze to niemozliwe? Na YT powinienes znalezc cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to niemożliwe, tylko, że powiedział tak kiedyś Malmsteen.
Znalazłem jakiegoś taba do tego. Łamacz palców ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 14:59, Fucio napisał:

Znalazłem jakiegoś taba do tego. Łamacz palców ;]


Ja mam tylko czesc utworu, taby i nuty zajmuja mi tylko jedna strone A4, a caly utwor jest znacznie dluzszy. Chyba moj kawalek jest najlatwiejszy, bo zajelo mi nauczenie sie go kilka dni, a jak patrzylem na YT, to ten utwor trwa dluzej i miejscami jest b. trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zagrać sobie Hallelujah (w wersji Damien''a Rice''a) ale mimo że mam chwyty, to nie mam tabulatury i za cholerę nie wiem, jakie tam jest piórkowanie. Może ktoś zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się