tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Przymierzam się do kupna gitary elektrycznej. Ale mało o tym wiem i przychodzą do was z prośbą o jakieś informacje dla Nuuba. Jakieś może stronki czy specjalne fora tematyczne?
Na początek chciałbym kupić może nawet jakąś używaną + piec raczej do gry w domu ;]
Pomocy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką muzykę masz zamiar grać przede wszystkim, podaj zakres cenowy może coś doradzimy.

Rada I - nie słuchaj rad typu "I bierz z Humbuckerami" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 08:16, mlynar911 napisał:

Przymierzam się do kupna gitary elektrycznej. Ale mało o tym wiem i przychodzą do was
z prośbą o jakieś informacje dla Nuuba. Jakieś może stronki czy specjalne fora tematyczne?
Na początek chciałbym kupić może nawet jakąś używaną + piec raczej do gry w domu ;]
Pomocy... :)

to niech ten nuub poda kwotę jaką morze przeznaczyć i muzykę jaką planuje grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 09:46, Doktor93 napisał:

Napisz jaką muzykę masz zamiar grać przede wszystkim, podaj zakres cenowy może coś doradzimy.

Rada I - nie słuchaj rad typu "I bierz z Humbuckerami" ;]


No tak. Pierwsza najlepsza to chyba H-S-S ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 11:22, jcl99 napisał:

Humbuckery są najlepsze ;)

...do określonego typu muzyki. To, że masz humby (zakładam) nie znaczy jeszcze, że są najlepsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 11:22, jcl99 napisał:

Humbuckery są najlepsze ;)

Chłopie... ile ty grasz na gitarze, że już możesz swoim doświadczeniem radzić ludziom przymierzającym się do elektryka?! Po pierwsze warto mieć jakieś pojęcie ogólne o sprzęcie, a po drugie wiedz, że kupno gitary to nie błahostka, za którą kolo wywalić może kupę kasy w błoto, bo mu doradził ktoś "bierz z humbuckerami" w ciemno...

mlynar911 - Pisz zakres cenowy i preferowaną muzę to na pewno też postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 11:22, jcl99 napisał:

Humbuckery są najlepsze ;)

to jestem ciekaw co powiesz o Blackie, żadnego Humba a myślę że nie pogardziłbyś taką gitarą. Więc radzę się najpierw dowiedzieć co kto zamierza grać bo single EW. Hot-rials też mają swoje zalety i wady, i nie każdy gra Trash, czy Black metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 09:46, Doktor93 napisał:

Napisz jaką muzykę masz zamiar grać przede wszystkim, podaj zakres cenowy może coś doradzimy.

Hmm myślałem nad jakimś spokojnym rockiem. Bez większych łupanek chociaż czasami pewnie bym sobie chciał coś cięższego pograć. Szukam bardziej uniwersalnej gitary która by dobrze brzmiała przy spokojniejszym roku jak i przy czymś twardszym. O ile takowa istnieje ;p

Dnia 07.03.2010 o 09:46, Doktor93 napisał:

Rada I - nie słuchaj rad typu "I bierz z Humbuckerami" ;]

Zbytnio się nie przejąłem tą radą ;d

kindziukxxx & ZO_S_O
Planuję wydać do 500 złoty na start. Bo jakby mi jednak nie przyszło czerpać z tego przyjemności to nie będę płakać ,że full kasy wydałem. 500 zł może być bez pieca ewentualnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:46, jcl99 napisał:

No, ale każdy ma inne zdanie.


No właśnie. Dlatego zamiast subiektywnej opinii powinieneś wypowiedzieć się o nich obiektywnie - wady, zalety. Dopiero wtedy początkujący może wybrać odpowiadający mu model.
Jeśli chodzi o pick-upy, to moim zdaniem najlepiej posłuchać lub ograć. Nie ma lepszej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doba. Koniec wykłócania o humby. Może doradźmy coś mlynar911. Jeżeli chodzi o spokojny Rock to nie za bardzo mogę doradzić. Więcej mogę powiedzieć na temat odmian "mocniejszych". Ale może ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli chodzi o uniwersalność w klimatach rocka to ja polecam standardowo Epiphone Les Paul Special II i Squier Bullet. Są bardzo popularne jako gitary dla początkujących i wiele osób ma o nich dobre zdanie. Warto jednak, w miarę możliwości, ograć je przed kupnem, jak każda gitarę z resztą. Tak... wiem, ze nic możemy nie umieć z początku zagrać, ale a nuż mamy jakiegoś kumpla grającego na wiośle? A poza tym każdy może chociaż na oko sprawdzić, czy gitara jest dobrze wykonana.
Fucio - jak zwykle pieprzysz xD Ulubione brzmienie i muzyka jaką chcemy grać... to chyba wychodzi na to samo, c'nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bulleta...no ja bym tą gitarkę odradzał, to nie jest dobry wybór. Squier to prawie jak Fender, a z reklamy wiemy, że prawie robi wielką różnicę. Z tymi gitarami to jak gra na loterii. Raz zdobędziemy bardzo dobry egzemplarz taki jak Fendera, a raz to tylko kawałek drewna. Co do Bulleta, sama gitara w sobie jest odradzana. Czyli jestem na NIE przy tym wiośle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 14:14, ZO_S_O napisał:

Fucio - jak zwykle pieprzysz xD Ulubione brzmienie i muzyka jaką chcemy grać...
to chyba wychodzi na to samo, c''nie? :P

Nie. W ten sposób dochodzi to pewnych fuzji (?). Podoba ci się jedno, ale też podoba ci się drugie. Próbujesz to łączyć i wychodzi coś innego, czasem nawet lepszego. Kiedyś moją ulubioną muzyką był rap. I co? Podobało mi się brzmienie gitary, a nie scretchowanie:P Teraz lubię Thrash w stylu Megadeth, Slayer, Anthrax, ale bardzo podobają mi się gitary z przetwornikami HSS. Nie chcę kopiować brzmienia innych zespołów, tylko wnieść coś swojego. Grasz na cymbałkach, lubisz ich dźwięk, a słuchasz metalu? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to połączyć. Może to trochę śmieszne, ale dzięki temu muzyka ewoluuje. Trochę pieprzę, ale... dlaczego Malmsteen nie gra na skrzypcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też wiedziałem, że Bullet jest taki sobie, dlatego poleciłem najpierw wybrać jakiś solidniejszy do ogrania.

Fucio -> No ale patrz - jak napisałeś. Lubimy brzmienie tych cymbałków, to chcemy też coś w ten deseń włożyć do granej muzy. Czyli to samo. :P

Materon -> You made my day. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się