tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ok, dzięki za odpowiedzi. Wymienię wszystkie, bo właśnie ta struna g jest bardzo ważna (do solówki You Shook Me All Night Long) i dobrze byłoby, żeby wszystkie struny ze sobą współgrały. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale powiedzmy, że chciałbym coś do 1800zł skierowanego na grę solową. Thrash, szybki gryf, hard rock, coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=75resHLJS0E - w sumie mozna na Fenderze Stracie grac metal :]

@BzyQacz

Ja bym szukal Ibanezow RG 550/570, mniej wiecej w tej cenie pojawiaja sie czasem na allegro.
Podobno dobre sa tez Jacksony, ale nie ogrywalem, wiec zapytaj sie moze na forum, o ktorym mowa w przypietym poscie, tam czesto Jacksony sa polecane (szybki gryf, ciezsze brzmienie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:11, dulak napisał:

> Wszystko byle nie Da''ddario
A polecisz jakieś nylonówki sprawdzone?

Kumpel swego czasu grywał na Savarezach: http://www.taniestruny.pl/c/65/savarez-struny_do_gitary_klasycznej.html

Ja jednakowoż polecam jak zwykle Ernie Balle (chyba niedługo podpisze z nimi kontrakt :D ) http://www.taniestruny.pl/c/64/ernie_ball-struny_do_gitary_klasycznej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ZoSo się podpiszę, Ernie Balle jak już, nie grywam na klasyku, także nie byłem pewien czy na klasyki też są.
Ale możesz obczaić, czy na klasyki są Dean''y Markley''e, grałem trochę, dopóki na gryf nie spadł nieszczęsny zeszyt od angola, i nie pękła struna, teraz gram na Dda''rio -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zna ktoś dobrego lutnika w okolicach Zamościa, albo chociaż Lublina? Chciał bym żeby ktoś kto się na tym dobrze zna wyregulował mi gitarę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Jestem posiadaczem Digitech RP50. Mam elektryka i nie mam pieca, czy jest mozliwosc podlaczenia gitary pod komputer przez to urzadzenie? Jesli tak, to w jaki sposob?
Klaniam sie i i pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie drugi raz posłałem swoje wiosło do pana Krzysztofa Fatygi z Lublina. Nowe wiosło, więc trzeba było je ustawić, poprosiłem też przy okazji o zmianę strun. Pan lutnik odwalił kawał dobrej roboty. Struny niziutko, gra się super komfortowo, nic nie brzęczy. Profeska.
Weź tylko pod uwagę fakt, że pewnie będziesz musiał gitarę zostawić na kilka dni. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Ale zdecydowanie warto.
Tu masz namiar :

http://www.fatyga-gitary.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 20:48, Rumcajsev napisał:

A ile za to wszystko dałeś?


Coś około 100 zł ( może trochę więcej ), z wymianą gniazda w gitarze oraz strun włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 13:08, jcl99 napisał:

Czy Cis i Fis to to samo co C-dur i F-dur?


Nie. Najlepiej poszukaj sobie jakiejś rozpiski akordów i zobacz czym się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 13:08, jcl99 napisał:

Czy Cis i Fis to to samo co C-dur i F-dur?

Nie. Cis i Fis to po prostu nazwy dźwięków, a C-dur i F-dur to akordy.

20100320143810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 13:08, jcl99 napisał:

Czy Cis i Fis to to samo co C-dur i F-dur?

Nie. Cis i Fis to dźwięki. C-dur i F-dur, jak kolega wyżej napisał, to akordy.
A jak ma się Cis-dur i Fis-dur to C-dur i F-dur? W akordzie Cis-dur wszystkie dźwięki są wyższe o pół tonu od dźwięków z akordu C-dur. Analogicznie Fis-dur i F-dur.
Aby zagrać Fis-dur na gitarze musisz złapać barowy chwyt F-dur i przesunąć całą "konstrukcję" o jeden próg dalej (w stronę pudła :P). Analogicznie barowy C-dur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się