tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 16:00, Harrolfo napisał:

Polecicie jakieś nagranie Metalliki,Nickelback albo Jamesa Morrisona z prostymi akordami
(zdecydowanie nie barrowe)?

Z NB Someday, Save me.
Od Metallici możesz spróbować Nothing Else Matters (zawiera kilka chwytów barowych, ale czy jest lepszy sposób na naukę, niżeli ćwiczenie w praktyce?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj sie nauczyc paru chwytow barowych :) Tak bedzie najlepiej i zapewniam Cie - przyda sie. Probuj je grac tak wolno az Ci beda wychodzic, a jak juz zaczna wychodzic, wtedy troszke szybciej, itd. Jak sie juz ich nauczysz, nie bedzie to dla Ciebie zadnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 23:10, Sareth14 napisał:

Pomógłby mi ktos szukać tabulatury łatwej wersji canona?

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/j/jerryc/canon_rock_tab.htm
w sumie to nie ma czegoś takiego jak najłatwiejsza wersja, liczy się najdokładniejsza, ale na początek polecam, ogarnąć tamten kurs co ci na gg pisałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie rozumiem, po co rzucać się aż na tak głęboką wodę? Canon Rock nie jest łatwym utworem. Można tylko przez to się zniechęcić, że nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 09:44, kindziukxxx napisał:

> Pomógłby mi ktos szukać tabulatury łatwej wersji canona?
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/j/jerryc/canon_rock_tab.htm
w sumie to nie ma czegoś takiego jak najłatwiejsza wersja, liczy się najdokładniejsza,
ale na początek polecam, ogarnąć tamten kurs co ci na gg pisałem,

Chodziło mi o klasycznego canona, chciałem spróbować jak skończe ten kurs. Ale już nie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:24, Sareth14 napisał:

> > Pomógłby mi ktos szukać tabulatury łatwej wersji canona?
> http://www.ultimate-guitar.com/tabs/j/jerryc/canon_rock_tab.htm
> w sumie to nie ma czegoś takiego jak najłatwiejsza wersja, liczy się najdokładniejsza,

> ale na początek polecam, ogarnąć tamten kurs co ci na gg pisałem,
Chodziło mi o klasycznego canona, chciałem spróbować jak skończe ten kurs. Ale już nie
ważne


In D czy in C? Jeśli nei znalazłeś jeszcze to mogę dać strony, z których ja się uczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 18:03, xmarqinaxnellx napisał:

> > > Pomógłby mi ktos szukać tabulatury łatwej wersji canona?
> > http://www.ultimate-guitar.com/tabs/j/jerryc/canon_rock_tab.htm
> > w sumie to nie ma czegoś takiego jak najłatwiejsza wersja, liczy się najdokładniejsza,

>
> > ale na początek polecam, ogarnąć tamten kurs co ci na gg pisałem,
> Chodziło mi o klasycznego canona, chciałem spróbować jak skończe ten kurs. Ale już
nie
> ważne

In D czy in C? Jeśli nei znalazłeś jeszcze to mogę dać strony, z których ja się uczyłam.

Obie, nie zdecydowałem jeszcze która lepiej brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie... i Panie. Szukam kaczki. Tak do 350zł maks. Popatrzyłem i jak dla mnie dobra byłaby Cry Baby - model GCB95. Jednak nadal szanse na zakup innej są 50:50, także prosiłbym o jakąś radę, jeżeli ktokolwiek ma jakieś zastrzeżenia lub może polecić inny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto by nie chciał tak szybko grać, ale czasami słuchając go żal mi d**e ściska. Poza szybkością, nic mnie w nim nie zachwyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry.
Poszukuję piecyka, dla średniozaawansowanego, 30-50W, nówka (nie ufam Allegro, i nie próbujcie mnie przekonywać :>) do 1500 zł, najlepiej hybryda, chociaż dobry tranzystor nie jest zły. Na oku mam to: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-vt50 lub jakiegoś Marshalla czy Line 6. Zależy mi na jak najdokładniejszych opiniach, najlepiej osób które osobiście grały lub posiadają jakiś z tych wzmacniaczy i mogą coś o nich powiedzieć, bo sam mogę nie mieć możliwości ich ogrania. Z góry dzięki. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj kurde, już nie zdążyłem edytować. Pytanie - jak się uczyliście skal? Jakoś rozpisywaliście to sobie, czy kuliście na pamięć z internetu/książki, czy staraliście się uczyć przez praktykę, grając i zapamiętując, czy jeszcze jakoś inaczej? :> Bo sam nie wiem jak się za to zabrać.

Edit: A, i jeszcze jaka skala jest "najważniejsza" do grania metalu? Pentatoniczna, czy standard (nie wiem jak to po polsku, major po angielsku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie uzywka? Gitare i piec kupowalem uzywane i zaoszczedzilem w ten sposob sporo pieniedzy ;)
Marshalle VS8080 i VS100 mozna czasem kupic/wylicytowac na allegro za 800-900zl. Z tego co patrzylem kiedys to VS65 za jakies 600-700 mozna kupic ;) Do metalu sie nawet nada, a z tego co widze, lubujesz sie w takiej muzyce.
Sam posiadam VS (niestety na razie tylko 15 watt, ale do cwiczen w domu jest akurat) i brzmi przyzwoicie. Moj nauczyciel mial tez jakiegos Valvestate''a kiedys do grania prob i koncertow i chwalil VS.
Chyba, ze szukasz wielu efektow, to moze jednak ten Vox lepiej sie nada. Zreszta generalnie ma opinie pozytywne:
http://www.harmonycentral.com/products/111844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złe doświadczenia z allegro. :>

Właśnie tymi efektami Vox mnie przekonuje do siebie. Przesłuchałem trochę nagrań z youtube, i brzmi przyzwoicie, poczytałem kilka recenzji na różnych portalach, np. Ultimate-Guitar i też jest oceniany dobrze. Jeszcze zobaczymy, nowy piecyk zamierzam kupować w maju/czerwcu. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się