tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2010 o 17:51, nazgul47 napisał:

Ten ostatni to E3-A2-D0-G0-B3-e3 (chyba Cadd9),

Na 100% jest to G-Dur, a konkretnie jedna z jego wersji, często używana przez gitarzystów. Z C ma to bynajmniej niewiele wspólnego - dźwięk ten wydobywa się struną A na trzecim progu.

Dnia 20.05.2010 o 17:51, nazgul47 napisał:

ale ten trzeci wygląda... no, dziwnie.
Widać muszę znaleźć metodą prób i błędów.

Uproszczony F-Dur, nie ma się tutaj co za bardzo zastanawiać. Prawdopodobnie gitarzysta chwycił go sobie dla własnej wygody.
Swoją drogą, to dlaczego tak Cię to zastanawia? Generalnie jeżeli zagrasz kolejno chwyty a F C G, to w praktyce wybrzmi ten sam akompaniament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 21:11, Kardithron napisał:

Na 100% jest to G-Dur, a konkretnie jedna z jego wersji, często używana przez gitarzystów.
Z C ma to bynajmniej niewiele wspólnego - dźwięk ten wydobywa się struną A na trzecim
progu.


C-Dur to drugi chwyt, ja opisywałem 4, a szukałem 3.

Dnia 20.05.2010 o 21:11, Kardithron napisał:

Uproszczony F-Dur, nie ma się tutaj co za bardzo zastanawiać. Prawdopodobnie gitarzysta
chwycił go sobie dla własnej wygody.
Swoją drogą, to dlaczego tak Cię to zastanawia? Generalnie jeżeli zagrasz kolejno chwyty
a F C G, to w praktyce wybrzmi ten sam akompaniament.


Jestem perfekcjonistą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 21:57, nazgul47 napisał:

Jestem perfekcjonistą ;)


Więc zagraj normalne F, a nie jakieś udziwnione twory dla początkujących ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 21:57, nazgul47 napisał:

C-Dur to drugi chwyt,

F-Dur.

Dnia 20.05.2010 o 21:57, nazgul47 napisał:

ja opisywałem 4,

I zaprawdę powiadam Ci, że jest to G-Dur.

Dnia 20.05.2010 o 21:57, nazgul47 napisał:

a szukałem 3.

"tego 2 nie mogę rozkminić.", już się gubię. :P
Trzeci chwyt, to C-Dur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 19:57, nazgul47 napisał:

Tylko to C wygląda dziwnie coś,
jakby dociskał też 6 strunę.

Bo dociska. Tak się gra C-Dur. :P Podobnie jak w przypadku G-Dura mamy tutaj dwie wersje chwytu. Można docisnąć tylko strunę A na trzecim progu, D na drugim i H na pierwszym, a można też dodatkowo basową E na trzecim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 21:30, Kardithron napisał:

Bo dociska. Tak się gra C-Dur. :P Podobnie jak w przypadku G-Dura mamy tutaj dwie wersje
chwytu. Można docisnąć tylko strunę A na trzecim progu, D na drugim i H na pierwszym,
a można też dodatkowo basową E na trzecim.


Tego nie wiedziałem. Thanks for help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jakiś prosty kawałek do zagrania co brzmi zajebiście ?? Jestem tam początkujący a chciałbym sobie ocenę z muzyki podciągnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 18:26, Brone_K napisał:

Może mi ktoś doradzić jakiś prosty kawałek do zagrania co brzmi zajebiście ??


Dowolny kawalek, ktory TOBIE sie podoba ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 18:26, Brone_K napisał:

Może mi ktoś doradzić jakiś prosty kawałek do zagrania co brzmi zajebiście ?? Jestem
tam początkujący a chciałbym sobie ocenę z muzyki podciągnąć :D

to smoke on the water, naprawę początkujący :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kto pyta jest głupi 5 min, kto nie pyta jest głupi całe życie". A więc... Jak do ku.. czorta grać dobrze kostką? :/ Jakoś nie sobie z tym poradzić, albo wychodzi przeraźliwie głośno, albo zahaczam o struny. Jakieś porady, czy trzeba to po prostu wyćwiczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 15:55, nazgul47 napisał:

Jak do ku..
czorta grać dobrze kostką? :/ Jakoś nie sobie z tym poradzić, albo wychodzi przeraźliwie
głośno, albo zahaczam o struny. Jakieś porady, czy trzeba to po prostu wyćwiczyć?

Kostkę łapiesz kciukiem i palcem wskazującym. Struny staraj się uderzać naprzemiennie - wyrobisz sobie dobry nawyk do gry solowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj złapać kostkę tak jak ja na zdjęciu.
Nie spinaj też mięśni , ani nie ściskaj mocno palców. Ręka musi być taka luźna, grając ruszaj nadgarstkiem ,a nie palcami lub całą ręką. Przynajmniej ja tak robię ;P
No i pamiętaj że na początku zawsze będziesz zahaczał o złe struny, trzeba to po prostu wyćwiczyć.

20100523163310

20100523163348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kostka między kciukiem i palcem wskazującym, ruch ma wychodzić z nadgarstka (czyli ramię nieruchomo oparte o gitarę - rusza się tylko nadgarstek). Jeśli jesteś początkujący, to wiadomo że będziesz nie trafiał w odpowiednie struny, ale to przyjdzie z czasem. Ćwicz, i będzie dobrze. :]

Edit: Możesz popatrzeć na jutubie, pochwalę się bezwstydnie i dam linka do własnego covera, na którym chyba widać o co chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=g3OSwVh1Gxs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyćwiczyć, lub po prostu jak najszybciej załapać tłumienie sąsiednich, niepożądanych strun
wolnymi palcami. Choć również skłaniał bym się do grania precyzyjnego, zaplusuje szybciej, niż
by się to mogło wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Ogólnie gram już 2 lata i czuje jakbym wpadł w lekka rutynę. Chciałbym abyście mi poradził co zrobić aby nie tracić świeżego podejścia do grania i unikną tej rutyny:D. Uwielbiam grać na gitarze ale tak jakby czuje jakbym robił ciągle to samo. Głownie próbuje tworzyć własne riffy, improwizuje do podkładu perkusji, czasem uczę się piosenek. Nie zbyt interesuje mnie granie solówek. największa uwagę zwracam ogólnie na tworzeniu muzyki. Wiem ze jestem jeszcze początkującym a do tego instrumenty potrzebna jest cierpliwość i wytrwałość jednak proszę was o rady i pomoc. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 17:54, slipknotslayersoad napisał:

Mam do was pytanie. Ogólnie gram już 2 lata i czuje jakbym wpadł w lekka rutynę. Chciałbym
abyście mi poradził co zrobić aby nie tracić świeżego podejścia do grania i unikną tej
rutyny:D. Uwielbiam grać na gitarze ale tak jakby czuje jakbym robił ciągle to samo.
Głownie próbuje tworzyć własne riffy, improwizuje do podkładu perkusji, czasem uczę się
piosenek. Nie zbyt interesuje mnie granie solówek. największa uwagę zwracam ogólnie na
tworzeniu muzyki. Wiem ze jestem jeszcze początkującym a do tego instrumenty potrzebna
jest cierpliwość i wytrwałość jednak proszę was o rady i pomoc. Z góry dziękuje.


olej granie na jakiś czas (tydzień, miesiąć) ? znajdz sobie zespol, o ile nie masz i graj ? pograj troche innych rodzajów muzyki ?

nie wiem chyba ciężko coś konkretnego doradzić w takiej sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc. W sumie myślę ze gra to nie jest zwykłe bieganie po skali i granie dźwięków. To nie ręce tworzą muzykę ale umysł. Dlatego kiedy się gra trzeba myśleć nad tym co się gra. Próbować grać coś co będzie zupełnie innego niż to co stworzyło się poprzednio. Kiedy bezmyślnie porostu walisz w dźwięki na gryfie w danej skali i nie starasz się tworzyć czegoś "oryginalnego" czego jeszcze się nie próbowało trudno mówić o wpadaniu w rutynę. Myślę ze może trochę to śmiesznie brzmi ale ja tak uważam i pomaga mi to w świeższym podejściu do grania:D

A teraz takie pytanie w zupełnie innym temacie. Jakie są dobre słuchawki do podłączenia do wzmacniacza laneya Lx 20, i jeśli można by było to prosił bym o podanie ceny takiego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po stu latach! Mam dla Was nowe zadanie ;) Możecie mi podać tytuły najlepszych solów (znaczy piosenek, z których owe solowki pochodzą)? Ostatnio mam tzw. "zajawkę" jak to określa mój kolega, na solówki. Z góry dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się