tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Witam!

Mam zagadkę dla forumowej braci, po części związaną ze wspaniałym koncercie AC/DC w Warszawie. Otóż, po koncercie członkowie zespołu podpisali się na gitarze Angus''a i oddali ją na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na powodzian.
Jeden problem - co to właściwie jest z gitara? http://www.allegro.pl/item1063936402_gitara_elektryczna_ac_dc.html#gallery
Na pozór wygląda jak zwykły Gibson SG, ale już nawet mało doświadczony gitarzysta rozpozna w nim nietypowe jak na Gibson''a inkrusty w kształcie kropek. Poza tym, Angus gra na humbuckerach, a tutaj widzimy 4 single coile. W takim razie co tak naprawdę wystawił na sprzedaż TVN? Czy Angus Young kiedykolwiek zagrał chociażby jedną nutkę na tym wiośle? Tego się prawdopodobnie nie dowiemy, ale jeśli ktoś wie, co to wiosło, niech da znać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 20:37, xDeuSx napisał:

Witam!

Mam zagadkę dla forumowej braci, po części związaną ze wspaniałym koncercie AC/DC w Warszawie.
Otóż, po koncercie członkowie zespołu podpisali się na gitarze Angus''a i oddali ją na
aukcję, z której dochód zostanie przekazany na powodzian.
Jeden problem - co to właściwie jest z gitara? http://www.allegro.pl/item1063936402_gitara_elektryczna_ac_dc.html#gallery

Na pozór wygląda jak zwykły Gibson SG, ale już nawet mało doświadczony gitarzysta rozpozna
w nim nietypowe jak na Gibson''a inkrusty w kształcie kropek. Poza tym, Angus gra na
humbuckerach, a tutaj widzimy 4 single coile. W takim razie co tak naprawdę wystawił
na sprzedaż TVN? Czy Angus Young kiedykolwiek zagrał chociażby jedną nutkę na tym wiośle?
Tego się prawdopodobnie nie dowiemy, ale jeśli ktoś wie, co to wiosło, niech da znać.
:)



Uwaga. Model Gitary podarowany przez AC/DC na aukcję to nowy Gibson SG Special, a nie jak błędnie podano używany SG Standard. Na życzenie Zwycięzcy Redakcja Programu Dzień Dobry TVN zwróci się do organizatora koncertu AC/DC w Polsce o wystawienie certyfikatu autentyczności autografów złożonych na gitarze przez zespół AC/DC. Ogromnie przepraszamy Użytkowników za nieprecyzyjne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 20:37, xDeuSx napisał:

Witam!

Mam zagadkę dla forumowej braci, po części związaną ze wspaniałym koncercie AC/DC w Warszawie.
Otóż, po koncercie członkowie zespołu podpisali się na gitarze Angus''a i oddali ją na
aukcję, z której dochód zostanie przekazany na powodzian.
Jeden problem - co to właściwie jest z gitara? http://www.allegro.pl/item1063936402_gitara_elektryczna_ac_dc.html#gallery

Na pozór wygląda jak zwykły Gibson SG, ale już nawet mało doświadczony gitarzysta rozpozna
w nim nietypowe jak na Gibson''a inkrusty w kształcie kropek. Poza tym, Angus gra na
humbuckerach, a tutaj widzimy 4 single coile. W takim razie co tak naprawdę wystawił
na sprzedaż TVN? Czy Angus Young kiedykolwiek zagrał chociażby jedną nutkę na tym wiośle?
Tego się prawdopodobnie nie dowiemy, ale jeśli ktoś wie, co to wiosło, niech da znać.
:)



eeee ? przecież tam są 2 humbuckery ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 20:37, xDeuSx napisał:

Jeden problem - co to właściwie jest z gitara? http://www.allegro.pl/item1063936402_gitara_elektryczna_ac_dc.html#gallery


Gibson SG Special, tak jak to już zauważył kindziukxxx. Od Standarda różni się głównie "kropkowymi" markerami i zamontowanymi pick-upami.

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/SG/Gibson-USA/SG-Special.aspx

Wygląda podobnie, nie ? :D

Dnia 01.06.2010 o 20:37, xDeuSx napisał:

Na pozór wygląda jak zwykły Gibson SG, ale już nawet mało doświadczony gitarzysta rozpozna
w nim nietypowe jak na Gibson''a inkrusty w kształcie kropek.


One właśnie są dość typowe, ale w tańszych modelach. Droższe mają z reguły trapezoidy.

Poza tym, Angus gra na

Dnia 01.06.2010 o 20:37, xDeuSx napisał:

humbuckerach, a tutaj widzimy 4 single coile.


Tu są 2 humby, tylko że nieopuszkowane. Zapewne to Cię zmyliło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 21:04, luq napisał:

Gibson SG Special, tak jak to już zauważył kindziukxxx. Od Standarda różni się głównie
"kropkowymi" markerami i zamontowanymi pick-upami.


Wcześniej o nim nie słyszałem, ani go nie widziałem - stąd to zdziwienie. Ale tak swoją drogą, to Gibson bez trapezowych inkrustów wydaje mi się jakiś taki... niekompletny. :)

Dnia 01.06.2010 o 21:04, luq napisał:

Tu są 2 humby, tylko że nieopuszkowane. Zapewne to Cię zmyliło ;)


Faktycznie, muszę przyznać. Skrzywienie jeszcze od Fenderów. :P

Dnia 01.06.2010 o 21:04, luq napisał:


Nie da się ukryć. No to "zagadka" rozwiązana, dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Na za 2 tygodnie potrzebuje jakiegoś fajnego instrumentala na gitarę elektryczną. Wpadłem na pomysł z Chase The Ace ( http://www.youtube.com/watch?v=hlcErTphDMc) - rozszyfrowałem juz troszeczkę solo, ale nie ma bata by w ciągu 2 tygodni udało mi się to rozpisać. Niestety, żadnych tabów nie ma... Dlatego potrzebuje jakiegoś instrumentala tego typu - z tabem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może coś od wirtuozów - Malmsteen ( np. Black Star, Blitzkrieg ), Vai ( np. Bad Horsie ), Satriani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurzczę właśnie doznałem szoku, postanowiłem poćwiczyć taping, bo to jednak jest to co kuleje, a za utwór wybrałem eruption z najlepsza partią tapingową, i po 15 min nie czuje przedramienia w łapie.... ale zaczyna wychodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 11:35, kindziukxxx napisał:

Kurzczę właśnie doznałem szoku, postanowiłem poćwiczyć taping, bo to jednak jest to co
kuleje, a za utwór wybrałem eruption z najlepsza partią tapingową, i po 15 min nie czuje
przedramienia w łapie.... ale zaczyna wychodzić :)

Siła Eddiego ... ;)
To by wszystko pasowało ;P
Najlepiej zagraj sobie taping na akustyku, jak w jednej z jego piosenek.
Nie pamiętam dokładnie tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 14:29, Mateuszencjowaty napisał:

Spanish Fly :) Niezły "utwór" swoją drogą, bo to po prostu solówka :D

Just like Eruption m8 ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 14:20, Bezi_113 napisał:

> Kurzczę właśnie doznałem szoku, postanowiłem poćwiczyć taping, bo to jednak jest
to co
> kuleje, a za utwór wybrałem eruption z najlepsza partią tapingową, i po 15 min nie
czuje
> przedramienia w łapie.... ale zaczyna wychodzić :)
Siła Eddiego ... ;)
To by wszystko pasowało ;P
Najlepiej zagraj sobie taping na akustyku, jak w jednej z jego piosenek.
Nie pamiętam dokładnie tytułu.

spróbowałbym, ale nie mam akustyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam.
Ile mniej więcej potrzeba czasu, żeby nauczyć się jakiegoś prostego kawałka na akustyku, jeśli wcześniej się w ogóle na gitarze nie grało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po 2 latach nauki w 2 tygodnie (lącznie z dopracowywaniem i nauką) zrobiłem całe Nothing Else Matters.
Nie mam pojęcia, myślę, że tak jak kolega mówił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się