tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Mam uno problemo. Próbuje rozkminić jak się gra piosenkę 3 doors down - going down in flames. Wydaje się łatwe. Na moje oko bicie to dół, dół, góra. Tutaj jest dobry filmik http://www.youtube.com/watch?v=ykIKQ7DniH8 i taby też znalazłem http://www.ultimate-guitar.com/tabs/0-9/3_doors_down/going_down_in_flames_ver3_tab.htm. Tylko nie wiem albo gitary nie umiem ustawić albo pieca albo coś mi źle wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitał jako-tako wszystkich, nowym tu jestem, zachęconym przez znajomego (ej, patrzcie, napisał nade mną ;D), liczę że mnie nie zjecie jako "tego nowego" (czego doświadczałem na "pewnym" forum konkurencji ;)). Jestem takim raczej początkującym gitarzystą, głównie metalowym i altrockowym (Megadeth, The White Stripes, Slipknot, Queens of the Stone Age, Machine Head). Liczę też, że nie zrobię z siebie idioty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 20:51, rog1234 napisał:

Powitał jako-tako wszystkich, nowym tu jestem, zachęconym przez znajomego (ej, patrzcie,
napisał nade mną ;D), liczę że mnie nie zjecie jako "tego nowego" (czego doświadczałem
na "pewnym" forum konkurencji ;)). Jestem takim raczej początkującym gitarzystą, głównie
metalowym i altrockowym (Megadeth, The White Stripes, Slipknot, Queens of the Stone Age,
Machine Head). Liczę też, że nie zrobię z siebie idioty :)

Przedewszystkim jak najmniej takich postów, a napewno nikt Cię nie zje ;]
A szczegolnie uwaga na Wojmana, przeglądnij kilka jego postów i po sprawie ;]
------------------------------------------------------------------------------------- ---------------
Spam protector:
http://www.youtube.com/watch?v=Te6Q_bwQJ0w&feature=related
Rzygać mi się chce, jak patrzę na to ...
Może i dobrze grają ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 21:00, Bezi_113 napisał:

Przedewszystkim jak najmniej takich postów, a napewno nikt Cię nie zje ;]
A szczegolnie uwaga na Wojmana, przeglądnij kilka jego postów i po sprawie ;]


Się zapamięta, dzięki :)
BTW, tak z czystej ciekawości, kto jest w Twoim awatarze? Wygląda dla mnie jak... Joe Perry, ale ale kiedyś to sporo gitarzystów jak on wyglądało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przystosuje się do waszych rad i będę grał (od tygodnia dzień w dzień, pół dnia na gitarze i już widzę efekty), ale przester i tak kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 13:24, Jcl napisał:

Przystosuje się do waszych rad i będę grał (od tygodnia dzień w dzień, pół dnia na gitarze
i już widzę efekty), ale przester i tak kupię.

I bardzo dobrze. Ćwicz ćwicz ćwicz... to jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nie obecności pozdrawiam i witam was ja (dualowiec) ze swym nowym mhrocznym nickiem xD
I od razu mam do was, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych gitarzystów, zapytanie.
Co byście dodali do takiego schematu ćwiczeń dziennych:
- krótka rozgrzewka (pajączek, drabinka etc)
- podstawy (czyli to co wyżej tylko w różnych wariantach)
- relaks (parę średnio trudnych piosenek np fucking hostile, master of puppets, jump in the fire)
- technika (tapping, sweep, tremolo etc)
- ćwiczenia siłowe (na wzmocnienie palców, czyli praktycznie to samo co na rozgrzewke)
- rozluźnienie mięśni i koniec

Brakuje wam tu czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swój materiał piszę, mam 6 kawałków (pełnych) i całą masę pojedynczych riffów.
Ale imo materiał to się piszę wieczorem przy whisky jak najdzie wena, a nie na siłę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się