tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Cóż, mnie tam ciągle coś do głowy przychodzi. Dla mnie tworzenie i spisywanie własnych riffów jest podstawą dziennego grania. Zawsze coś wyskoczy, zawsze trafi się pomysł, w którym widzę potencjał, a to czy tam naprawdę był mogę ocenić dopiero po czasie. Nagrywam, po tygodniu odsłuchuję, dopiero wtedy "na trzeźwo" mogę ocenić czy pomysł był dobry czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 22:20, Thrashevsky napisał:

Ja się chętnie podzielę :). Twórczości na yT jeszcze nie uploadowałem, ale covery owszem.
http://www.youtube.com/user/TheThrash08

Twórczość, twórczość. Covery tworzysz, a jak. :P
Cóż, widać od razu, że nie pierwszy raz masz to wiosło na kolanach. Świetnie opanowana gra solowa. Ile wynosi Twój staż z instrumentem?

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany moimi coverami, to zapraszam tutaj:
http://www.youtube.com/user/KardithronPL#p/u
Generalnie pełne utwory akustyczne, choć mam w planach jeszcze coś mocniejszego. Powiedziałbym nawet, że dużo mocniejszego. Ale to tylko plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie odpoczynku od grania na gitarze warto sobie tak na 15-30 minut sięgnąć po GripMastera. I najważniejsza to miłość do muzyki, ale tego się nie wyćwiczy. Umiejętności zależą w dużym stopniu od zaangażowania i kochania tego. To tyle. Ja muszę powiedzieć, że nie mam schematu grania. Po prostu gram. Na dobry początek jakieś Seek And Destroy, kawałek Cannon Rocka i potem już tylko to co mi przyjdzie na myśl, po prostu gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 19:52, Kardithron napisał:

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany moimi coverami, to zapraszam tutaj:
http://www.youtube.com/user/KardithronPL#p/u
Generalnie pełne utwory akustyczne, choć mam w planach jeszcze coś mocniejszego. Powiedziałbym
nawet, że dużo mocniejszego. Ale to tylko plany.


A niech mnie! Widać po Twojej grze, że jesteś perfekcjonistą! Sześć gitar! Aah, cudna harmonia. Ile już lat przeszedłeś z gitarą? Co do Twojego pytania - 17 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 09:58, Thrashevsky napisał:

A niech mnie! Widać po Twojej grze, że jesteś perfekcjonistą! Sześć gitar! Aah, cudna
harmonia.

Ej, bez przegięć. :P

Dnia 17.07.2010 o 09:58, Thrashevsky napisał:

Ile już lat przeszedłeś z gitarą? Co do Twojego pytania - 17 miesięcy.

22 miesiące. Jestem raczej muzykiem akustycznym - elektryka miałem w ręce zaledwie kilkanaście razy. Stąd fakt, że nie mam opanowanej gry solowej, jak Ty. Do tej pory nie potrafię robić flażoletów wymuszonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suchajta... Wielokrotnie już zmieniałem strunki, ale tym razem chciałbym spróbować czegoś innego niż standardowe zestawy Erniego Balla (zwyczajne 9,10 i 11). Macie może jakieś ciekawe propozycje? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D''Addario 9-49. Ja mam i jestem zachwycony. Wszyscy kupują praktycznie Erniego Balla, renoma to nie wszystko. Warto wypróbować inne firmy również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:08, Leber16 napisał:

D''Addario 9-49. Ja mam i jestem zachwycony. Wszyscy kupują praktycznie Erniego Balla,
renoma to nie wszystko. Warto wypróbować inne firmy również.

Wybacz, że w ten sposób wyrażę swoje zdanie, ale jak dla mnie polecanie komuś D''Addario to gorsze niż łamanie gryfu na cudzym wiośle. Dla mnie te struny są największym crapem jaki wogóle kiedykolwiek miałem, grałem przez 3 dni, i już na każdej strunie w kilku miejscach pękła owijka, co owocowało paskudnym jękiem przy bendach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 12:09, ZO_S_O napisał:

Macie może jakieś ciekawe propozycje? :]


Blue Steel od Deana Markleya - przesiadłem się dwa tygodnie temu i wg mnie jest dobrze. Brałem .11, dostałem dwie wersje G (z owijką i bez), nie wiem czy to normalne w każdych strunach, ale poinformować można ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:08, Leber16 napisał:

D''Addario 9-49. Ja mam i jestem zachwycony. Wszyscy kupują praktycznie Erniego Balla,
renoma to nie wszystko. Warto wypróbować inne firmy również.


Ja także z całego serca odlecam D''Addario. kupiłem je dwa razy. Raz na wypróbowanie (tak jak u Beziego po kilku dniach do wymiany), a drugi raz bo nie miałem wyboru (nylony w klasyku zaczęły się "rozdwajać").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 13:14, Adjatha napisał:

> Macie może jakieś ciekawe propozycje? :]

Blue Steel od Deana Markleya - przesiadłem się dwa tygodnie temu i wg mnie jest dobrze.
Brałem .11, dostałem dwie wersje G (z owijką i bez), nie wiem czy to normalne w każdych
strunach, ale poinformować można ;>

Heh też używam tych strun. Tylko cieńszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 16:23, akwyx napisał:

Heh też używam tych strun. Tylko cieńszych


Niestety jak ja byłem to cieńszych nie mieli więc zdecydowałem się na .11 bo nie mogłem dłużej czekać ;P Ale faktycznie, a może się nie przyzwyczaiłem, ale E dla mnie ciut za gruba jest ;]

Edit: no ale trzeba wszystkiego spróbować, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 16:25, Adjatha napisał:

> Heh też używam tych strun. Tylko cieńszych

Niestety jak ja byłem to cieńszych nie mieli więc zdecydowałem się na .11 bo nie mogłem
dłużej czekać ;P Ale faktycznie, a może się nie przyzwyczaiłem, ale E dla mnie ciut za
gruba jest ;]

Edit: no ale trzeba wszystkiego spróbować, nie? :P

Oczywiście. Mówiąc szczerze to akurat w drugiej gitarze mam grubsze niż w tej na której zwykle gram xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam D'addario polecę. Najlepsze struny na jakich grałem. Wytrzymałe, długo trzymają strój i brzmią dobrze nawet po długim czasie użytkowania. Komplet EXL140 gdy gram w E (10-52) lub EXL145 (12-54) gdy gram w Drop B i nic więcej nie potrzeba. Próbowałem różnych strun, Dean Markleye brzmiały od niczego, Ernie Balle pękały, Elixiry były ok, ale są za drogie. Jedyna sytuacja, w której naprawdę zrywam D'addario z serii EXL z gitary, to gdy gram na gitarze znajomego. Wilgotność jest u niego nie taka jak powinna (za wysoka), i struny bardzo łatwo puszczają przy bendach i strojeniu. Ale u siebie, na Epi LP100 używam EXL od ponad roku, i NIGDY mnie nie zawiodły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że zdania są podzielone. Ja także polecam D''Addario. W strunkach nie pękała owijka, nie zdarzyło się nawet by się struna zerwała, gdzie taki problem notorycznie miałem przy Erniego Balla strunach. D''Addario mają swój specyficzny urok. Znacznie różną się od tych od EB. Metaliczny dźwięk, w dotyku wprost dla mnie idealne. Lecz są gusta i guściki. Może koledzy mieliście felerne egzemplarze, nie wiem. Ja nie jestem zadowolony z EB. I tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 12:09, ZO_S_O napisał:

Suchajta... Wielokrotnie już zmieniałem strunki, ale tym razem chciałbym spróbować czegoś
innego niż standardowe zestawy Erniego Balla (zwyczajne 9,10 i 11). Macie może jakieś
ciekawe propozycje? :]


Blue steel, ty masz LP specjala? to bierz 11, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoho. Fajna dyskusja się rozwinęła. Chyba zdecyduję się na Blue Steel''e. W poniedziałek przejadę się do inszgo muzycznego, bo w jednym nie mieli nic oprócz... D''addario.
Te struny to dla mnie totalna porażka. Miałem je na samym początku grania (żeby nie było, w wymienianiu pomagał kumpel gitarzysta a potem nawet w sklepie obsługa) i niestety dwukrotnie musiałem wymieniać strunę G, gdyż pękała przy mostku.

Osobiście polecić mogę Ernie Balle RPS11 (nie zwykłe slinki). Boski metaliczny dźwięk i nigdy nie miałem z nimi problemów (miałem ten komplet parokrotnie). W moim rankingu na razie EB prowadzi :]

Kindziukxxx - .11 to już standard u mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na czubku gryfu nie ma nic poza tym "W.R.M" to nie wiem co to za gitara. Jedyne co mogę powiedzieć, że ma fajny wzorek a''la Zakk Wylde i po oględzinach "na zdjęcie" wygląda na sprzęt poprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się