tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2010 o 21:22, ZO_S_O napisał:

Kindziukxxx - .11 to już standard u mnie :D


koledze właśnie taki rozmiar nakazał kupować do jego LP II :) Sam o Blue Steelach powiem tyle że przez 3-4 miechy brzmią super i nie można narzekać, są wręcz miękkie przy graniu że prawie się ich nie czuje tylko ja mam .09, ale po tyn czasie zaczynają mulić, dlatego nie nadają się na trzymanie po pół roku, jednak ich cena nie jest jeszcze taka zła, ale chyba tylko ja byłem taki leniwy aby nie wymieniać strun przez 7 miesięcy i naprawdę na piecu gorzej brzmi, a teraz też jakoś mi się nie chce, jak pęknie wymienię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 22:14, kindziukxxx napisał:

chyba tylko ja byłem taki leniwy aby nie wymieniać strun przez 7 miesięcy


Ja odkad kupilem gitare 9 miechow temu to nie wymienialem strun... Ciagle jade na tych co poprzedni wlasciciel mial. Tylko jedna najciensza strune musialem wymienic. :) Ale brzmia niezle wciaz (no dobra, troche gorzej niz na poczatku :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie wymieniam po 4 miesiącah góra. To chyba pierwszy raz, że trzymam tak długo stare druty (od połowy kwietnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 22:28, ZO_S_O napisał:

Ja przeważnie wymieniam po 4 miesiącah góra. To chyba pierwszy raz, że trzymam tak długo
stare druty (od połowy kwietnia).

Boje moj... ale byk w "miesiącach". Po prostu nie trafiłem w "c"... Jeżeli ktoś się czuje zniesmaczony to sry xD

Przy okazji. Uczę się grać Little Wing (no i śpiewać takoż). I może ktoś mi powiedzieć czy w pierwszej zwrotce jest "When she''s walkin''" czy "Well, she''s walkin''" - tak jak podaje internet (chociaż i tu zdania są podzielone). ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 22:56, ZO_S_O napisał:

Przy okazji. Uczę się grać Little Wing (no i śpiewać takoż). I może ktoś mi powiedzieć
czy w pierwszej zwrotce jest "When she''s walkin''" czy "Well, she''s walkin''" - tak
jak podaje internet (chociaż i tu zdania są podzielone). ;]


Jak dla mnie jest "Well"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2010 o 22:56, ZO_S_O napisał:

Przy okazji. Uczę się grać Little Wing (no i śpiewać takoż). I może ktoś mi powiedzieć
czy w pierwszej zwrotce jest "When she''s walkin''" czy "Well, she''s walkin''" - tak
jak podaje internet (chociaż i tu zdania są podzielone). ;]


Well... słychać wyraźnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 19:08, Zatha napisał:

Witam, mam dość nietypowy problem: mój kolega kupił od innego kolegi gitarę elektryczną
i za cholere nie wiemy co to za model :) Niewiem czy to będzie szczególnie pomocne ale
gitara była kupiona w Anglii :P
Tutaj są fotki:
http://img824.imageshack.us/i/pict2429s.jpg/
http://img96.imageshack.us/i/pict2430u.jpg/

A moze jakas robiona na zamówienie u lutnika.. o takich inicjałach... nie no nie wiem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 17:40, MasterOfPuppets4 napisał:

Może mi ktos powiedzieć jaką on gra skale, bo mówi ale nie rozumiem. Nawet nie wiem jake
sa skale szczerze mówiąc :P

http://www.youtube.com/watch?v=qQNaxGUB9fY&feature=player_embedded#!

z góry dzieki



Mógłby ktoś odpowiedzieć na pytanie jaka skala jest grana na filmiku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 21:15, Kardithron napisał:

Improwizacja.
http://www.youtube.com/watch?v=71BEa1gNvpA
http://www.youtube.com/watch?v=RSIF3A-Hiao
Ostatnio zacząłem aranżować na gitarę dosłownie wszystko. :P Co o tym sądzicie?

powiem tak że nawet fajnie to wyszło, tylko czy skoro coraz więcej osób się chwali nie warto by założyć specjalnego wątku? Ja sam z chęcią bym się podzielił ale na kom jest za słaba jakość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włącz ocenianie, bo za każdym razem, gdy chcę nacisnąć "thumba" w górę, to nie mogę ;D
Pełna profeska, robisz to wszystko "z ucha"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do strun, również polecam D''addario. Używam od długiego czasu i tylko raz mi struna pękła (przy graniu Freezing Moon by Mayhem... xD) ale miała już 5 miesięcy, do tego pękła przy mostku (a floydem bawię się często i prędzej idzie zerwać sprężynę niż struny). Osobiście używam EXL110 (10-46) i EXL140 (10-52).

I dodatkowo pytanko, ma ktoś pomysł jak amatorsko nagrać próbę i samą gitarę?
Jak na razie najlepiej wyszło na kamerze, jednak była w złym miejscu i ledwo co było słychać perkusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę przesterem i teraz brzmi to lepiej :)
I mieliście rację, że większość nie brzmiała z powodu moich umiejętności. Teraz American Idiot brzmi tak jak chcę, chociaż jeszcze mi wieele brakuje do tego ze studio. Grać, grać i grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:51, Jcl napisał:

Pobawiłem się trochę przesterem i teraz brzmi to lepiej :)
I mieliście rację, że większość nie brzmiała z powodu moich umiejętności. Teraz American
Idiot brzmi tak jak chcę, chociaż jeszcze mi wieele brakuje do tego ze studio. Grać,
grać i grać :)

A widzisz :D. Oczywiście brzmienie zależy też od sprzętu ale chyba jednak przede wszystkim od skilla. Od sprzętu bo bodajże w Gitażyście podają co trzeba kupić żeby brzmieć jak ktośtam (gdzie zazwyczaj ceny są takie, że jedna nerka to mało xD) ale sam sprzęt to nie wszystko. Gratuluję postępów i ćwicz dalej... jak i ja czynię xD... BTW "Childhood''s End" Ironów ma genialne wejście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 08:16, Fucio napisał:

Włącz ocenianie, bo za każdym razem, gdy chcę nacisnąć "thumba" w górę, to nie mogę ;D

Wybacz, ale nie cierpię nowego systemu oceniania na YT. I szczerze powiedziawszy nie są mi potrzebne żadne oceny - wszystkie covery nagrywam dla przyjemności. Wystarczy mi to, że mogę je komuś pokazać. ;)

Dnia 19.07.2010 o 08:16, Fucio napisał:

Pełna profeska, robisz to wszystko "z ucha"?

Z ucha. Zazwyczaj przysłuchuję się każdemu utworowi rozszyfrowując akompaniament, a następnie łowię odpowiednie dźwięki - czasem wystarczy tutaj słuch, czasem latam łapką po gryfie chwytając struny na różnych progach. Gdy już ustalę wartości każdej z nut, pozostaje mi zorientować się, czy potrzebny jest akord molowy, czy durowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się