tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2010 o 12:54, xefs napisał:

Mam takie pytanie, jak będzie się spisywała lampowa 15 z perką ? ogólnie jakiej wielkości
piec będzie dobry do porządnej gry z perkusją. Nie chodzi mi o to żeby mnie było
tylko słychać :)

50W powinien starczyć, jakby to była lampa to i na koncerty się nada na Blues Festiwalu używali 50 Voxa.., albo coś kolo 100W to mże być Frontman 212R

nie podałeś co masz lampowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:02, kindziukxxx napisał:

> Mam takie pytanie, jak będzie się spisywała lampowa 15 z perką ? ogólnie jakiej
wielkości
> piec będzie dobry do porządnej gry z perkusją. Nie chodzi mi o to żeby mnie
było
> tylko słychać :)
50W powinien starczyć, jakby to była lampa to i na koncerty się nada na Blues Festiwalu
używali 50 Voxa.., albo coś kolo 100W to mże być Frontman 212R

nie podałeś co masz lampowe...


Jeszcze nic nie mam, dopiero będę kupował, szukam czegoś używanego tak do 1500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2010 o 13:20, xefs napisał:

> używali 50 Voxa.., albo coś kolo 100W to mże być Frontman 212R
>


ja mogę polecić właśnie Fendera Frontmana 212R cena to około 1000-1200 nówki tylko jest to tranzystor, nawet dobry reverb, i dwie głębie przesteru....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 13:20, xefs napisał:

Jeszcze nic nie mam, dopiero będę kupował, szukam czegoś używanego tak do 1500zl.


Polecę sprzęt, który posiadam od prawie roku, i nie zawodzi ani trochę, używanego za tyle (a może nawet w jakiejś promocji nówkę) spokojnie dostaniesz. Peavey ValveKing 112. 60 wat, lampa, fenomenalny przester, można go ustawić od lekkiego crunchu po rzeź do groove metalu, genialnie brzmiący, sprężynowy reverb. Naprawdę nic tylko polecić, grałem na paru wzmacniaczach do tej kwoty, i żaden nie podobał mi się bardziej. Pięknie współpracuje z gitarami, nie ważne czy to "shredderskie" Ibanezy, jakieś ciężkawe LP czy jakieś "narzędzie mordu" z EMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wytłumaczyć mój problem. Wciąż się ucze. Znalazłem filmik pod tytułem ''Learn 5th chodzs and Power chords'' zaciekawiony włączyłem i koleś mówi żę 5th chords i power chords to dwie różne rzeczy, tylko się dokłada nute/dodatkowa strune pod. A ja myslalem ze 5th i power chordy to to samo. Nie jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić sobie gitare elektryczną. Chcę po prostu nauczyć się grać na gitarze ale nie wiem jaką kupic, ile będzie mnie to mniej więcej kosztowało. Chce jakąś tansza no ale nie zeby taką ze do dupy. Czyli w miare dobry sprzet za nie wygorowana cene. Polecicie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 00:48, Nevrac napisał:

Witam. Chcę kupić sobie gitare elektryczną. Chcę po prostu nauczyć się grać na gitarze
ale nie wiem jaką kupic, ile będzie mnie to mniej więcej kosztowało. Chce jakąś tansza
no ale nie zeby taką ze do dupy. Czyli w miare dobry sprzet za nie wygorowana cene. Polecicie
cos?

Myślę, że jako początkujący gitarzysta, nie będziesz zwracał aż tak wysokiej uwagi na brzmienie, dlatego piec nie powinien mieć aż tak wielkiego znaczenia.
Proponuję to http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/cort-cgp-40-bk.
Ew. to http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/cort-cgp-3t-bk
Podstawowa różnica, gitary inne = inne brzmienie.
Proponuję też podaj przedział cenowy jakim dysponujesz, łatwiej będzie coś znaleźć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam okreslonego przedziału cenowego. Te gitary z linków co podałeś to sa spoko? Bo ile to sie nasluchalem ze tansze to gorsze... Jakos sporo tam rzeczy jak na 700zł. Myslalem ze sama gitara moze za tyle jakos bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 01:42, Nevrac napisał:

Nie mam okreslonego przedziału cenowego. Te gitary z linków co podałeś to sa spoko? Bo
ile to sie nasluchalem ze tansze to gorsze... Jakos sporo tam rzeczy jak na 700zł. Myslalem
ze sama gitara moze za tyle jakos bedzie.

No cóż, jeśli nie masz określonego przedziału, to ja od siebie polecam mój sprzęt ;]
Gitara w zasadzie ma nieregularny kształt, no ale to jest kwestia przyzwyczajenia, mi to nie przeszkadza ;]
Gitarka http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-explorer-gt
Piec http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-15r
Jednak przy zakupie pieca, uwzględnił bym dodatkowy przewód i kostkę DS-1, gdyż przester nie jest zachwycający.
No oczywiście zależy co chcesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/fender-frontman-25r Taki piecyk może też być. Może nie zwali nóg brzmieniem, ale sąsiadom da znać o obecności gitary w domu ;]

A co do gitary. Ja mam Ibaneza GSA 60, brzmi...dobrze, wygodna całkiem, ogólnie jest wielce ok :) Wiec mogę i ją polecić z miejsca. Ale rozejrzałbym się też za tym np. http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-lp-100-eb (chociaż ma fuj markery, ale kij)
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-natural Podobno porządna gitarka, jak na tę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jeszcze stojak, kostki do gry, jakiś pasek, chociaż na początku będziesz grał na siedząco, tuner do strojenia. Możesz jeszcze: pudełko na kostki, straplocki (chyba, że twoja gitara już je będzie miała), korbka do strun, chociaż można się bez tego obyć. Aha no i nowe struny (Od siebie polecam DR i Ernie Ball).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś w cenie 550-1000 z firm Epiphone, Schecter, Ibanez, Cort (tu raczej bliżej tej górnej granicy, bo to wg. mnie średniawy producent) i napisz co się spodobało. Są to gitary z średnio-niskiej półki, ale wtedy przynajmniej dowiem się w jakim guście doradzać.

Jcl - mam pudełko na kostki i za cholerę nie mogę się zmusić do jego używania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 22:24, Sareth14 napisał:

Postaram się wytłumaczyć mój problem. Wciąż się ucze. Znalazłem filmik pod tytułem ''Learn
5th chodzs and Power chords'' zaciekawiony włączyłem i koleś mówi żę 5th chords i power
chords to dwie różne rzeczy, tylko się dokłada nute/dodatkowa strune pod. A ja myslalem
ze 5th i power chordy to to samo. Nie jest tak?


Niestety nie znałem do tej pory nazwy 5th chords. Ale tu chodzi najpewniej o zwykły power chord wzbogacony o oktawę (czyli po prostu dołożenie palca na strunie pod spodem). Nie wiedziałem do tej pory jak się to nazywa hmmm... dziwnie swoją drogą. Skąd ta nazwa ktoś wie?

Aha - tu masz dokładniej wyjaśnione http://gitara.org/chwyty-gitarowe/power-chords/

Mam nadzieję, że trochę pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyklej do gitary i używaj ;)
Szukam jakichś fajnych, krótkich i w miarę prostych solo takich jak w Hey Joe Jimmego Hendrixa, jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mostek vintage tremolo w gitarze to tak jak piszą, że bardzo szybko się gitara rozstraja i w ogóle są z tym problemy. Po przeczytaniu kilku opinii zostałem normalnie do takich gitar z tym mostkiem zniechęcony ;/.
Chciałem się zapytać czy to prawda, że gitara z owym mostkiem jest uciążliwa, bo nie miałem jeszcze gitary elektrycznej nawet w ręce ;D.

I powiedzcie mi czy firma Washburn jest dobrą firmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smell umiem, szukam, szukam i nie mogę znaleźć więc proszę o poradę. Większość jest długich, a u mnie uczenie się na pamięć to jak na razie najgorszy element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się