tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2010 o 02:36, Nevrac napisał:

Cos jeszcze trzeba niezbednego kupic do grania?

Z niezbędnych rzeczy masz tylko gitarę i piec, jednak przydałby się kabel, żeby gitarę do pieca podłączyć ;)
Do tego napewno tuner, z metronomem najlepiej, jako początkujący powinieneś dużo ćwiczyć, polecam Ibanez MU40 albo MU30, ew. od siebie Planet Waves PW-CT-08.
Jeżeli bardzo będzie Ci zależało na efekcie wizualnym, to też nowy pasek, bo te co dają w zestawach z gitarą to największy szmelc jaki można dostać.
Do grania napewno przydadzą się kostki, jednak te będziesz już wybierał według uznania, każdy woli inną grubość, ja osobiście preferuję Ibanez Heavy i wszystkie małe i ponad 1mm grubości.
A żeby gitarka nie walała się po kątach, sprawę załatwi stojak albo wieszak naścienny, zależy jak Tobie będzie się podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:45, Jcl napisał:

Smell umiem, szukam, szukam i nie mogę znaleźć więc proszę o poradę. Większość jest długich,
a u mnie uczenie się na pamięć to jak na razie najgorszy element.

Nothing else matters Mety, Dude I totally miss you Tenacious D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i teraz przez te wasze pytania , sam sie zastanawiam czy zabrać sprawdzone Blue steele 0.09, czy coś innego, mam czas do 15 :)


Bezi

tez używam kostek od Ibaneza Heavy białych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:36, AssaxoN napisał:

Czy mostek vintage tremolo w gitarze to tak jak piszą, że bardzo szybko się gitara rozstraja
i w ogóle są z tym problemy. Po przeczytaniu kilku opinii zostałem normalnie do takich
gitar z tym mostkiem zniechęcony ;/.
Chciałem się zapytać czy to prawda, że gitara z owym mostkiem jest uciążliwa, bo nie
miałem jeszcze gitary elektrycznej nawet w ręce ;D.

I powiedzcie mi czy firma Washburn jest dobrą firmą?


Vintage tremolo jest na pewno lepsze od zwykłego, pod warunkiem ze markowe, oczywiście EVH sam używał Vintage bo mniej rozstrajało, ale tak czy siak każdy ruchomy mostek nieblokowany po użyciu minimalnie rozstraja, bo fizycznie struny nie mogą wrócić idealnie do takiego samego położenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie II :
Mam przedział cenowy ograniczony. Więc szukam niezłej gitary w przedziale 600 - 700.
Na razie znalazłem te gitary. Dobre są ? I która jest najlepsza.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-grx20-bkn
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-wi15-b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 13:53, AssaxoN napisał:

Dobra pytanie II :
Mam przedział cenowy ograniczony. Więc szukam niezłej gitary w przedziale 600 - 700.
Na razie znalazłem te gitary. Dobre są ? I która jest najlepsza.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-grx20-bkn
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-wi15-b


bierz Epi, a w tym Ibanezie po mostku nie oczekiwał byś zbyt wiele, może nie jest najlepsza ale najbardziej równa, po prostu większość modeli jest prawie taka sama, co przy kupowaniu przez internet jest zaletą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie, mam sprawę.
Od dłuższego czasu miałem spory problem ze sprzęganiem. Okazało się że to wina gniazda w gitarze, konkretnie kabelek się zerwał i tylko lekko "stykał" z gniazdem. Planuję więc ściągnąć trochę izolacji i samemu zlutować kabelek, jednak wydaje mi się to bardzo ryzykowne więc może ktoś z was wie ile taka usługa może kosztować u jakiegoś prosa?
I jeszcze drugie pytanie do tego, łatwo jest coś takiego nieodwracalnie spaprać? Bo jak nie to sam spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 16:58, metal666zuo napisał:

Siema ludzie, mam sprawę.
Od dłuższego czasu miałem spory problem ze sprzęganiem. Okazało się że to wina gniazda
w gitarze, konkretnie kabelek się zerwał i tylko lekko "stykał" z gniazdem. Planuję więc
ściągnąć trochę izolacji i samemu zlutować kabelek, jednak wydaje mi się to bardzo ryzykowne
więc może ktoś z was wie ile taka usługa może kosztować u jakiegoś prosa?
I jeszcze drugie pytanie do tego, łatwo jest coś takiego nieodwracalnie spaprać? Bo jak
nie to sam spróbuję.


musisz tylko przylutować kabelek.. u lutnika 25-15 zł zależy na ile się umówisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitara u lutnika, a byłem w intertonie na szybko po struny i oczywiście nie mieli Blue stell, nawet nie mieli kostek Ibaneza... to trzeba było dunlopy zabrać, we wtorek odbieram, zobaczmy czy Pan Pierożak poprawi strojenie tremolo, bo o resztę nie mam co się bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 17:33, kindziukxxx napisał:

musisz tylko przylutować kabelek.. u lutnika 25-15 zł zależy na ile się umówisz..


Problem w tym że ciężko w Krakowie jakiegoś lutnika dopaść, prędzej jakiś elektryk po znajomości się znajdzie.
A nie wiesz przypadkiem czy łatwo coś spaprać na dobre takim zabiegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, cholercia. Gogiell to lama i mi nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie - Jak najlepiej ustawić wysokość (niskość? xD) przetworników względem strun? Różnicę słyszę tylko przy skrajnych pozycjach (szum totalny, brak szumu), ale pono wcale nie ma idealnej pozycji i zależy to od gustu. Jak radzilibyście ustawić, aby wyciągnąć najlepsze brzmienie ze słabej gitary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 19:52, ZO_S_O napisał:

Dobra, cholercia. Gogiell to lama i mi nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie -
Jak najlepiej ustawić wysokość (niskość? xD) przetworników względem strun? Różnicę słyszę
tylko przy skrajnych pozycjach (szum totalny, brak szumu), ale pono wcale nie ma idealnej
pozycji i zależy to od gustu. Jak radzilibyście ustawić, aby wyciągnąć najlepsze brzmienie
ze słabej gitary?

znajomemu lutnik też na LP II, obniżył aby klarowniej brzmiały i 1 obrócił bo był źle zamontowany... tylko pamiętaj aby po stronie cieńszych strun był minimalnie wyżej niż po stronie grubych strun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 19:52, ZO_S_O napisał:

Dobra, cholercia. Gogiell to lama i mi nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie -
Jak najlepiej ustawić wysokość (niskość? xD) przetworników względem strun? Różnicę słyszę
tylko przy skrajnych pozycjach (szum totalny, brak szumu), ale pono wcale nie ma idealnej
pozycji i zależy to od gustu. Jak radzilibyście ustawić, aby wyciągnąć najlepsze brzmienie
ze słabej gitary?


Zależy od gustu i tego, jakie chcesz uzyskać brzmienie. W swoim LP100 mam oryginalne humbuckery bardzo wysoko, bo gitara ma mdły sygnał i trzeba mu "pomagać". W Stratocasterze, gdzie mam dwa aktywne EMG, przetworniki są dość nisko, bo dawanie ich zbyt wysoko cholernie wpływa na szumy. Ogólnie, zależy jaka gitara, jakie pickupy i jakie brzmienie chcesz uzyskać.

EDIT

Dnia 23.07.2010 o 19:52, ZO_S_O napisał:

A jakim prawem mógł być przetwornik źle zamontowany?! o.O

Mógł być chyba po prostu wsadzony odwrotnie, w sensie cewka, która powinna być przy gryfie była przy mostku i na odwrót. Wyglądają tak samo (zazwyczaj), błędy się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 20:08, rog1234 napisał:

Zależy od gustu i tego, jakie chcesz uzyskać brzmienie. W swoim LP100 mam oryginalne
humbuckery bardzo wysoko, bo gitara ma mdły sygnał i trzeba mu "pomagać". W Stratocasterze,
gdzie mam dwa aktywne EMG, przetworniki są dość nisko, bo dawanie ich zbyt wysoko cholernie
wpływa na szumy. Ogólnie, zależy jaka gitara, jakie pickupy i jakie brzmienie chcesz
uzyskać.

No wiesz... tyle to ja też w zasadzie wiedziałem, ale po prostu pytałem się jak najlepiej pomóc gitarze ze słabym osprzętem... Myślę, że na moje pierdzące pickupy najlepiej pomoże obniżenie tychże.

Dnia 23.07.2010 o 20:08, rog1234 napisał:

Mógł być chyba po prostu wsadzony odwrotnie, w sensie cewka, która powinna być przy gryfie
była przy mostku i na odwrót. Wyglądają tak samo (zazwyczaj), błędy się zdarzają.

Rozumiem, ale po prostu nie mieści się w głowie, ze można się tak rypnąć przy składaniu gitary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 20:28, ZO_S_O napisał:

Rozumiem, ale po prostu nie mieści się w głowie, ze można się tak rypnąć przy składaniu
gitary...

Produkcja seryjna taniej gitary, takie błędy nie wydają mi się niczym niezwykłym. Zresztą, nawet w droższych instrumentach spodziewałbym się jakiś tego typu błędów, produkcja masowa, nie da się tego uniknąć. Mój znajomy w jakimś Washburnie ma klucze "na odwrót", po prostu kręci się nimi w przeciwną stronę niż normalnie, też tak ją kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2010 o 20:28, ZO_S_O napisał:

Rozumiem, ale po prostu nie mieści się w głowie, ze można się tak rypnąć przy składaniu
gitary...


chińczyk co to składał miał zły dzień :), dokładnie to przy mostku był zamontowany odwrotnie, co więcej kolega w EPi LP plus też miał źle zamontowany.. po obróceniu gitara zaczęła całkowicie inaczej i lepiej brzmieć ... a najlepsze że zrobił to za darmo w ramach regulacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomógłby mi ktoś rozpracować intro do Savin'' Me zespołu Nickelback?

Wiem, że zaczyna się:

------------------
------------------
------------------
--------5----3---
------------------
-----4------------

Ale dalej tabulatury, które znalezłem w necie nie brzmią jak powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się