tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Możecie polecić jakiś piecyk combo tak 500-700zł , nowy/używany bez znaczenia . Do grania głównie rocka i hard rocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 09:31, Thog napisał:

Możecie polecić jakiś piecyk combo tak 500-700zł , nowy/używany bez znaczenia . Do grania
głównie rocka i hard rocka.

http://www.rnr.pl/p10493.894_peavey_vypyr_15_kombo_gitarowe.html
http://www.bigbeat.pl/wzmacniacze-gitarowe/wzmacniacze-gitarowe/line-6-spider-iii-30-4755/
Na twoim miejscu poszukałbym używki Line 6 Spider IV 30 i Peavey Bandit 112, tego drugiego widziałem kiedyś na allegro za 600 zł.
No i kolejne pytanie: Jak się gra legato? Wszystkie filmiki na youtube z tym są niestety po angielsku ;p
P.S No i kolejne intro do kolejnego utworu rozszyfrowałem :) Tym razem z fortepianu. Narazie są to niestety tylko pojedyncze dźwięki, chociaż raz udało mi się akordy i powerchordy rozszyfrować. Dużo radochy daje utwór grany z ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W legato chodzi o ciagłość dzwięku. Czyli gramy tak zeby kazy dźwięk był przedłużeniem poprzedniego. Tak więc wszelakie hammer ony i pull offy to legato (przynajmniej ja tak to rozumiem). Legato opiera się na gładkim i płynnym przechodzeniu z dźwięku do dźwięku ("slajdy" chyba tez sa leggato prawda?) Jak cos pokręciłem to przepraszam, juz mówiłem samouk jestem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:51, Sir_Hatton napisał:

Slide''y to akurat glissando ale dobrze rozumiesz jeśli chodzi o resztę.

Dzięki wielkie. Eh jak to ludzie potrafia pomóc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 14:27, akwyx napisał:

> Jest WIELE wersji tej piosenki "Smoke on the water" a ja się uparłem by zagrać tak
jak
> jest w oryginale. Zna ktoś?:)
Chodzi Ci o tą wersję Deep Purple?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 14:35, Mateuszencjowaty napisał:

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/d/deep_purple/smoke_on_the_water_tab.htm

Z tym, że na początku jak grasz dwudźwięk na dwóch pustych strunach G i D, to lepiej
wdg. mnie grać ten moment na piątym progu na D i A strunach :>

Dlaczego twoim zdaniem lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jak się odkręci przester trochę, to troszeczkę za mocno "słychać" jakby :> Ale oczywiście tylko IMHO I nie mówię, że wersja z pustymi jest błędna, po prostu wolę tamtą grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:19, Mateuszencjowaty napisał:

Mam wrażenie, że jak się odkręci przester trochę, to troszeczkę za mocno "słychać" jakby
:> Ale oczywiście tylko IMHO I nie mówię, że wersja z pustymi jest błędna, po prostu
wolę tamtą grać.

Bo brzmi lepiej... ja podałem wersje z pustymi bo moim zdaniem łatwiejsza jest chyba.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was, czy ktoś z was potrafi zagrać całe Hey Joe? Ewentualnie bez solówki?
Bo cholera, teraz mnie na to wzięło i mam taki problem, solówkę opanowałem na luzie natomiast mam problem z zapamiętaniem jak idzie reszta. Tzn pamiętam pierwsze kilka taktów i dalej nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problemy z zapamiętywaniem. Głównie gram tak że patrzę na taby zamiast na gryf i gram ;p
Ale piosenka prosta, do zapamiętania także bo jest krótka. Solo proste, na początku kilka dźwięków i akordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 22:19, Mateuszencjowaty napisał:

Mam wrażenie, że jak się odkręci przester trochę, to troszeczkę za mocno "słychać" jakby
:> Ale oczywiście tylko IMHO I nie mówię, że wersja z pustymi jest błędna, po prostu
wolę tamtą grać.

Anyway, znam tą wersje i według mnie jest najlepsza jaką znam. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 17:58, Jcl napisał:

Ja mam problemy z zapamiętywaniem. Głównie gram tak że patrzę na taby zamiast na gryf
i gram ;p
Ale piosenka prosta, do zapamiętania także bo jest krótka. Solo proste, na początku kilka
dźwięków i akordy.


Prosta, prosta... solo to już w ogóle ze słuchu rozkminiałem, potem z tabem sprawdziłem i było okej. Ale zastanawiam się właśnie czy nie ma jakiegoś sposobu na zapamiętanie samego riffu, najgorsze jest to, że nie idzie cały czas tak samo, są takie pojedyncze zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2010 o 15:55, metal666zuo napisał:

najgorsze jest to, że nie idzie cały czas tak samo, są takie pojedyncze zmiany


Kolego, nie musisz grać identycznie jak Jimi... bądź lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze Jimi z graniem na koncertach robił jak Slash. Tzn. znał melodię i "szkielet" piosenki ale grał to co w danej chwili uwazał za najlepiej brzmiące. A to że nagrał akurat z takimi zmianami... no mozna sie uczyc dokładnie tego.. Lepiej pare znac różnych tych pojedynczych zmian i naprzemiennie ich uzywac i bedzie dobrze.
Ja osobiście jestem za luźnymi interpretacjami utworów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się