tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

http://w971.wrzuta.pl/plik/19te0q97fjA/smells_like_teen_spirit_cover
Cover, całego utworu juz. Nie przykładałem się, chodzi o samo brzmienie i jakość nagrania. Więc można wychwycic błędy, za ciche/głośne gitary czasem.

EDIT: Cięższe przestery, nie dziś, może jutro coś uda mi się :]
EDIT2: Łee...jak się komus nie chce w flac ściągać ponad 30 mb, to łapcie w mp3 http://rapidshare.com/files/410850533/Smells_Like.mp3

@wsaadman
Też mi zła nowina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 21:40, Mateuszencjowaty napisał:

http://w971.wrzuta.pl/plik/19te0q97fjA/smells_like_teen_spirit_cover
Cover, całego utworu juz. Nie przykładałem się, chodzi o samo brzmienie i jakość nagrania.
Więc można wychwycic błędy, za ciche/głośne gitary czasem.

EDIT: Cięższe przestery, nie dziś, może jutro coś uda mi się :]

Profanacja kufa, idę się zabić! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny program do uczenia się gry ze słuchu o nazwie EarMaster Pro. Podobno dobrze używany daje dużego skilla, używa ktoś może?
Odkąd zacząłem solidnie trenować, ćwiczę wszystko co się da (ma ktoś może stronę ze skalami?), jednego dnia powerchordy, drugiego solówki itd., akordy, gry ze słuchu, czasem też próbuję zmajstrować coś samemu.Już po miesiącu widzę efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 19:23, Jcl napisał:

Znalazłem fajny program do uczenia się gry ze słuchu o nazwie EarMaster Pro. Podobno
dobrze używany daje dużego skilla, używa ktoś może?


Oooo też się zainteresuję, bo u mnie ze słuchem bardzo słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 21:40, Mateuszencjowaty napisał:

http://w971.wrzuta.pl/plik/19te0q97fjA/smells_like_teen_spirit_cover
Cover, całego utworu juz. Nie przykładałem się, chodzi o samo brzmienie i jakość nagrania.
Więc można wychwycic błędy, za ciche/głośne gitary czasem.

EDIT: Cięższe przestery, nie dziś, może jutro coś uda mi się :]
EDIT2: Łee...jak się komus nie chce w flac ściągać ponad 30 mb, to łapcie w mp3 http://rapidshare.com/files/410850533/Smells_Like.mp3


cięższe nie cięższe solo za bardzo przesterowane, ja jednak bardziej w klimaty mocnego Overdrive niż distortion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może znasz jakąś inną stronę, bo z tej to nie bardzo czaję co i jak.
No i czy możecie polecić jakieś łatwe utwory do ćwiczenia tappingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 22:00, Jcl napisał:

Może znasz jakąś inną stronę, bo z tej to nie bardzo czaję co i jak.
No i czy możecie polecić jakieś łatwe utwory do ćwiczenia tappingu?


poprostu odpalasz sobie skale i masz dzwieki ktorych mozesz uzywac, tyle czajenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym kupił jakiegoś akustyka. Za tą cenę nic dobrego nie wyrwiesz, dozbieraj jeszcze trochę.
Jeśli chcesz taki gówniany wzmacniacz to już ja mogę ci opchnąć za 8 dych Mega Amp PL-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 11:22, Jcl napisał:

Na twoim miejscu bym kupił jakiegoś akustyka. Za tą cenę nic dobrego nie wyrwiesz, dozbieraj
jeszcze trochę.

Ale te gitary to są tragiczne? No bo przecież nie bedę z nimi nagrywał płyty, tylko w domu brzdękał ;)
A co do akustyka - do spokojnych utworów mam klasyka, teraz chcę się przerzucić na coś cięższego :)

Dnia 05.08.2010 o 11:22, Jcl napisał:

Jeśli chcesz taki gówniany wzmacniacz to już ja mogę ci opchnąć za 8 dych Mega Amp PL-10.

Ale o którym z nich mowa? Poza tym jak wyżej - ma mi służyć tylko do gry w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitary mogą być. Najlepszy z tych co podałeś jest chyba Washburn, jednak myślę że lepszy były X10. 100 na wzmacniacz... lepiej jakbyś kupił jakąś kostkę i do kompa podpiął, ale może znajdziesz w tej cenie jakąś używkę, chociaż większość jest na podobnym poziomie. Mowa o tych dwóch co podałeś. Lepszy byłby już ten mój Mega Amp, chociaż też jest gówniany. Jakbyś miał z 250 na wzmaka to już coś by się znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 11:36, Jcl napisał:

Gitary mogą być. Najlepszy z tych co podałeś jest chyba Washburn, jednak myślę że lepszy
były X10.

Hmmm... A widzi mi się bardziej (z wyglądu ten Cort)...
>100 na wzmacniacz...
120 ;P
>lepiej jakbyś kupił jakąś kostkę i do kompa podpiął
Ale kompa nie mogę mieć przy sobie cały czas...
A może jakiś inny wzmacniacz (nowy) do tek kwoty, który byś polecił? Może być mała moc, bo już pisałem - tylko do mojego pokoju (3,5mx3mx2,7m około)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie chyba jednak ten Dean byłby najlepszy...Jeśli chodzi o gitary. Co do pieca, to jeśli chcesz koniecznie AŻ TAK mały, to polecałbym raczej Marshalla. Miałem okazję go przetestować (znaczy się u kumpla grałem) i nie jest taki wcale najgorszy, ale mocy nie ma zbyt dużej ;/ Wiem, ma być tylko do pokoju, ale przy takich rozmiarach możesz go... zgubić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marshall mi też się najbardziej widział (ten napis ;)

A teraz krótka piłka (gdybym nie miał możliwości ogrania gitar w innym salonie przed zakupem) - Cort, Washburn czy Dean?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się