tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2010 o 23:08, Harrolfo napisał:

Ok, to już krótka piłka:
Cort X2 czy Epiphone Les Paul Special II czy ten zestaw?

ja powiem tak co mi doradził jeden nieobecny już tutaj gitarzysta weź tą gitarę co ci się podoba, żadna z tych 3 nie jest fatalna, a że nie ma agathisu ani wiórów to na początek wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 11:23, Harrolfo napisał:

Cześć, mam problem z tą tabulaturą, ogólnie nie wydaje się trudna, ale co znaczy to 10/0?
Jak przeslidować do pustej struny?

slidujesz do końca i puszczasz

Dnia 06.08.2010 o 11:23, Harrolfo napisał:


w tej tabulaturze nie ma takiego oznaczenia ale są na C5x4 i chodzi o to że masz zagrać tego Chorda 4 razy..., no chyba że jest coś o czym nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeżyłem szok, u Witkowskiego za usługę "regulacja, strojenie: 60-100 PLN", to jest strasznie drogo zwłaszcza że ja za regulację u bdb. Lutnika A. Pierożaka zapłaciłem za regulację 30 zł, w tym wymienił struny, ustawił przetworniki, dokręcił mostek, oraz sam od siebie wymienił gniazdo co by się nie odkręcało, + wiele rad dot. gitar, więc wiem że to naprawdę tanio, a jeden z Was też na pewno ma blisko

Spoiler

mateuszuncja

, no i po regulacji gitara wybrzmiewa lepiej jak nowa a po ustawieniu przetworników nawet na przesterze jest jeszcze znośniej a na w sumie bezmarkowe SC to całkiem nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęciłeś mnie do poszukania jakiegoś lutnika w okolicy ;]
Ale i tak bym zabulił trochę więcej, bo dojazd też kosztuje, a wątpię czy jakowyś jest od Głogowa bliżej niż we Wrocku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 14:58, theZoSo napisał:

Zachęciłeś mnie do poszukania jakiegoś lutnika w okolicy ;]
Ale i tak bym zabulił trochę więcej, bo dojazd też kosztuje, a wątpię czy jakowyś jest
od Głogowa bliżej niż we Wrocku :/

no niestety nie mam pojęcia, ale różnica jest bo gra lepiej jak nowa a i struny woja się 1 raz na kluczach :) co ciekawe lepiej trzymają strój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 20:37, Harrolfo napisał:

Polecicie jakieś łatwe solówki? Najlepiej coś z Nickelback albo Metalliki (oprócz NEM
;)


Nickelback nie słucham, to z nimi Ci nie pomogę, a jeśli o Metallicę chodzi, to... w Nothing Else Matters jest chyba jedyne w miarę proste na początek solo. Jak już, to może Enter Sandman jeszcze, chociaż nie wiem jak grasz-dla mnie jest banalne. Proponuję Ci za to "Don''t Cry" i "Knocking On Heaven''s Door" Guns N'' Roses. Solo z "2 A.M." Iron Maiden też na początek jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:08, Warchild napisał:

> Polecicie jakieś łatwe solówki? Najlepiej coś z Nickelback albo Metalliki (oprócz
NEM
> ;)

Nickelback nie słucham, to z nimi Ci nie pomogę, a jeśli o Metallicę chodzi, to... w
Nothing Else Matters jest chyba jedyne w miarę proste na początek solo. Jak już, to może
Enter Sandman jeszcze, chociaż nie wiem jak grasz-dla mnie jest banalne. Proponuję Ci
za to "Don''t Cry" i "Knocking On Heaven''s Door" Guns N'' Roses. Solo z "2 A.M." Iron
Maiden też na początek jest dobre.


EDIT No i oczywiście "CALIFORNICATION"... Chyba wiesz, czyje to ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solo od Enter Sandmana, nie jest łatwe, masz tam dodatkowo wah-wah''a + plus dosyć szybkie momenty, nawet nie ma porównania do sola od NEM''a. Intro od One może się nauczyć, oczywiście gitara prowadząca albo Fade To Black, również solo intro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 20:37, Harrolfo napisał:

Polecicie jakieś łatwe solówki? Najlepiej coś z Nickelback albo Metalliki (oprócz NEM
;)

solo z Where Eagles Dare jest dość proste :),albo z The Trooper solo nr.1 jest bardzo proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:25, Leber16 napisał:

To Fade to Black intro polecam w takim razie. ;)


To Enter Sandmana mu odradzasz, a Fade To Black polecasz? Ten pół-sweep jest prawdziwą katorgą dla początkujących, a jeśli da radę go zagrać, to solo z ES też powinien. No ale fakt, o tym (FTB) nie pomyślałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:34, Harrolfo napisał:

Coś Metalliki albo Nickelback, nie znoszę IM


Ale może podasz więcej zespołów, bo ograniczając się do dwóch będziesz miał ciężko z grą ;p Poza tym IM to klasyk, warto się zapoznać z ich solówkami choćby dla wiedzy. Z resztą wcale nie musi być tak, że jak nie lubisz piosenki [czy nawet zespołu :( (I love Iron Maiden)] to solo Ci się nie spodoba. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie do końca moja działka. Ktoś Ci na pewno pomoże, ale to chyba nie będę ja ;/ Jakbyś za to czegoś z metalu chciał popróbować to służę pomocą. Chyba, że mówiąc o muzyce angielskiej z lat 80 masz na myśli NWoBHM ;) Chociaż pewnie nie. ;p O, Stairway To Heaven do ciężkich też nie należy, i pierwsze solo z November Rain, to jeszcze mogę Ci zaproponować, bo z takiej lżejszej muzyki to ja tylko GnR słucham i RHCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się