tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

No i właśnie o tym mówię ;)
Inną alternatywą mogą być też chyba dobrej jakości słuchawki z dużym Jackiem .
Zbieram się do kupna pierwszej gitary chociaż już wiele razy miał okazję sobie "pobrzękolić"
Niektóre osoby twierdzą, że samodzielna nauka jest żmudna aczkolwiek trudna, osobiście sądzę że przy dobrych materiałach edukacyjnych;) coś można działać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 12:58, Smileyer napisał:

No i właśnie o tym mówię ;)
Inną alternatywą mogą być też chyba dobrej jakości słuchawki z dużym Jackiem .

Chyba ta... :D Wg. mnie słuchawki najlepsze są gdy masz jakiś multiefekt gitarowy.

Dnia 18.10.2010 o 12:58, Smileyer napisał:

Niektóre osoby twierdzą, że samodzielna nauka jest żmudna aczkolwiek trudna, osobiście
sądzę że przy dobrych materiałach edukacyjnych;) coś można działać .

Czy ja wiem czy żmudna i trudna... Doświadczenie czerpiesz tylko i wyłącznie z tego co chcesz się nauczyć zagrać, a jeżeli o to chodzi to drogę masz szeroką i otwartą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 16:55, pelo94 napisał:

To jest też niegłupia alternatywa:
http://allegro.pl/pocket-pod-w-stanie-bdb-z-zasilaczem-i1281066668.html
Kupa efektów, wyjście na słuchawki, zawsze można się podłączyć do pieca.
Do tego z tym zestawem zasilacz.


Faktycznie ciekawa tylko jak zwykle kasa :D
Gdzieś mi się o łeb obiło, że jako efektu gitarowy może służyć zwykły komputer? Jest jakies specjalnie oprogramowanie, karta czy cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobą kartę dźwiękową to dobry jest programik Revalver 3. Jest jeszcze parę innych bardzo dobrych, ale w tym momencie nie pamiętam.

Piszę o karcie dźwiękowej, ponieważ jeśli ma się słaby podzespół to występują opóźnienia ( np. uderzam w strunę E i dźwięk słyszę dopiero po 0,5 - 1 sekundzie ). Wtedy najlepiej skołować jeszcze sobie programik ASIO4ALL, ponieważ poprawia dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 19:45, pelo94 napisał:

Najlepiej zacznij od akordów. Potem wynajduj sobie łatwe piosenki.
http://www.ultimate-guitar.com/tabs/j/jeff_buckley/hallelujah_ver2_crd.htm
Na ten przykład.
Pamiętaj, że efekty nie przyjdą same i że nie można wszystkiego się nauczyć w 5 min.

Ćwicz systematycznie. Lepsze jest godzina grania codziennie niż 20 w ciągu jednego dnia.
I radzę nie forsować ręki, lepiej odpocząć chwilę, bo łatwo zrobić sobie dodatkowy problem.



No na pewno nie mam słomianego zapału, bo kaski mi nie dali rodzice tylko sam sumiennie sobie odkładałem od ponad roku :) Tylko się zastanawiam jak to teraz wszystko ogarnąć w sensie podłączenia, bo nie mam pieca, kasa za 2-3 mce bedzie, a gitarka juz czeka żeby ją trochę pomęczyć :)

Kupiłem Les \paul Epiphone special za 600 zł, mam nadzieję że się nada na poczatek ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Hmm muszę to obczaić.
Ale jak wtedy wygląda podpięcie wszystkiego ? Załóżmy mój dell studio ma dosyć kartę . Dwa wejścia na słuchawki , jedno mic. Czy raczej potrzeba tutaj coś bardziej zaawansowanego ? Spójrzmy na fakt też, iż laptopa łatwo zabrać wszędzie i zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę Ci, bo się nie znam. Musisz poszukać po necie.
Zdaje mi się, że wpiąć się w mikrofonowe i sprawdzić jak działa, a najwyżej w korektorze windowsa spróbować zmienić to na line in. Lepiej poszukaj pewnej odpowiedzi po internecie.

Proszę bardzo:
http://forum.magazyngitarzysta.pl/viewtopic.php?f=6&t=5892&st=0&sk=t&sd=a
Trzeba poczytać trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 21:53, pelo94 napisał:

Ja nie. Ale mam pytanie czy Vintage V6 to dobra gitarka? Jak z mostkiem i przetwornikami?

Mi się wydaje że jak dla początkującego całkiem fajna. Nie rozstraja się strasznie szybko przy machaniu wajchą.
Przetworniki ani nie są złe, ani nie są genialne. Po prostu całkiem fajna gitarka na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Schecterem Damien 6 i Schecterem Demon 6.
Która wg was jest "lepsza"? Pierwsza jest z lipy, druga z mahoniu. Damien ma pasywy, Demon aktywne. Pierwsza ~1,5k golda, Demon - ~1,1k g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 16:22, theZoSo napisał:

W lewo patrząc od "wierzchu" czy od góry, tak jakbyś trzymał gitarę w pozycji do grania?

Jak trzymam gitarę w pozycji do grania to lekko w dół . Od wierzchu w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 16:28, Smileyer napisał:

> W lewo patrząc od "wierzchu" czy od góry, tak jakbyś trzymał gitarę w pozycji do
grania?
Jak trzymam gitarę w pozycji do grania to lekko w dół . Od wierzchu w górę.


Prawdopodobnie chodzi Ci o wysokość przystawek. Ową wysokość przystawek można regulować przy pomocy dwóch śrubek po ich bokach. W zależności od wysokości daje to mocny, szorstki sygnał lub też słabszy, ale "ciepły" i czysty. Wszystko zależy od upodobań - ważne, by nie dotykały strun i by przetwornik był troszkę (naprawdę tylko troszkę) niżej od strony strun basowych niż od strony wiolinowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie ode mnie. Gitarę już mam. Szukam teraz jakiegoś dobrego efektu (niekoniecznie multi)... konkretnie przesteru, ale coś, co daje mocniejsze brzmienie niż overdrive (wiem, że mogłem napisać, że chodzi mi o distortion), ale fajnie by było, gdyby pozwalało na jak najszerszą paletę brzmień w zakresie tegoż efektu. Chodzi mi o to, bym mógł wyciągnąć od fuzza do mocniejszego cruncha, itp.
Cena: w granicach 400-550zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się