tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Wiesz, że jeśli masz gitarkę z ruchomym mostkiem to wypadałoby "moda" zrobić przed zmiana na grubsze struny? ;]

A teraz do sedna. Widzę, że grasz już trochę, więc palce powinny nie mieć większych problemów podczas przejścia na grubsze struny (swoją droga polecam 11). Oczywiście problemy przy bendach mogą się ewentualnie pojawić, ale wątpię by utrzymywały się one przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień na grubsze, na 10. Bendy lekko cięzęj, ale za to jakie brzmienie. Jeśli grasz często to asymilacja będzie szybka.

Bithd-->Podziel pieniądze, czyi 1500 zł na elektryka i z 1000 na piecyk.
Widzę, że kręcą Cię raczej metalowe brzmienia, więc:
http://allegro.pl/gitara-schecter-demon-stblk-fr-dodatki-i1302513638.html
http://allegro.pl/jackson-dk2-seymour-duncan-japonski-z-futeralem-i1302440982.html
Piec:
http://allegro.pl/wspanialy-piec-gitarowy-vox-vt30-vt-30-vox-combo-i1293968994.html
Nie da się uzyskać idealnego brzmienia zespołu. Po pierwsze maja 1000 razy droższy sprzęt i do tego 70% brzmienia pochodzi z paluchów.

Kirabaxior--> - polega to na tym, że masz obniżony strój, a niskie dźwięki z podkręconą gałką basu i przesterem potrafią stworzyć ścianę dźwięku, wtedy dorzucasz palm muting (tłumienie) i jak umiesz to możesz już coś wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2010 o 21:34, pelo94 napisał:

Zmień na grubsze, na 10. Bendy lekko cięzęj, ale za to jakie brzmienie. Jeśli grasz często
to asymilacja będzie szybka.


Wlasnie z graniem czesto roznie :< Raz gram dzien w dzien po 3-5 godzin, raz co drugi dzien po 40 min...
ehhhh taka szkole zem sobie wybral, ze na nic czasu ni ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 15:20, Kirabaxior napisał:

No i jeszcze sprawa strojenia. Takie Guns N'' Roses dla przykładu stroi gitary tzw. "half
step down", czyli każdą strunę stroją, by dawała dźwięk o pół tonu niższy niż normalny(czyli
np. struna A, na ósmym progu będzie po przestrojeniu dawała dźwięk, jak ta sama struna
na szóstym progu bez przestrajania).

Nie na szóstym, tylko na siódmym ;) Półton to jeden próg. To co piszesz to strojenie o dwa półtony w dół, czyli standardowe D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przerzucałem niedawno z 9 na 10. Poza tym, że po graniu bolały opuszki palców, innych problemów nie miałem. A trwało to jakoś cztery-pięć dni, potem spoko. Jeśli chodzi o siłę z jaką bendować, to wyczaisz to po zagraniu dwóch-trzech solówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś doświadczenie z gryfem z radiusem 7.25 i progami w stylu vintage? Inaczej mówiąc, grał ktoś na Fenderze American Vintage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wiadomość- moje wiosło zostało wysłane :3 I tu się rodzą noobskie pytania, dotyczące spraw czysto technicznych ;) Byłbym wdzięczny za cierpliwość i pomoc:
1. Po otrzymaniu gitary, co trzeba z nią zrobić przed graniem? Wiem, że nastroić, ale czy coś jeszcze? Coś nasmarować, podokręcać itp.?
2. Czy mogę gitarę trzymać obok kaloryfera? Widziałem wiele artykułów, o tym, że gitar akustycznych i klasycznych nie należy tam stawiać, ale nie było żadnej wzmianki o elektryku.
3. Jest jeszcze coś, co powinienem wiedzieć na sam początek? Coś, o czym nie wspomniałem i coś, co nie jest oczywistością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 14:24, plada napisał:

Dzisiaj dostałem wiadomość- moje wiosło zostało wysłane :3 I tu się rodzą noobskie pytania,
dotyczące spraw czysto technicznych ;) Byłbym wdzięczny za cierpliwość i pomoc:
1. Po otrzymaniu gitary, co trzeba z nią zrobić przed graniem? Wiem, że nastroić, ale
czy coś jeszcze? Coś nasmarować, podokręcać itp.?

nastroić i grać ;]

Dnia 10.11.2010 o 14:24, plada napisał:

2. Czy mogę gitarę trzymać obok kaloryfera? Widziałem wiele artykułów, o tym, że gitar
akustycznych i klasycznych nie należy tam stawiać, ale nie było żadnej wzmianki o elektryku.

lepiej nie bo zawsze struny działają na ciepło, tak samo pręt w gryfie.

Dnia 10.11.2010 o 14:24, plada napisał:

3. Jest jeszcze coś, co powinienem wiedzieć na sam początek? Coś, o czym nie wspomniałem
i coś, co nie jest oczywistością?

wszystko wyjdzie w trakcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 14:24, plada napisał:

2. Czy mogę gitarę trzymać obok kaloryfera? Widziałem wiele artykułów, o tym, że gitar
akustycznych i klasycznych nie należy tam stawiać, ale nie było żadnej wzmianki o elektryku.

Broń boże. Ja specjalnie przemeblowałem pokój, aby gitara się nie pociła. Kiedyś na forum magazynu gitarzysty widziałem zdjęcia pokazujące co temperatura potrafi zrobić z gitarą. Progi dosłownie powyłaziły z podstrunnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 14:24, plada napisał:

2. Czy mogę gitarę trzymać obok kaloryfera? Widziałem wiele artykułów, o tym, że gitar
akustycznych i klasycznych nie należy tam stawiać, ale nie było żadnej wzmianki o elektryku.

Najlepiej kupic specjalny wieszak, powiesic na scianie, i i fajnie wyglada, i jest wygodnie, bo nic jej sie nie stanie, i mozna latwo zdjac.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/statywy/warwick-rs20900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie jakos nagrac gitare i jakos przerobic to nagranie na tabulature? Jesli tak, to jak najlepiej to nagrac (mikrofonem moze? :D) Wolalbym nie podpinac do kompa, bo nie dziala mi wtedy przester, a jak dziala to pierdzi (tak, integra) :P
Przydalby mi sie taki programik co by takie nagrania na taba przerabial, bo ostatnio troche improwizuje i jakies tam riffy mi wychodza, ale nie zawsze moge zapamietac to co wymysle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się