tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2010 o 13:30, Warchild napisał:

Może i się da, ale czy Ty to umiesz? I czy jest to na tyle łatwe, żeby uczyć się tak
grać na początku przygody z gitarą? Wątpię...


Nie jest to wcale takie trudne :).

Dnia 21.11.2010 o 13:30, Warchild napisał:

A Jeff Beck, czy Mark Knopfler to jest
absolutnie najwyższa półka, więc dałbym sobie spokój z porównywaniem ich do początkujących
>.<


Oni też kiedyś zaczynali. To nie było tak, że wzięli w pewnym momencie gitary do rąk i zaczęli grać wszystkie swoje szlagiery.

Jeśli chcecie jakiś kompromis - zainteresujcie się thumbpickami. Sam zaczynam się tym bawić, całkiem przyjemne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ostatnio głównie gram palcami. Teraz ćwiczę technikę slide.
Łatwe, niełatwe...bez ćwiczenia i wyzwań do niczego nie dojdziesz, bo gdyby wszystko było łatwe to wielu już byłoby na poziome Joe Satrianiego.
Jak chcesz coś osiągnąć to ćwicz.

Zgadzam się z wypowiedzą powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mały problem z bendami. Gdy opuszczam podciągniętą strunę ta która jest wyżej zaczyna drgać (np. gdy podciągam G to A wydaje dźwięk, z D jest ok) i w sumie to nie wiem co robię źle. Ma ktoś może pomysł?
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiś utwór T.Love, który mógłby zagrać kompletny n00bek? Coś prostego i chwytliwego? Poszukałem trochę i nic takiego nie znalazłem :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mają chyba wszyscy. Ja radzę sobie z tym tak, że grubsze struny tłumię poprzez palm muting, lub kciukiem prawej ręki (imo lepsze rozwiązanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 22:04, MasterOfPuppets4 napisał:

Witam
Mały problem z bendami. Gdy opuszczam podciągniętą strunę ta która jest wyżej zaczyna
drgać (np. gdy podciągam G to A wydaje dźwięk, z D jest ok) i w sumie to nie wiem co
robię źle. Ma ktoś może pomysł?
pozdr.


tak jak napisał Fucio, nadgarstek na mostek i wszystko z czasem przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś fajne ustawienia piecyka pod Guns N'' Roses? Wiem, że na zwykłym, domowym nie osiągnę tego samego dźwięku(to nie możliwe :P), ale na pewno ktoś z was ma takie swoje własne, imitujące ten "Slashowy" dźwięk. Jak ma, mógłby się podzielić? ;) Głównie chodzi mi o intro do Paradise City. Jeśli zostały tam użyte jakieś efekty, to napiszcie.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 22:09, Kirabaxior napisał:

Macie jakieś fajne ustawienia piecyka pod Guns N'' Roses? Wiem, że na zwykłym, domowym
nie osiągnę tego samego dźwięku(to nie możliwe :P), ale na pewno ktoś z was ma takie
swoje własne, imitujące ten "Slashowy" dźwięk. Jak ma, mógłby się podzielić? ;) Głównie
chodzi mi o intro do Paradise City. Jeśli zostały tam użyte jakieś efekty, to napiszcie.
Z góry dzięki.

jak dla mnie to najlepiej na Cleanie pobawić się gałkami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 23:16, kindziukxxx napisał:

jak dla mnie to najlepiej na Cleanie pobawić się gałkami ;]

Dlatego ja proszę o konkretne ustawienia gałek, bo chciałbym od razu przejśc do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 15:24, Kirabaxior napisał:

> jak dla mnie to najlepiej na Cleanie pobawić się gałkami ;]
Dlatego ja proszę o konkretne ustawienia gałek, bo chciałbym od razu przejśc do gry.


No i w takim wypadku nie można jednoznacznie sprecyzować, wpierw podaj jaki masz piecyk, bo pamiętaj że wszystko zależy od Pieca i od wiosła... musisz się pomęczyć, nie ma sprecyzowanego gotowca, ale ja polecam dodać dużo środka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra tam, pobawię się :P Piecyk mam raczej noname''owy, tzn mało znana firma. Ale gra całkiem fajnie, choć jak to z 10Watówkami, pierdzi na przesterze, ale to norma raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2010 o 15:51, Kirabaxior napisał:

Dobra tam, pobawię się :P Piecyk mam raczej noname''owy, tzn mało znana firma. Ale gra
całkiem fajnie, choć jak to z 10Watówkami, pierdzi na przesterze, ale to norma raczej.

Najprościej ustawić wszystkie gałki na "godzinę dwunastą" i od takiego ustawienia szukać określonego brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tabulaturę Gotthard-I''m Your Travelin'' Man ? Nie mogę znaleźć w necie, a ze słuchu mi się nic nie chce uczyć ostatnio. A solo mi się spodobało, tak dosyć mocno, bym se je chętnie zagrał.

W ogóle im dłużej gram, tym ciężej mi znaleźć tabsy do tego, czego bym chciał się nauczyć. Też to pewnie macie(niektórzy)? Pewnie to znak, że czas ze słuchu wszystko brać, ale co ja poradzę, że mi się nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrafisz ze sluchu sie czegos nauczyc to szlifuj to, ja bym bardzo chcial tak umiec, niestety tylko bardzo proste rzeczy mi wychodza, a i czesto jest tak, ze wychodza mi wlasne wersje riffow/solowek, nie zeby byly zle, ale efekt bywa inny od zamierzonego :D Dlatego ostatnio malo ucze sie czyichs utworow, wiecej sam probuje tworzyc wlasne (niestety troche nadto schematyczne! :() kompozycje. Ale staram sie duzo ekspetymentowac, ciagle sie czegos ucze.
Jak bede mial cos do nagrywania to moze wrzuce, na razie nagrywam na kasety i nie wiem jak na kompa przerzucic :P (telefonem i mikrofonem albo gitara do kompa jakosc jest baardzo kiepska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi gra ze słuchu idzie coraz lepiej.
Akordów niestety nie znam, tylko te podstawowe i jeśli występują w piosenkach to mam problem z ich rozszyfrowaniem, ale staram się je zamienić na inne dźwięki. A jak improwizuję solówki to dźwięki są podobne tylko zazwyczaj inna tonacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie... może udało Ci się mnie przekonać, jutro, jak będę miał czas, to pouczę się ze słuchu. Na razie największym sukcesem było nauczenie się ze słuchu całości "Black Swan" Megadethu i sola z "Ironbound" Overkill, także jakoś super też mi to nie wychodzi. Na szczęście, co też łatwo jest się nauczyć, mogę bez problemu określić tonację utworu, więc jakaś improwizacja solówki pod piosenkę przychodzi dość łatwo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam nauczyć się Gamy C-Dur na pamięć, bardzo pomaga, nie tylko na rozgrzewkę palców, ale także przy podstawowej improwizacji. Akordy to już chyba oczywistość, ale wnioskuję że znasz. Staraj się po prostu mniej więcej orientować jaki akord jaką ma tonację. Wtedy przy zgadywaniu akordów, przy uczeniu się piosenki ze słuchu szybciej sobie z tym poradzisz. Na pewno nie usiądziesz i od razu będziesz umiał. To czasochłonne, ale potem cholernie się przydaje.


Co myślicie o tych strunach? http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/dean-markley-2504-10-52 ? Wcześniej jechałem na 9-46, to po dwóch miesiącach gry na nich, wczoraj poszła mi E przy trochę mocniejszym bendzie, a dziś A, dlatego coś grubszego "ale nie za grubego" bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 21:18, Kirabaxior napisał:

Ja polecam nauczyć się Gamy C-Dur na pamięć, bardzo pomaga, nie tylko na rozgrzewkę palców,
ale także przy podstawowej improwizacji. Akordy to już chyba oczywistość, ale wnioskuję
że znasz. Staraj się po prostu mniej więcej orientować jaki akord jaką ma tonację. Wtedy
przy zgadywaniu akordów, przy uczeniu się piosenki ze słuchu szybciej sobie z tym poradzisz.
Na pewno nie usiądziesz i od razu będziesz umiał. To czasochłonne, ale potem cholernie
się przydaje.


Haha, ziom, ja już to znam od dawna :D Gram 6 lat na elektryku(+2 lata klasyk), po prostu nie chciało mi się uczyć niczego ze słuchu jak dotychczas miałem wszystko na Guitar Pro ;] Akordy rozpoznaję akurat bez problemu, gorzej z niektórymi melodiami-taki Bodom ze słuchu to niezbyt łatwe zadanie, szczególnie solówki, więc tabulatura na masę i jedziem ;] Problem jest taki, że słucham coraz więcej zespołów mało znanych i niechętnie tabowanych, pomimo że niektóre ich riffy są epickie. Przykład: Kiuas, bodaj 6 tabulatur na 911tabs :/ I o ile z tą solówką, którą tam na górze wymieniłem, że bym sie jej nauczył, nie powinienem mieć problemów z wychwyceniem, o tyle sweep picking łączony z tappingiem przy tempie 180 bpm może stwarzać problemy. Myślę, że mniej więcej łapiesz o co mi chodzi, do tego jestem dość leniwy ;]

Co do tych strun, to nie są najgorsze, ale najlepsze też nie. Sam ich nie posiadałem nigdy, ale kumpel kupił i miałem okazję przetestować. Ogólnie, dźwięk jest całkiem całkiem, ale jak grałeś na 9 to będziesz się przestawiał chwilę, ale to już pewnie wiesz...(ale) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się