tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Niedługo zaczniecie zakładać struny od basu. Ja rozumiem jeśli gracie na obniżonym stroju, ale na standard E można się poharatać. Tak, wiem. Są gusta i guściki, ale są ludzie, którzy zakładają struny Kerrego Kinga, bo są jego fanami, a grają głównie na normalnym stroju.
Ze swojej strony mogę polecić 10-46 od erniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:27, Fucio napisał:

Niedługo zaczniecie zakładać struny od basu. Ja rozumiem jeśli gracie na obniżonym stroju,
ale na standard E można się poharatać. Tak, wiem. Są gusta i guściki, ale są ludzie,
którzy zakładają struny Kerrego Kinga, bo są jego fanami, a grają głównie na normalnym
stroju.
Ze swojej strony mogę polecić 10-46 od erniego.


ja osobiście też polecam 9-42/46, bo sam na takich grywam, ale do Trashu to co innego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:36, MasterOfPuppets4 napisał:

OK to wezme albo to 10-54 albo 10-56 zobaczymy cze beda takie. Jeszcze takie glupie pytanko
:P Jak to powiedzieć tzn. np. dziesięć pięćdziesiąt cztery ? :P

no nie wiem ja jak idę mówię dziewiątki i mnie pytają do czterdzieści sześć czy do czterdzieści dwa, więc powinno być podobnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:36, MasterOfPuppets4 napisał:

OK to wezme albo to 10-54 albo 10-56 zobaczymy cze beda takie.


albo 10-52. albo 10-60:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/ghs-gbzw-zakk-wylde-10-60

czy jeszcze grubsze jak znajdziesz.
Ja teraz gram na 10-46, thrash tez brzmi na nich dobrze ;]

Dnia 16.01.2011 o 17:36, MasterOfPuppets4 napisał:

Jak to powiedzieć tzn. np. dziesięć pięćdziesiąt cztery ? :P


tak ;]

@kindziukxxx

Dnia 16.01.2011 o 17:36, MasterOfPuppets4 napisał:

pod Trash
do Trashu


OMFG
"Thrash", a nie "Trash"; jedna literka, a roznica ogromna! :-f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 18:12, kuba9876543210 napisał:

OMFG
"Thrash", a nie "Trash"; jedna literka, a roznica ogromna! :-f

Niektórzy lubują się w słuchaniu śmieci, niektóre zespoły dosłownie to odzwierciedlają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 18:12, kuba9876543210 napisał:

@kindziukxxx

> pod Trash
> do Trashu

OMFG
"Thrash", a nie "Trash"; jedna literka, a roznica ogromna! :-f



kurde...., ale w sumie sam nie słucham i zawsze czytałem to tak jak zapisałem, niby wtopa, ale nie lubię Thrashu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 18:12, kuba9876543210 napisał:

albo 10-52. albo 10-60:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/ghs-gbzw-zakk-wylde-10-60
czy jeszcze grubsze jak znajdziesz.
Ja teraz gram na 10-46, thrash tez brzmi na nich dobrze ;]


Po co mu taka gruba 0.060 do Standard E. Pewnie ma 9-42 jak to w takich gitarach jest, więc taki skok "grubościowy" go zniechęci.
@MasterOfPuppets4
Ja polecam (jeśli to ma być standard E) najzwyklejsze 10-46, a jeśli za cienkie to jakies 10-52 max. Potem to już sam będziesz wiedział co dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 18:24, Pustelnik_88 napisał:

Po co mu taka gruba 0.060 do Standard E. Pewnie ma 9-42 jak to w takich gitarach jest,
więc taki skok "grubościowy" go zniechęci.


Jesli pod E gitara bedzie nastrojona to i owszem. Ale napisal, ze szuka czegos pod metal (wiec mozliwe, ze przestroi sobie do D albo nawet C). Nie mowie oczywiscie, ze zeby grac metal trzeba miec najgrubsze z mozliwych strun :P
Ja mowilem, mam u siebie 10-46, i nawet death metal nie brzmi zle (przynajmniej w D), ale niektorzy wola grruube struny. Mam w klasie kolesia, co nie tyka niczego cienszego niz 12-54 (!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy bedę przestrajał. Jestem na etapie nauki i chodzi mi o to żeby przyzwyczaic sie do odpowiedniej grubości strun bo z moim wzmacnaiczem i tak dobrze nie zabrzmię.

Jeszcze tak przy okazji zapytam właśnie czy kupno np. boss ds-1 znacznie zmieni dźwiek? Tak w ogole to nie wiem czy wzmacnaicz jest słbay czy zepsuty - jak jest glosno to szumi strasznie , a jak złapie za strune to szum przycicha - tak sie dzieje gdy mam wlacznony overdrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną brzęczenia najgrubszej struny podczas trzymania jakiegokolwiek chwytu? Gryf wydaje się być prosty, struny nie ocierają o progi. Czy powodem może być zużyta struna? Jeszcze jedno: do strojenia na drop C najlepsze będą struny 10-52?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz uziemienie w gniazdku? Bo ja nie mam i również pojawiają się szumy. Wszystko powinno być ok jeśli podłączysz do gniazdka posiadającego "fi**ek" od uziemienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 19:28, Fucio napisał:

Masz uziemienie w gniazdku? Bo ja nie mam i również pojawiają się szumy. Wszystko powinno
być ok jeśli podłączysz do gniazdka posiadającego "fi**ek" od uziemienia.


Uziemienie jest. A może być to wina kabla? Jak go wyciągam to nic nie szumi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 19:23, kindziukxxx napisał:

jedno odpowiada za głośność, drugie za tony, a przełącznik przełącza przystawki.

sweet.. a Bardziej o tych przystawkach ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 19:36, Redjevel napisał:


> jedno odpowiada za głośność, drugie za tony, a przełącznik przełącza przystawki.

sweet.. a Bardziej o tych przystawkach ?:)

przetworniki inaczej to jest to coś co sprawia że gitara wysyła sygnał do wzmacniacza:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gitara_elektryczna poczytaj powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 19:21, Gumisiek2 napisał:

Co może być przyczyną brzęczenia najgrubszej struny podczas trzymania jakiegokolwiek
chwytu? Gryf wydaje się być prosty, struny nie ocierają o progi. Czy powodem może być
zużyta struna? Jeszcze jedno: do strojenia na drop C najlepsze będą struny 10-52?


A) Powiedz co to za gitara. Problem może leżeć w: mostku; progach; strunie; gryfie; siodełku itp.
B) trochę za cienkie te struny. Myślę, że 0.012-0.056 będą dobre. Zależy też czy grasz solówki i lubisz cienki dół (podciąganie itp.) czy grasz raczej rytmicznie i potrzebujesz twardego druta do szybkiego kostkowania. Na flaku tak nie zagrasz, a flaka podciągniesz przez całą szerokość gryfu. :D Trzeba sobie narzucić co chce się grać i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 19:32, MasterOfPuppets4 napisał:

Uziemienie jest. A może być to wina kabla? Jak go wyciągam to nic nie szumi.


Chodzi o kabel, który wyciągasz z wzmaka? To chyba normalne, że nie szumi bo nie ma skąd brać tego szumu.
To też w sumie normalne, jak nie ma się bramki szumów (noise gate) (gitara -> bramka -> wzmak) to wtedy buczy, sprzęga, świszczy itd. A jak już masz gain/distortion na max to w ogóle nawet stłumienie strun może nic nie dać. Możesz sobie kupić porządny kabel, albo wzmacniacz, zobaczyć jak tam uziemione są przetworniki i ogólnie elektronika w gitarze, albo walić to i kupić bramkę szumów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się