tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dobra, dzięki. I jeszcze ostatnie pytanie. Podałbyś mi jakiś kontakt (Skype, Xfire) do siebie, żebym w razie czego mógł bezpośrednio spytać zamiast spamować głupimi pytaniami na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:31, Oloninho napisał:

Dobra, dzięki. I jeszcze ostatnie pytanie. Podałbyś mi jakiś kontakt (Skype, Xfire) do
siebie, żebym w razie czego mógł bezpośrednio spytać zamiast spamować głupimi pytaniami
na forum?

Spoiler

gg: już napisał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kosztuje to duzo, ale seria MG jest bardzo slaba.
Jesli mozesz to koniecznie dociulaj np. do tego:

http://allegro.pl/vox-ad-15-vt-xl-lampa-electro-harmonix-bdb-stan-i1416550594.html

Bedziesz mial brzmienie o klase lepsze.

albo upoluj jakiegos Valvestate''a o tej samej mocy (co jakis czas pojawiaja sie na allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie możesz dociułać to poszukaj po allegro używanych Peaveyów, swego czasu posiadałem Rage''a i bardzo miło wspominam ten piec. Marshalle MG są marniutkie, a niestety bardzo rozpowszechnione.

Szybkie spojrzenie na allegro http://allegro.pl/crate-gt-15-combo-gitarowe-i1424363268.html to jest całkiem przyzwoity piec.

aha, ale jeśli możesz dociułać to posłuchaj kolegi wyżej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 13:49, Harrolfo napisał:

Wiem, że to nie rodzaj muzyki, o którym pisałeś, ale chciałem zobrazować, że różne utwory
"wymagają" różnych kostek (nigdy nie lubiłem słowa "piórko" ;)


Połowę życia gram na gitarze, także nie trzeba mi tłumaczyć takich prostych rzeczy :p chciałem tylko wiedzieć, czy ktoś ma doświadczenie z szybkim kostkowaniem, ale jak nikt tak nie gra, to trudno, trzeba będzie samemu zbierać doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 23:38, Helting napisał:

Połowę życia gram na gitarze, także nie trzeba mi tłumaczyć takich prostych rzeczy :p
chciałem tylko wiedzieć, czy ktoś ma doświadczenie z szybkim kostkowaniem, ale jak nikt
tak nie gra, to trudno, trzeba będzie samemu zbierać doświadczenia.


Ja gram szybkie rzeczy. Grałem na kostkach od 0.4 do 3.0 :) Mój ideał to 1.0. Twarda ale jeszcze na tyle miękka, że się leciutko wygina. 0.8 czy 0.9 już są bardziej miękkie co trochę przeszkadza przy szybkim zamiataniu na strunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam od 0.73mm Fendera (jest wyjatkowo twarda jak na swoja grubosc) do 1,5mm firmy guitar-cos_tam. Ale przyznam jak koledzy wyzej, ze najlepiej mi sie chyba gra na 1mm (dunlop, brain) - i to nie wazne czy death metal czy koledy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tu obecnym, mogę od siebie polecić najlepszą na świecie kostkę, która nadaje się do grania wszystkiego. Jest to dunlop Jazz III. Gram nią prawie rok. Kostka ta praktycznie nie zatrzymuje się na strunach, ale jednocześnie uczy poprawnego kostkowania tzn. granie nią nie polega tylko na machaniu ręką jak bywa przy niektórych bardzo grubych kostkach, ale ona wymusza poprawne kostkowanie. Jest trochę mała, ale można się do niej przyzwyczaić, a jeśli ktoś ma wielkie łapska, to dla niego jest też większa wersja.

Damn! To wygląda jak reklama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszą kostką jakiej używałem(I nadal używam) jest Ibanez 1000PGPW. Niestety obecnie, chyba nigdzie nie da się jej kupić.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Ostatnio na paru coverach jednej piosenki widziałem założony na drugim progu jakby "spinacz", który właściwie nie wiem co daje. Tzn, obejrzałem cover tej samej piosenki gdzie kolo nie miał tego spinacza i dźwięk był wyraźnie niższy. Chodzi mi o coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=zkoQd0XRMq4&feature=related
Co to jest, jak to się zakłada i właściwie do czego się to używa? Spróbowałbym niedługo, zwłaszcza że uczę się tej piosenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 22:52, Kirabaxior napisał:

Co to jest, jak to się zakłada i właściwie do czego się to używa? Spróbowałbym niedługo,
zwłaszcza że uczę się tej piosenki :)

Idzie se poradzić często i bez kapodastera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam w domu dość suche powietrze (ogrzewanie itp.) to mojej gitarze się wzięło i przeschło. Mianowicie pojawił mi lekki garb na XIV progu. Nie byłoby to mega straszne, ale przeszkadza. Bardzo. Zwłaszcza na strunach e i B.
Żeby zaradzić problemowi, wsadziłem do pudła namoczoną gąbkę (oczywiście na torebce foliowej, aby mi nie namokło drewno). Dwa dni gitara ''spała'' sobie leżąc w pokrowcu. Niestety, po dzisiejszym wyjęciu jest tylko lekko lepiej. Ciągle brzęczy. I tu pojawia się pytanie: ile dni jeszcze muszę czekać? Czy problem może leżeć w czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 16:31, nazgul47 napisał:

Ponieważ mam w domu dość suche powietrze (ogrzewanie itp.) to mojej gitarze się wzięło
i przeschło. Mianowicie pojawił mi lekki garb na XIV progu. Nie byłoby to mega straszne,
ale przeszkadza. Bardzo. Zwłaszcza na strunach e i B.
Żeby zaradzić problemowi, wsadziłem do pudła namoczoną gąbkę (oczywiście na torebce foliowej,
aby mi nie namokło drewno). Dwa dni gitara ''spała'' sobie leżąc w pokrowcu. Niestety,
po dzisiejszym wyjęciu jest tylko lekko lepiej. Ciągle brzęczy. I tu pojawia się pytanie:
ile dni jeszcze muszę czekać? Czy problem może leżeć w czymś innym?


ja bym nie kombinował i zaniósł do lutnika ten powinien to spokojnie zrobić, cena zapewne nie więcej niż 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się