tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Witam!
Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem kupna gitary i w koncu stwierdzilem ze to juz ten czas.Pewnie tryliony osob wczesniej pytaly o to samo ale naprawde nie mam ochoty wertowac calego teamtu wiec prosze o wyrozumialosc:>.Zastanawiam sie nad gitara klasyczna a akustyczna,problem polega w tym ze do konca nie rozumiem roznicy miedzy nimi fajnie by bylo jak by mnie ktos oswiecil;),no i oczywiscie standardowe pytanie jaka gitare wybrac?Szukam czegos za max 150zl,jakie dodatki wziasc?Kupic na necie czy lepiej osobiscie pofatygowac sie do sklepu?Polecacie jakis film badz ksiazke instruktazowa dla poczatkujacych?Jestem otwarty na wszelkie propozycje i sugestie z gory wszystkim dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

P.S W temacie jestem totalnie zielony wiec prosze o w miare zrozumiale odpowiedzi
P.S2 Troche zgooglowalem temat ale i tak mysle ze najsensowniej bedzie napisac tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu odpowiem, że za 150 zł nie masz czego szukać (chyba, że w używkach, ale to i tak ciężko). Musiałbyś mień minimum te 350 zł. Różnica między klasykiem, a akustykiem - brzmienie, szerokość gryfu, struny, ilość progów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega wyżej nie rób sobie krzywdy i minimum te trzy stówki wydaj.
To co kosztuje 150zł w cudzysłowie można nazwać gitarą i to już będzie wielka przesada.
A ode mnie rada, nie zamawiaj przez internet jeśli jeszcze początkującym wybierz sie do sklepu muzycznego i ograj przynajmniej 5 gitar. Wybierasz wg upodobania, brzmienie, wygoda, wygląd, jakość wykonanie.
Z daleka sie trzymaj od Ever Play, Sounder itp.
Ja mogę Ci polecić Ashton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 18:41, Harrolfo napisał:

Od razu odpowiem, że za 150 zł nie masz czego szukać (chyba, że w używkach, ale to i
tak ciężko). Musiałbyś mień minimum te 350 zł.


A wlasnie slyszalem ze na poczatek nie ma zbytnio sensu wydawac w zasadzie sporej kasy tylko brac cos w przystepnej cenie,tansze gitary nie nadzadza sie tylko do cwiczenia w domowym zaciszu?

Dnia 11.02.2011 o 18:41, Harrolfo napisał:

Różnica między klasykiem, a akustykiem- brzmienie, szerokość gryfu, struny, ilość progów


No dobrze...a ktora bedzie lepsza na poczatek?Akustyk jest powiedzmy troche mocniejszy w brzmieniu od klasycznej tak?

A jakie dodatki sugerowal bys dokupic dla poczatkujacych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 10:45, szaryczlowiek napisał:

A wlasnie slyszalem ze na poczatek nie ma zbytnio sensu wydawac w zasadzie sporej kasy
tylko brac cos w przystepnej cenie,tansze gitary nie nadzadza sie tylko do cwiczenia
w domowym zaciszu?

Wiesz, to tak, jak z motorem. Możesz najpierw kupić motorynkę, ale wrażenia będą inne ;)

Dnia 12.02.2011 o 10:45, szaryczlowiek napisał:

No dobrze...a ktora bedzie lepsza na poczatek?Akustyk jest powiedzmy troche mocniejszy
w brzmieniu od klasycznej tak?

Ja bym polecał akustyka. Lepsze, według mnie, brzmienie i więcej progów.

Dnia 12.02.2011 o 10:45, szaryczlowiek napisał:

A jakie dodatki sugerowal bys dokupic dla poczatkujacych?

Na pewno futerał, może stojak (koszt około 25 zł) i kostki - kilka róznej grubości (koszt jednej to około 1 zł). No i przydałby się stroik, chyba, że chcesz sam stroić ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 10:45, szaryczlowiek napisał:

A wlasnie slyszalem ze na poczatek nie ma zbytnio sensu wydawac w zasadzie sporej kasy
tylko brac cos w przystepnej cenie,tansze gitary nie nadzadza sie tylko do cwiczenia
w domowym zaciszu?

Tutaj tak to nie działa niestety ; ]
Zawsze (jeżeli masz tzw. nóż na gardle) możesz poszukać wymienionych wyżej modeli, ale używanych ; ]

Dnia 12.02.2011 o 10:45, szaryczlowiek napisał:

No dobrze...a ktora bedzie lepsza na poczatek?Akustyk jest powiedzmy troche mocniejszy
w brzmieniu od klasycznej tak?

A więc tak - akustyk jest bardziej "user friendly" dla początkujących i nie tylko. Ma węższy (czyt. wygodniejszy) gryf i tak jak mówisz - "mocniejsze" brzmienie. Tak żeby ci to zwizualizować - widzisz na jakimś koncercie partię graną na gitarze z pudłem, ew. jakiś koncert unplugged - to jest gitara akustyczna ; ]

Dnia 12.02.2011 o 10:45, szaryczlowiek napisał:

A jakie dodatki sugerowal bys dokupic dla poczatkujacych?


Wiem, że to nie ja miałem odpowiedzieć na tego posta, ale widząc wypowiedź w stylu "więcej progów" jakoś tak... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 11:49, wsaadman napisał:

Wiem, że to nie ja miałem odpowiedzieć na tego posta, ale widząc wypowiedź w stylu "więcej
progów" jakoś tak... :D

Już wcześniej pisałem o strunach i szerokości gryfu. Teraz napisałem o progach, bo po prostu dzięki temu można próbować jakieś lepsze solówki grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 11:52, Harrolfo napisał:

> Wiem, że to nie ja miałem odpowiedzieć na tego posta, ale widząc wypowiedź w stylu
"więcej
> progów" jakoś tak... :D
Już wcześniej pisałem o strunach i szerokości gryfu. Teraz napisałem o progach, bo po
prostu dzięki temu można próbować jakieś lepsze solówki grać :)

Ogólnie spoko, tylko na razie mu się to nie przyda :D

Nie no zresztą ogólnie jakoś "zchamiałem" i czepiam się szczegółów. Ot sesja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niestety bede musial wstrzymac sie z zakupem,musze uzbierac troche kasy jeszcze,szkoda moze za miesiac kupie.Moze przez ten czas zaznajomie sie chociaz z teoria,jakie filmy badz ksiazki polecacie?Np totalnie nie wiem jak bym mial nastroic gitare,nut itp tez za bardzo nie znam(pozostaly jedynie ulamki wiedzy z podstawowki:D).Co to sa te progi?Itd..itd..jak widzicie noob jak sie patrzy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Moze przez ten czas zaznajomie sie chociaz z teoria,jakie filmy badz ksiazki polecacie?
Ja polecam książkę Charles Kim - "Patrz i ucz się! Gra na gitarze" wydawnictwa Septem. Mam ją i jest niezła.
>Np totalnie nie wiem jak bym mial nastroic gitare,
Masz w książce napisane, możesz też kupić stroik
>nut itp
Ja też nie znam nut, ale gram piosenkę z tabulatur (to to, co masz w przypiętym poście :)
>Co to sa te progi?
Miejsca na gryfie, gdzie kładziesz palec, aby złapać akord (chwyt). Są to te miejsca między metalowymi ukośnymi liniami pod strunami ze zdjęcia :)

20110212135352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 13:43, szaryczlowiek napisał:

Widze ze niestety bede musial wstrzymac sie z zakupem,musze uzbierac troche kasy jeszcze,szkoda
moze za miesiac kupie.Moze przez ten czas zaznajomie sie chociaz z teoria,jakie filmy
badz ksiazki polecacie?Np totalnie nie wiem jak bym mial nastroic gitare,nut itp tez
za bardzo nie znam(pozostaly jedynie ulamki wiedzy z podstawowki:D).Co to sa te progi?Itd..itd..jak
widzicie noob jak sie patrzy:D

Szczerze mówiąc, to moim zdaniem nie warto się zaopatrywać teraz w takie materiały - uczyć się "gitary" bez gitary to tak trochę raczej bezsensowne ; ] Poczekaj po prostu cierpliwie na gitarę ; ]

Co do strojenia - będziesz musiał po prostu kręcić kluczami tak żeby dana struna dawała określony dźwięk itp ; ]

Nuty - nie sądzę, że w ogóle będziesz ich póki co potrzebował (albo nawet w ogóle) - do domowo-ogniskowego grania wystarczają akordy i taby ; ]

PS:
http://gitaranet.republika.pl/images/obrazki/gitara_opis1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sie na powaznie wziac za nauczenie wszystkich dzwiekow na gryfie... co radzicie?
Tylko wkuc na pamiec czy jest jakis inny sposob? :>
Bo bardzo by mi sie to przydalo :P M.in. do nauki skal.

20110212171908

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie mi jakies struny do mojego T.Burtona GREENGO? Mysle nad D''addario ale nie wiem jaki rozmiar :P Te stare nie byly zmieniane od czasu jak kupilem gitare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Nikt nie odpisuje od wczoraj to zapytam inaczej. Chce kupic struny do mojego akustyka i zastanawiam się nad grubościami strun. Myslalem o 10, 11 lub 12stkach. Tylko zastanawiam sie nad tymi ostatnimi. Niby mam juz wyrobione opuszki bo gram od ponad miesiaca i po kilku godzinach grania nic nie boli ale w koncu te struny sa juz dosc grube nie? Nie bede mial z nimi zadnych problemow?
I jeszcze jedno pytanie. Sa rozne rodzaje... Phosphor Bronze, Bronze.. I jeszcze jakies...
Nie wiem czym sie roznia procz materialu z ktorego sa wykonane. Nie wiem tez ktore sa lepsze. A moze to nie robi roznicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Ci 11. Akurat takie pośrednie.

Phospor Bronze - jaśniejszy dźwięk, bardziej ostry.
Bronze - bardziej delikatny, zbalansowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się