tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2011 o 22:35, Mateuszencjowaty napisał:


Wskazujący na wszystkich strunach na progu 5. dorzucając na próg siódmy na strunie D4
palec mały, a na A5 serdeczny

Dobra dzięki za pomoc. Trudniejsze niz myslalem :p. Jeden palec na wszystkich strunach ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czołem.
Znacie może jakieś dobre ćwiczenia na rozciąganie palców i nadgarstków? Przed chwilą próbowałem złożyć chwyt podany kilka postów wyżej no i odczułem braki w elastyczności dłoni. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 12:41, theZoSo napisał:

Może mi ktoś polecić jakieś dobre combo lampowe za rozsądną cenę (tak w okolicach 1,5k)?


Erm... anybody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zmienię swoje pytanko.
Mam Marshalla Valvestate VS 65r. Jest to hybryda. Ma lampę w preampie. Ostatnimi czasy wzmak zaczął głośniej niż zwykle szumieć przy włączonym kanale przesterowanym. Czy jest to może kwestia tej lampy? Czy warto ją wymienić? Jak tak to na jaką?

Póki co wstrzymam się z nowym piecem do wakacji... :]
Z góry dzięki za odp. koledzy gitarzyści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tez czasem szumi, burczy, skrzeczy na przesterze (im wiekszy tym bardziej), ale ustepuje to jak zaczynam grac (tez VS, ale 15R :P). Jakies zaklucenia generowane przez inne urzadzenia (telefony/magnesy wszelakie/lodowki/telewizory - i nie musi to byc u Ciebie w domu, moga to byc sasiedzi; / wadliwy kabel zasilajacy/gniazdko nieuziemione (sam bolec o niczym nie swiadczy) moga to powodowac.

Co do pieca, zapytaj sie na forum.magazyngitarzysta.pl, Valveking w tej cenie by pasowal, ale musialbys sprawdzic czy Ci odpowiada brzmienie. Bez dobrego multiefektu / kostki przester jest dosyc przecietny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 20:28, kuba9876543210 napisał:

Jakies zaklucenia generowane przez inne urzadzenia
(telefony/magnesy wszelakie/lodowki/telewizory - i nie musi to byc u Ciebie w domu, moga
to byc sasiedzi; /

Z tym, że ja gram w sali prób... pod ziemią. I dopiero od jakichś dwóch ostatnich prób zauważyłem nasilenie się szumów.

Dnia 19.02.2011 o 20:28, kuba9876543210 napisał:

Co do pieca, zapytaj sie na forum.magazyngitarzysta.pl, Valveking w tej cenie by pasowal,
ale musialbys sprawdzic czy Ci odpowiada brzmienie. Bez dobrego multiefektu / kostki
przester jest dosyc przecietny.

Też zastanawiałem się nad Valvekingiem. W razie czego miałbym do niego przester, ale trudniej by było znaleźć gdzieś w okolicy możliwość ogrania go. Wszystko się wyjaśni w okolicach wiosenno-wakacyjnych. A nuż się może coś ciekawego trafi używanego ;]
Dzięki za odpowiedź, chociaż nie wiem czy mi ona póki co poprawia sytuację. Do dwudziestego-któregoś marca musze się tych szumów pozbyć/zredukować je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na innych gitarach, gniazdkach tez tak samo szumi? Moze poszukaj jakiegos elektronika, zeby przejrzal wzmacniacz, jesli te szumy sa powyzej akceptowalnych :P
Ale masz jeszcze ponad miesiac, wiec taniej byloby samemu sie z tym uporac. Ja bym sprobowal najpierw rozkrecic i przeczyscic i skrecic, potem zapytac sie na forum wymienionym w przypietym poscie albo na elektrodzie. Jak nikt nie bedzie mogl pomoc to udac sie do specjalisty ;]

EDIT: szybki google search i z tego co czytam mozesz miec gdzies zimny lut, cos z potencjonometrami, albo wlasnie z lampa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze we wtorek go rozkręcę przed próbą i obczaję co i jak. Po prostu wolałem się dowiedzieć w jakim kierunku go przeszukać mam.
Szumi na wszystkim - na trzech gitarach testowałem i podłączony był do różnych przedłużaczy (szumi niezależnie od tego czy ma listwę całą dla siebie czy nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no poczytałem. Faktycznie piecyk wart uwagi. A do tego po osłuchaniu na YT stwierdzam, że brzmi bardzo fajnie. Na mojej liście będzie się raczej plasował w czołówce póki co.
Dzięki za dobrą propozycję ;] Niech no ja tylko sprzedam wiosło, kupię nowe, sprzedam stary piec i wtedy na luzie się już zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 11:23, Piterus_Von_Drackus napisał:

Cześć, czołem.
Znacie może jakieś dobre ćwiczenia na rozciąganie palców i nadgarstków? Przed chwilą
próbowałem złożyć chwyt podany kilka postów wyżej no i odczułem braki w elastyczności
dłoni. :(

ćwiczyć granie :) a z innego forum:
Kładziesz ręke i pokolei kladziesz pierwszy palec i drugim od nastepnego progu jak najdalej sięgasz 1,2 progi i żeby czysto brzmiało i pewnie dociskać-i tak w kólko i z każdm palcem. po pewnym czasie zauważysz że zaczynasz coraz dalej chwytać, czasochłonne ale efektowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:32, kindziukxxx napisał:

ćwiczyć granie :) a z innego forum:
Kładziesz ręke i pokolei kladziesz pierwszy palec i drugim od nastepnego progu jak najdalej
sięgasz 1,2 progi i żeby czysto brzmiało i pewnie dociskać-i tak w kólko i z każdm palcem.
po pewnym czasie zauważysz że zaczynasz coraz dalej chwytać, czasochłonne ale efektowne.


Co prawda miałem na myśli ćwiczenia bez gitary, ale i tak dziękuje za radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2011 o 18:58, Piterus_Von_Drackus napisał:

Co prawda miałem na myśli ćwiczenia bez gitary, ale i tak dziękuje za radę :D

co do ćwiczeń bez gitary to nie mam pojęcia, ale może inni się wypowiedzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 11:23, Piterus_Von_Drackus napisał:

Cześć, czołem.
Znacie może jakieś dobre ćwiczenia na rozciąganie palców i nadgarstków? Przed chwilą
próbowałem złożyć chwyt podany kilka postów wyżej no i odczułem braki w elastyczności
dłoni. :(

Zginaj na co drugie palce. Na początki kciuk i środkowy, potem wskazujący i serdeczny, potem środkowy i mały. Tak w kółko i w obydwie strony. Najlepiej trzymaj dłoń równolegle do stołu (ale nad stołem) i dotykaj tymi palcami blatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z moją gitarą akustyczną (T.Burton GREENGO W/BS). Struny E6 i A obijają mi się o progi. Im dalszy próg tym glosniej słychać brzęczenie. Wygląda to tak że jesli naciskam strune np. na 5 progu to struna obija sie o 6... Jesli uderzam strune lekko to nic nie slychac. Problem pojawia sie kiedy uderze mocniej.
Co jest nie tak? Może to być wina starych strun?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 19:48, Nevrac napisał:

Co jest nie tak? Może to być wina starych strun?


O ile ten problem nie pojawił się znikąd i był od zawsze, to lutnik i ustawienie wyższej akcji strun, ale coś za coś, bo komfort gry trochę spadnie (idzie się przyzwyczaić, a nawet polubić).

->Kardithron
Wpisz sobie w google "hollow body".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się