tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dzięki. A jest gdzieś tutaj http://www.ultimate-guitar.com/search.php?search_type=title&value=All+Day+And+All+Of+The+Night+-+The+Kinks zobrazowane tak jak ten typek gra? Bo łatwiej mi było by się uczyć bezpośrednio z tabów/chordów.

I co to są barowe chwyty i power chordy? : P Obijało mi się o uczy, ale nadal nie wiem co to jest : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 14:36, Oloninho napisał:

Dzięki. A jest gdzieś tutaj http://www.ultimate-guitar.com/search.php?search_type=title&value=All+Day+And+All+Of+The+Night+-+The+Kinks
zobrazowane tak jak ten typek gra? Bo łatwiej mi było by się uczyć bezpośrednio z tabów/chordów.


I co to są barowe chwyty i power chordy? : P Obijało mi się o uczy, ale nadal nie wiem
co to jest : )


W tym tabie co wrzuciłeś masz chorus i tam jest zejscie strune nizej po prostu :) to jakoś tak będzie.

Power chordy to uproszczone chwyty, wszystko w tym tabie który wrzuciłeś to właśnie power chordy :)
Chwyt barowy masz wtedy kiedy wskazujacy palec kladziesz na wszystkich strunach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 17:25, Razrash napisał:

Ale tam w minucie 1:24 robi na low E takie cos jak by chcial zakrecic struna dookola klucza ale mu nie wyszlo i mimo wszystko zaczal naciagac strune... Musze tak zlapac strune i zawinac do okola?


Wszystko robił poprawnie, "auch!" było spowodowane zahaczeniem palca o końcówkę E1.
A strunę trzeba oczywiście tak zablokować palcem żeby mogła się nawijać na kołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 18:16, Oloninho napisał:

Co znaczy na tabach:
X
X
X
?


Masz zagrać je wytłumione. Tłumisz prawą ręką, kładąc rękę na mostku lub lewą jak masz na przykład coś takiego:
-X-
-X-
-X-
-X-
-1-
-X-
to możesz palec, którym dociskasz strunę na progu, położyć na pozostałych wyższych strunach, zaś niższą możesz stłumić opuszkiem tego palca, lub kciukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... możesz sobie darować (o ile nie psuje toto brzmienia), ale jak już grasz na serio serio, to tego typu "bajerki" same w graniu powinny wychodzić.
Ot na przykład jak masz
-X-
-X-
-9-
-X-
-7-
-X-
To nie ma wyjścia...
Aha - przyklejony post po coś jest, c'nie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 18:50, theZoSo napisał:

Wiesz... możesz sobie darować (o ile nie psuje toto brzmienia), ale jak już grasz na
serio serio, to tego typu "bajerki" same w graniu powinny wychodzić.


Ok. To jeszcze jedno pytanie. Jak jest tab:
-
3 ^
0 |
0 |
2 |
-
I obok niego jest taka strzałka (ona jest ciągła, starałem się to po prostu jakoś zilustrować) to jak to grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bodajże wskazówka dotycząca bicia. W tym wypadku grasz akord zaczynając od struny A ( od gry do dołu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 18:40, Oloninho napisał:

A muszę to tłumić, czy na razie mogę dać sobie z tym spokój.

Btw wkurzyłem się trochę, bo nie wiem czemu, ale zablokowali taby do Stairway To Heaven
( http://tabs.ultimate-guitar.com/l/led_zeppelin/stairway_to_heaven_tab.htm).



Jeśli grasz Starway To Heaven to ważna uwaga. We wszystkich tabach jakie widziałem, jest pominięty dość istotny fragment intra. Jeśli sam nie czujesz, że coś jest źle to warto prześledzić intro razem z włączonym utworem w tle wtedy powinieneś wychwycisz o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć czołem.

Tak sobie niedawno brzdąkając przypomniałem sobie fragment utworu. Kiedyś umiałem go grać na jednej strunie, ale to było jakieś 15 lat temu i teraz pamiętam jedynie fragment, a chciał bym się nauczyć go grać prawidłowo, bo wiem, że był w oryginale grany przynajmniej na trzech strunach.

A tu to co sobie przypomniałem sam grając na najcieńszej strunie: 7 7 7 7 5 3 3 2 0 0 3 7.

Był bym niezmiernie wdzięczny za wskazanie nazwy utworu lub podane pełnej tabulatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam utworów dla grajka który ze spokojem potrafi zagrać "Enter Sandman" czy chociażby "Dream On".
Coś polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse, że trafię, ale spróbuję ; d Zna ktoś jakąś dobrą szkołę muzyczną (chodzi mi o zajęcia dodatkowe; gitara i wokal) w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 17:37, Jcl napisał:

Szukam utworów dla grajka który ze spokojem potrafi zagrać "Enter Sandman" czy chociażby
"Dream On".
Coś polecacie?

Niech się sam ten grajek tutaj zgłosi... trudne trochę kryterium z tym Enter Sandman i Dream On, bo w gruncie rzeczy nic mi to nie mówi czego mam szukać :P
Może Crazy Train albo Mr.Crowley Ozzy''ego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taki cosiek, urządzenie, które pozwala zmienić dźwięki na strunach, bez faktycznego strojenia ręcznie? Tj. np. gitara nastrojona standardowo, a chciałbym na D, ale żebym nie musiał wszystkich strun dostrajać tylko, żeby jakieś urządzenie taki inny strój imitowało (gitara elektryczna rzecz jasna)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja!
Mam problem z prętem regulującym gryf w mojej gitarze akustycznej (T.Burton GREENGO). Chciałem po zmianie strun wyregulować ten pręt więc poluzowalem struny (ok. 3- 4 obroty kluczami). Zlapalem za imbusa i chcialem zrobic 1/4 obrotu w lewo. A tu nic. Nie chce drgnąć nawet o 1mm. No wiec chcialem sprawdzic co bedzie jak sproboje w prawo... Beton. Nie chce sie ruszyc. Nie chce tez za duzo sily uzywac zeby nic nie spierniczyc ale wydaje mi sie ze nie powinien tak wielkiego oporu stawiac.
Co moze byc/ moge robic nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 14:01, tomoliop napisał:

Czy jest taki cosiek, urządzenie, które pozwala zmienić dźwięki na strunach, bez faktycznego
strojenia ręcznie? Tj. np. gitara nastrojona standardowo, a chciałbym na D, ale żebym
nie musiał wszystkich strun dostrajać tylko, żeby jakieś urządzenie taki inny strój imitowało
(gitara elektryczna rzecz jasna)?

poszukaj po multiefektach, chyba jeden korg miał taki efekt przestrojenia wbudowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiś program na PC, który by współpracował z V-Ampem 2? Kupiłem ostatnio kabelek midi to tego ustrojstwa i chciałbym za pomocą kompa zdalnie sterować presetami w ampku. Chodzi o to, że np. leci piosenka (podkład jakiś) i podczas niej same przełączają się presety, które bym wcześniej ustalił w owym programie. Wiem, że da się to zrobić, tylko nie wiem za pomocą czego.
Z góry dzięki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się