tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

To znowu ja;p sadze ze to juz ostatnie pytanie moze mi ktos powiedziec do czego sluzy to co pokazałem na obrazu? wiem ze tam taki dyngs jeszcze powinien byc tylko do czego on sluzy i jak sie go montuje;p?

20110330174741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 17:48, Grzybek90 napisał:

To znowu ja;p sadze ze to juz ostatnie pytanie moze mi ktos powiedziec do czego sluzy
to co pokazałem na obrazu?


To jest gniazdo, tutaj idzie wtyk od kabla.

Dnia 30.03.2011 o 17:48, Grzybek90 napisał:

wiem ze tam taki dyngs jeszcze powinien byc tylko do czego
on sluzy i jak sie go montuje;p?


Domyślam się, że chodzi o wajchę od tremolo ( typ ruchomego mostka ).
Wszystko znajdziesz w googlach.

EDIT: Tak to wygląda : http://images.wikia.com/guitar/images/4/42/Stratocaster_detail_DSC06937.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też natknąć się na nazwę "whammy bar".
Generalnie zmienia on wysokość dźwięku wydobywającego się z gitary, co czasem bardzo fajnie brzmi.
Ciekawostka: Bardzo często z whammy korzysta gitarzysta Metalliki, Kirk Hammet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Posiadam Yamaszkę Pacyfkę 112v i zastanawiam się nad wymianą pickupów na coś ala fender.
Ale nie bardzo orientuje się w tych sprawach i nie wiem na jakich firmach można polegać jeśli o przetworniki chodzi.
Możecie mi coś doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 19:05, Harrolfo napisał:

Ciekawostka: Bardzo często z whammy korzysta gitarzysta Metalliki, Kirk Hammet

Ciekawostka: Bardzo często z wajchy korzysta każdy gitarzysta, który ma takową w gitarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 21:51, Harrolfo napisał:

Ok, ja podałem przykład Hammeta, bo on baaardzo często z niej korzysta :)

ale on ma Floyda i wcale nie tak często, często to EVH używał tremoloł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wykorzystania wajchy to Jeff Beck. "Śpiewanie" za jej pomocą to jest coś.

Smileyer -->

Tak z ciekawości po co Ci wymiana??

Firmy: polski Merlin Pickups, Seymour Duncan, Dimarzio, Fender of course.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 20:25, Smileyer napisał:

Cześć :)

Posiadam Yamaszkę Pacyfkę 112v i zastanawiam się nad wymianą pickupów na coś ala fender.
Ale nie bardzo orientuje się w tych sprawach i nie wiem na jakich firmach można polegać
jeśli o przetworniki chodzi.
Możecie mi coś doradzić ?

http://allegro.pl/emg-81-s-s-white-plytka-potencjometry-swith-i1537765768.html
wymieniasz tylko płytkę i grasz tak jak miałeś :)
albo..

http://allegro.pl/kompletna-plytka-fender-noiseless-strat-pickup-set-i1543697287.html
to samo tylko że same single Fenderowskie ale bezszumowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 20:25, Smileyer napisał:

ciacho

Nowe przetworniki będą kosztować podobnie a nawet więcej, co ta Yamaha.
Ja bym wziął Lindy Fralin, albo Seymour Duncan Antiquity II.
Tych drugich używa John Frusciante.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 21:36, Vernio napisał:

> ciacho
Nowe przetworniki będą kosztować podobnie a nawet więcej, co ta Yamaha.
Ja bym wziął Lindy Fralin, albo Seymour Duncan Antiquity II.
Tych drugich używa John Frusciante.:D

jak deska będzie dobra to warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko i za pewne było ono tu juz nie raz zadawane ale chyba szybciej będzie poczekac na odpowiedz niz przeleciec 450 stron.:] Otóż mam 19lat i nie miałem dotychczas żadnego,nawet najmniejszego kontaktu z gitarą.Dotychczas nigdy nie bylo czasu ale teraz nadazyla sie okazja na naukę.Zawsze chciałem nauczyc się chociaz troche grac na gitarze elektrycznej.I tu pojawia sie moje pytanie.Czy 19 rok życia to nie za późno na taką naukę? Czy jest sens uczyc się grać od odrazu gitary elektrycznej czy jednak zacząć od akustycznej?Czy internetowe poradniki/materiały youtube/Ksiązki typu "Tapping oburęczny" lub "Żadnych Tajemnic"mogą nauczyc mnie gry chociaz nie miałem dotychczas doczynienia z żadnym instrumentem?
Byłbym wdzięczny za odpowiedzi bez "profesjonalnych" terminów tylko taką jak dla kompletnego laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka i warto to sobie zapamiętać - NIGDY nie jest za późno na naukę gry na instrumencie. Pierwszy mit obalony, teraz czas na drugi ; ]
Bzdurą jest to, że naukę powinno się zaczynać od gry na gitarze akustycznej - śmiało możesz od razu zaczynać grę na elektryku.

Co do nauki - najlepszym przyjacielem domorosłego muzyka są - jak napisałeś - poradniki internetowe/książki, przy czym warto najpierw nauczyć się tak podstawowych rzeczy jak akordy, czy czytanie tabulatur ("tabów" - np na www.ultimate-guitar.com) - to taki "start" przed nauką.

Nie masz co dłużej zwlekać - jeżeli chcesz się nauczyć grać nic nie staje Ci na przeszkodzie - wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, wiek ani poziom obycia z instrumentem nie ma tu znaczenia ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 11:19, wsaadman napisał:

Prawda jest taka i warto to sobie zapamiętać - NIGDY nie jest za późno na naukę gry na
instrumencie. Pierwszy mit obalony, teraz czas na drugi ; ]
Bzdurą jest to, że naukę powinno się zaczynać od gry na gitarze akustycznej - śmiało
możesz od razu zaczynać grę na elektryku.

Co do nauki - najlepszym przyjacielem domorosłego muzyka są - jak napisałeś - poradniki
internetowe/książki, przy czym warto najpierw nauczyć się tak podstawowych rzeczy jak
akordy, czy czytanie tabulatur ("tabów" - np na www.ultimate-guitar.com) - to taki "start"
przed nauką.

Nie masz co dłużej zwlekać - jeżeli chcesz się nauczyć grać nic nie staje Ci na przeszkodzie
- wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, wiek ani poziom obycia z instrumentem nie
ma tu znaczenia ; ]


Dziękuje za rozwianie wszelkich wątpliwości oraz konkretną odpowiedź.No i za użyteczną radę;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2011 o 11:32, toxic3d napisał:

Dziękuje za rozwianie wszelkich wątpliwości oraz konkretną odpowiedź.No i za użyteczną
radę;]


Poza tym elektryk ma taki sam gryf jak akustyk, a do tego nie robisz hałasu w całym domu, bo bez wzmacniacza sam słyszysz dobrze co grasz, a w pokoju obok już prawie nic. No i lepiej kupić dobrego używanego elektryka niż w tej samej cenie nówkę, bo rzadko kiedy się trafi dobrze strojąca gitara elektryczna powiedzmy tak do 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double posta, ale termin edycji już mjnął. Ma ktoś na sprzedaż wajchę do mayonesa KTM (dokładnie nawet nie wiem, ale wygląda na KTMa)? Wajcha bez gwintu mocowana na pierścień stożkowy ściskany nakrętką. Foto mostka niżej. Tak dorabiałem te mocowania do strun sam.

20110411132653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję łatwych solówek w stylu "Enter Sandman" i utworów do ćwiczenia w rozciąganiu palców, jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.
Od jakiegoś czasu zauważam, że mój wzmak szwankuje. Wyczytałem w necie, że mikrofonowanie (szczególnie przy wyższym gainie i głośności) i wielkie ilości szumów mogą być winą lampy w przedwzmacniaczu (szczególnie jeśli jest to mało atrakcyjny model 12AX7A firmy Sovtek).
Czy opłaca się w hybrydzie wymienić tą lampę i jak duża może być zmiana? Dla ułatwienia podpowiem, że lampa w moim Marszałku VS65r ma nie mniej niż parę(naście) lat...
Na oku mam to: http://rnr.pl/p6439.958_mesa_boogie_spax7_tube_lampa_preampu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się