tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Rytm to absolutna podstawa muzyki i równe granie ćwiczy się właśnie z metronomem. Granie z metronomem to IMO obowiązek dla każdego muzyka/muzykanta/grajka. A po co metronom skoro można potupać sobie nóżką? Ta, każdy tak mówi, a gdy trzeba zagrać coś konkretnego to wychodzą różne kwiatki.
Masz tu podstawowe ćwiczenia na oswojenie się z metronomem.
http://www.chords.pl/kurs/rytmika/

Dnia 21.05.2011 o 09:23, Jcl napisał:

No i właśnie nie wiem czy to ma sens, bo nie uważam
swoich umiejętności za dużych, a jednocześnie w zespole mogłyby by one bardzo podskoczyć...

Niby tak, ale jeśli nie będziesz ćwiczyć w domu to za ***** nie podskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A puszczenie piosenek i granie razem z nimi może być?
Bo ja głównie tak cały czas gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 11:29, Harrolfo napisał:

Ok.
Jaką kwotą dysponujesz?

Myślę że na pierwszą własną to jakoś 300 zł wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając z utworem skupiasz się na tym, aby nadążyć za podkładem i wtedy wszystko się rozjeżdża. A grając w wolnym tempie z "klikaczem" powinieneś się skupić na tym, alby nadążyć za samym sobą, czyli na czystym i równym graniu z klikiem. Niczego nie przeskoczysz, trzeba ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mogę polecić Washburn OC9, Yamaha C80, Hohner HC06.
Warto też się zainteresować Takamine G-116, ale tu jest drożej - na allegro używka od 360 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli grając z metronomem mam poprostu improwizować do tempa wydawanego przez niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 10:12, Jcl napisał:

Czyli grając z metronomem mam poprostu improwizować do tempa wydawanego przez niego?

Póki co lepiej będzie, jeśli skupisz się na normalnych ćwiczeniach np. takich jakie ci podesłałem. Ucząc się nowych utworów graj je z metronomem. Zobaczysz, że jeśli się przyłożysz, to po jakimś czasie wiele rzeczy stanie się prostszych.

Edit: I pamiętaj, aby zaczynać od wolnego tempa. Gdy będziesz już w stanie zagrać jakiś utwór idealnie, powoli, z metronomem, to wtedy możesz zacząć powoli podkręcać co ok 10BPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:31, Harrolfo napisał:

No to mogę polecić Washburn OC9, Yamaha C80, Hohner HC06.
Warto też się zainteresować Takamine G-116, ale tu jest drożej - na allegro używka od
360 zł



Eee...? Yamaha C80 za 300 zł? Gdzie Ty taką ofertę znalazłeś? Może się mylę, ale ona raczej ok. 700 złociszy kosztuje, za 300 będzie ją wyrwać "dość" ciężko.

@GoToSle3p - wszystkie (oprócz C80, która nie dość, że kosztuje znacznie więcej, to też jest gitarką dość przeciętną) polecone przez Harrolfo są dość porządne w cenie do 300 zł, na Takaminie nigdy nie grałem, nie mogę powiedzieć (osobiście nie lubię grubej warstwy lakieru na gitarach tej firmy która zmienia brzmienie z "hiszpańskiego" na takie bardziej stonowane, ale przy tej klasie cenowej pewnie to nie jest jeszcze dostrzegalne), ale ja mogę Ci polecić tylko i wyłącznie jedno - Yamahę C30M. Gitara naprawdę świetna, jak na swoją cenę (ok. 350 zł, niestety trzeba by dołożyć, ale zapewniam, iż byś się nie zawiódł), ja sam gram na niej od 5 lat (ostatnio naprawdę intensywnie) i - choć już mi nie wystarcza, rozglądam się za nową - dalej uważam ją za instrument bardzo dobry.
Yamaha C30M w cenie >350 zł jest zupełnie bezkonkurencyjna, jeśli tylko uda Ci się zdobyć te 50 zł - bierz koniecznie. Jeśli nie, wybierz coś zaproponowanego przez Harrolfo, ale nie wiem, czy te gitary wystarczą Ci na tyle, co Yamaszka.

Chyba tyle.
Pozdrawiam,
Bylon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 13:03, Byl napisał:

Eee...? Yamaha C80 za 300 zł? Gdzie Ty taką ofertę znalazłeś? Może się mylę, ale ona

Chyba na allegro widziałem ale już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, kupuję pierwszą gitarę, jestem totalnie początkujący. Wcześniej trzymałem akustyka w ręku może parę razy w życiu, teraz interesuje mnie elektryk.
Początkowo, ambitne plany zakładały zestaw Dean Vendetta 1.0 + Vox Pathfinder 15R. Niestety, wskutek dość znacznego obniżenia się budżetu, jestem zmuszony wybrać tańszy wariant:

-Dean EVO XM ( http://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-evo-xm-tbk-7595/) lub Washburn RX12 ( http://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-rx12-mb-9322/)
-Peavey Backstage ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-backstage) lub inny piec do 200 zł.

Są jeszcze jakieś godne polecenia gitary w tej cenie (450-500 zł)? Zastanawiam się jeszcze nad używkami z allegro, ale czy przy tym pułapie cenowym ma to jakikolwiek sens? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś fajne utwory w stylu Canon Rocka, czy Cliffs of Dover, tyle że łatwiejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 :P

Ale kończąc żarty :P

Może coś z repertuaru Satrianiego? np. Always With Me, Always With You...Super proste nie jest, fakt, ale można ćwiczyć i ćwiczyć ;)

Tak ogólnie, polecam sobie pograć ten kawałek z solowej płyty Gilmoura:
http://www.youtube.com/watch?v=GEUStlLLs6s
Przyjemnie się go gra i fajnie improwizuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić gitarę Fender Squirer dla początkującego? Da radę na tym zaczynać swoją ''karierę''? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 12:52, Budep napisał:

Czy warto kupić gitarę Fender Squirer dla początkującego? Da radę na tym zaczynać swoją
''karierę''? :>

Po pierwsze - Squier z Fenderem (poza napisem na gółowce) nie ma nic wspólnego :D
Po drugie - zależy od modelu - bullety (najtańsze) są zazwyczaj crapowate, aczkolwiek można czasem trafić na fajny egzemplarz (z bulletami jest tak jak z czekoladkami z Forresta Gumpa). Nieco droższe są squiery z linii Afinity i te mogę polecić z czystym sumieniem ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mysle nad zakupem gitary klasycznej firmy "Elevation" w pakiecie z etui,z nylonowymi strunami,dodatkowym zestawem strun,plyta DVD dla poczatkujacych oraz jakims zeszycikiem,Cena - 250zl.Dodam ze bedzie to moja pierwsza gitara na ktorej chcialbym nauczyc sie grac,i wlasnie w ofercie pisze ze jest to idealna gitara dla poczatkujacych,brac?W ofercie jest tez gitara akustyczna firmy 7ender(7endez?) za 350zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się