tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2011 o 22:06, szaryczlowiek napisał:

/.../

Co do gadżetu to ja mam zwykły stroik do gitary. Gitarka - kabelek - stroik. I działa. Polecam jeszcze nauczenie się strojenia ze słuchu, bo kiedyś możesz nie mieć przy sobie gadżetu.
Co do rozstrajania to stroić trzeba często. Czasem może się zdarzyć, że nastroisz i klucz puści od razu i będziesz musiał dostrajać. Sam się najlepiej przekonasz. I polecam myć ręce przed graniem, bo brud z rąk wpływa na dźwięk, czasem nawet bardzo (inna sprawa, że struny basowe szybciej się wtedy zużywają).
No i czyszczenie strun po graniu. Zwykła chusteczka i przecierasz struny - głównie wiolinowe - ot tak profilaktycznie co by gryf za szybko się nie zabrudził.
No to chyba tyle tytułem wstępu o strunach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi powiedzieć o Peavey Bandit 112? Czy nada się do ciężkiego łojenia w niskim strojeniu? I czy będzie wystarczająco głośny, by przebić się na małych gigach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 13:47, Jcl napisał:

http://www.justinguitar.com/pl/BC-001-ChordsPicksBeginners.php
W jaki sposób trzymacie tak kostkę jak na tym zdjęciu?
Próbowałem w ten sposób i gra mi się o wiele lepiej tylko jest jeden problem...
Właściwie to tym sposobem tylko muskam struny i słychać szeleszczący dźwięk kostki...

Prosta sprawa - Trzymaj tak jak Ci wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 22:06, szaryczlowiek napisał:

Myslicie ze to byl dobry zakup?(Gitara i tuner)


Najlepsza gitara w tym przedziale cenowym, swojej nie oddałbym za nic (no ale sentyment kosztuje). Klucze są rewelacyjne, więc ze strojenia szału nie dostaniesz plus cudnie wygląda, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 23:26, Thrashevsky napisał:

Co możecie mi powiedzieć o Peavey Bandit 112? Czy nada się do ciężkiego łojenia w niskim
strojeniu? I czy będzie wystarczająco głośny, by przebić się na małych gigach?

głośny będzie wystarczająco, ale 1 głośnik może trochę mulić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2011 o 22:06, szaryczlowiek napisał:

Pierwsze koty za ploty bo juz mi pierwsza struna poszla podczas strojenia ale jakos udalo
mi sie nalozyc zapasowa ;].Tak sie zastanawiam jak czesto gitara sie roztraja i jak czesto
trzeba ja nastrajac,bo niby dzisiaj mi ja sprzedawca nastroil ale po kilku godzinach
meczenia jej juz nie brzmiala tak dobrze jak na poczatku i samemu musialem dzialac.Dobra
biore sie za filmiki na yt pozdrawiam


oj po kilku minutach męczenia to i dobry floyd się rozstroi :), a tak naprawdę to najlepiej jest nastroić przed każdym graniem, bo jednak nawet temperatura działa znacząco na struny a teraz latem gdzie dni są upalne a wieczory ciepłe - struny pracują. a strojąc gitarę jednak wyrabiasz sobie słuch więc rób to jak najczęściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 17:16, Shlafrok napisał:

Najlepsza gitara w tym przedziale cenowym, swojej nie oddałbym za nic (no ale sentyment
kosztuje). Klucze są rewelacyjne, więc ze strojenia szału nie dostaniesz plus cudnie
wygląda, nie?



Oj tak:)Wlasciwie moglbym ja powiesic na scianie i wpatrywac sie jak w obrazek;).Co do strojenia to faktycznie po kilku razach juz wszystko opanowalem i wiem co i jak,jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Taka sprawa jeszczcze.Podczas grania i trzymania akordow na gryfie i uderzaniu we wszystkie struny strasznie mi wibruja i to ewidentnie slychac i troche dzwiek jest taki znieksztalcony to wina ulozenia lewej reki czy techniki uderzania?W ogole mam straszne problemy z przechodzeniem pomiedzy strunami na gryfie,nie ma szans na jakas plynna gre chocby w w zwyklym przejsciu 2 strun na 2 inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 13:47, Jcl napisał:

http://www.justinguitar.com/pl/BC-001-ChordsPicksBeginners.php
W jaki sposób trzymacie tak kostkę jak na tym zdjęciu?
Próbowałem w ten sposób i gra mi się o wiele lepiej tylko jest jeden problem...
Właściwie to tym sposobem tylko muskam struny i słychać szeleszczący dźwięk kostki...

1)
a grasz krótkimi czy długimi kostkami?, szybkie tempa >240 czy wolniejsze?, wysoko trzymasz gitarę czy nisko?
kostkę trzymasz jak tobie jest najwygodniej, a zależnie od utworu można wszystko zmieniać..., ale to powinieneś wiedzieć, bo trzymając kostkę tylko lekko wystającą najłatwiej jest robić A.H., a np grając akordowo to chyba jednak lepiej mieć dłuższą kostkę :)

2)
nie wiem ale mam mieszane uczucia odpowiadając na Twoje pytanie gdyż: nie dziwne to jest jak człowiek ogarniający solo z Enter Sandman pyta się jak trzymać kostkę ?


szaryczlowiek

ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram długimi kostkami, szybkie tempa, nisko gitara,
A co w tym dziwnego? Spróbowałem tym sposobem trzymać kostke i pytam sie o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 18:43, Jcl napisał:

Gram długimi kostkami, szybkie tempa, nisko gitara,
A co w tym dziwnego? Spróbowałem tym sposobem trzymać kostke i pytam sie o rade.

jak grasz długimi kostkami z gitarą nisko i w tempie szybszym niż dragonforce na albumach to ja powinienem pytać Ciebie o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitarę mam na wysokości pasa.
To jak wkońcu grać żeby nie słychać szelestania kostki?
Bo mój sposób trochę mnie ogranicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa wciaz sie borykam z tym brzeczeniem.Gdy lapie jakis akord np e-moll i uderzam wszystkie struny to po sekundzie od uderzenia slychac takie bzzz glownie dochodzace z 5 struny,struny staram sie lapac miedzy tymi metalowymi blaszkami wiec powinno byc dobrze,moze poprostu jest zle zalozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:05, Jcl napisał:

Gitarę mam na wysokości pasa.
To jak wkońcu grać żeby nie słychać szelestania kostki?
Bo mój sposób trochę mnie ogranicza...

nie do końca rozumiem o co chodzi z szelestaniem kostki... ale staraj się trzymać tak aby uderzać prostopadle do strun :), ew. podciągnij sobie trochę gitarę do góry i sprawdź czy tak nie będzie wygodniej ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 15:23, szaryczlowiek napisał:

Kuzwa wciaz sie borykam z tym brzeczeniem.Gdy lapie jakis akord np e-moll i uderzam wszystkie
struny to po sekundzie od uderzenia slychac takie bzzz glownie dochodzace z 5 struny,struny
staram sie lapac miedzy tymi metalowymi blaszkami wiec powinno byc dobrze,moze poprostu
jest zle zalozona?



Po pierwsze, nie jest to problem prawej ręki, lecz ręki lewej.
Po drugie, jeśli chcesz zredukować brzęczenie, możesz też ew. uderzać lżej ręką prawą, to też pomoże.
Po trzecie, kwestia praktyki i nacisku (czyli siły palców). Kiedyś, kiedy już będą mocniejsze, będziesz w stanie mocniej dociskać, co zmniejszy brzęczenie.
Po czwarte, najważniejsze, nie powinno się dociskać po środku "blaszek", lecz jak najbliżej tej "dalszej" (czyli bliższej pudłu rezonansowemu, jednak odpowiadającej - oczywiście - danemu progowi), przy tym NIE na niej, lecz zaraz obok niej.

Staraj się jak najmocniej dociskać, przy tym jak najbliżej "blaszki", a struny przestaną brzęczeć, oczywiście z praktyką, nie od razu (choć od razu będzie słychać poprawę, tak sądzę). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 16:48, Byl napisał:

/ciach/


Dzieki bardzo!O wlasnie taka odpowiedz mi chodzilo:).Bardzo pomocne,do tego ze trzeba mocniej dociskac juz doszedlem ale ze blizej blaszek to nie wiedzialem jeszcze raz wielkie dzieki.BTW opuszki palcow mi juz opadaja od dociskania tych strun boli jak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się