tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2011 o 23:01, Gumisiek2 napisał:

Jak stroisz gitarę? Próbujesz nastroić każdą ze strun, a następnie dokręcasz śruby przy
siodełku? Osobiście po nastrojeniu dwóch strun dokręcam mocno odpowiednie śruby, a ewentualne
niedoskonałości reguluję za pomocą mikrostroików.



Brzdękam każdą struną i odpowiednio kręce kluczem, aż AP tuner pokaże, że dźwięk jest blisko "0.0".
Staram się codziennie stroić gitarę, żeby łapać w nawyk odpowiednie dźwięki - liczę, że to pomoże mi kształcić słuch muzyczny, potrzebny do nauki wokalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Najpierw myślałem, że będę grać na fortepianie bo strasznie mnie to pociąga, ale(-Hmm, tylko 84 klawisze, z czego 1/3 funkcyjnych, wszystkie nieopisane, chociaż... shift naciskany nogą. Oryginalnie.) jestem już chyba za stary, wszyscy mi to mówią;p Tak więc postanowiłem "bawić się" gitarą, uzbrojony w zapał i cierpliwość jestem gotowy stoczyć z nią bój o lepszą muzykę i lepsze jutro^^
P.S Nie wiem czy dobrze, ale mój wybór padł na Gibsona, mam sentyment do tej gitary, nawet nie wiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś "niemarkowy" xD
Yamaha robią naprawdę solidne gitary.

A co do Epiphonów to jak wiesz firma ta idzie w ilość, a nie zawsze w jakość. Wiadomo więc, że różnie to bywa z tanimi modelami, a w cenie do 600zł możesz kupić cos lepszego. Na pewno lepiej wyjdziesz na kupnie "w ciemno" jakiegoś Craftera czy Fendera (cały czas mówię o aku) do 600zł niż kupując Epi bez ogrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tam gram na tej gitarze, ale idzie mozolnie. To znaczy do końca nie wiem co mam się uczyć, co trenować? Na razie męczę takie podstawowe chwyty jak amol itp. Dobrze tak na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 19:43, Budep napisał:

Coś tam gram na tej gitarze, ale idzie mozolnie. To znaczy do końca nie wiem co mam się
uczyć, co trenować? Na razie męczę takie podstawowe chwyty jak amol itp. Dobrze tak na
początek?


Wybieraj jakies ulubione utwory i sproboj je zagrac. Szukaj tabow/chwytow/lekcji "how to play" na youtubie. Tak chyba najlepiej.

Tez mam pytanko. Gral ktos kiedys z was na ulicy? :P Zaraz zaczna sie wakacje i nie bede mial co robic wiec pomyslalem ze to moze byc fajny sposob na zajecie czasu i zarobienie paru groszy. Tylko zastanawiam sie jak na to reaguje straz miejska/policja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 20:06, Nevrac napisał:

> Coś tam gram na tej gitarze, ale idzie mozolnie. To znaczy do końca nie wiem co
mam się
> uczyć, co trenować? Na razie męczę takie podstawowe chwyty jak amol itp. Dobrze
tak na
> początek?

Wybieraj jakies ulubione utwory i sproboj je zagrac. Szukaj tabow/chwytow/lekcji "how
to play" na youtubie. Tak chyba najlepiej.


Ojciec mi to odradzał :)

Dnia 18.06.2011 o 20:06, Nevrac napisał:

Tez mam pytanko. Gral ktos kiedys z was na ulicy? :P Zaraz zaczna sie wakacje i nie bede
mial co robic wiec pomyslalem ze to moze byc fajny sposob na zajecie czasu i zarobienie
paru groszy. Tylko zastanawiam sie jak na to reaguje straz miejska/policja.


Gdybym umiał - z chęcią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co? Twoj ojciec doradzil ci uczyc sie grac na gitarze nie grajac zadnych songow? Tak tylko na "sucho" uczyc sie akordow? Ciut przesrane :P Ja sie uczylem grajac np. Wish You Were Here, Nothing Else Matters, piosenki Dżemu i tak dalej i tak dalej... Teraz zaczynam improwizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 20:16, Nevrac napisał:

To co? Twoj ojciec doradzil ci uczyc sie grac na gitarze nie grajac zadnych songow? Tak
tylko na "sucho" uczyc sie akordow? Ciut przesrane :P Ja sie uczylem grajac np. Wish


No coś w ten deseń. Tzn dał tam, jak będę odpowiednio zmieniał te akordy to będzie pioseneczka.

Dnia 18.06.2011 o 20:16, Nevrac napisał:

You Were Here, Nothing Else Matters, piosenki Dżemu i tak dalej i tak dalej... Teraz
zaczynam improwizowac.


Hm. Ja nie ogarniam niektórych tabulatorów (już wcześniej o tym pisałem) moich ulubionych piosenek, więc lipa (Co to jest, do cholery, B5, C#5 czy Em).

Tak w ogóle zastanawiam się czy wciąga mnie gitara. I dochodzę do wniosku, że jakoś nie za bardzo. Co prawda rocka kocham i słucham jak nałogowiec, ale od zawsze ciągnie mnie do garów, a nie do gitary. Zacząłem grać, bo by było fajnie coś umieć, ale nie czuję aż takiego parcia na szkło. Drumsy chyba bardziej mnie by usatysfakcjonowały, a nawet... bas.

No ale nadal będę męczył tę gitarę, zobaczymy jak z tym zapałem będzie, bo na razie i tak króciutko gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tabulatury... To ja sie nie ucze z takich co ty... Nie mam tam B5,C# czy tez Em bo nie wiem na co tam chwyty daja... No chyba ze piosenka sie z tego sklada. Ale zwykle jak sie z czegos ucze to albo z tabulatury takiej jak np. ta: http://www.guitaretab.com/m/metallica/25085.html
Albo jak piosenka jest na samych akordach to z czegos takiego: http://tabs.ultimate-guitar.com/d/dzem/wehikul_czasu_crd.htm

Jak czegos z tabulatury czy tez z takich chwytow nie rozumiesz to moge ci wytlumaczyc jakos jesli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 19:21, theZoSo napisał:

Yamaha robią naprawdę solidne gitary.

To warto zapamiętać :)

Dnia 18.06.2011 o 19:21, theZoSo napisał:

Na pewno lepiej wyjdziesz na kupnie "w ciemno" jakiegoś Craftera czy Fendera (cały czas
mówię o aku) do 600zł niż kupując Epi bez ogrania.

Dzięki wielkie, więc pobuszuję po guitarcenter w poszukiwaniu gitar tych firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze napisze znow to samo ale troche sie rozpisalismy i gdzies moje pytanie na gorze sie zostalo... Male szanse ze ktos to by przeczytal.
Tak więc:
Gral ktos kiedys z was na ulicy? :P Zaraz zaczna sie wakacje i nie bede mial co robic wiec pomyslalem ze to moze byc fajny sposob na zajecie czasu i zarobienie paru groszy. Tylko zastanawiam sie jak na to reaguje straz miejska/policja. Mozecie cos powiedziec na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem, ale jak jeżdżę na uczelnię, to 4 grajków stale gra na gitarach w różnych miejscach - na dworcu, w tunelu, na Monciaku, więc myślę, że Straż Miejska nie ma nic przeciw temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 22:00, Nevrac napisał:

Gral ktos kiedys z was na ulicy? :P Zaraz zaczna sie wakacje i nie bede mial co robic
wiec pomyslalem ze to moze byc fajny sposob na zajecie czasu i zarobienie paru groszy.
Tylko zastanawiam sie jak na to reaguje straz miejska/policja. Mozecie cos powiedziec
na ten temat?


Nic Ci nie zrobią, spokojnie możesz grać. Sam bym chciał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. Moge Ciebie pocieszyć. Mowisz ze wolisz grac na perkusji.
Daron Malakian z System of a Down tez chcial zawsze grac na perkusji (i nadal woli perkusje od gitary) ale jego rodzice uznali ze perkusja jest za glosna i kupili mu gitare :) Moze nie jest mistrzem ale nie mozna powiedziec ze nie potrafi grac. No i jest w miare znany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Może nie jestem jakiś specem i nigdy na gitarze nie grałem. (nie no umiem flażolety xD) Lubię dźwięk gitary i w ogóle, ale jak dla mnie:

Koleś dla mnie Owni raz. http://www.youtube.com/watch?v=GqMgv27Nl1E

Koleś dla mnie Owni dwa. http://www.youtube.com/watch?v=IeVsHYVoFxY

Ale ten typ to dla mnie rozpi****** system/konstrukcje totalnie :D. Słucham tego już cały nie wiem ile, i wcale mi się nie nudzi.
http://www.youtube.com/watch?v=eXqPYte8tvc

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS do mojego poprzedniego posta.

Tu teź jest niezłe Ownienie. http://www.youtube.com/watch?v=4-JBgD8brIU&feature=relmfu

No a to, to już jest na prawdę szok dla mnie. :)
http://www.youtube.com/watch?v=MBvAvW6KQDk&feature=relmfu

Wiem, wiem zaraz ktoś z tutaj obecnych, grających dopowie swoje 3 grosze, na ten temat (ma do tego prawo) :). Bądź zapoda jakiś konkurencyjny link, albo napomke o takim wirtuozie jakim jest chociażby Yngwie Malmsteen, Czy Joe Satriani. Lecz musicie przyznać że koleś ma krzepę w łapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się