tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Siemasz ;)
Wiedziałem że ktoś coś zapoda, ale Ty :P

Dnia 19.06.2011 o 11:28, Gumisiek2 napisał:

Więc jak nazwiesz to? ;>

http://www.youtube.com/watch?v=m3gMgK7h-BA


:OOOOOOO. Pierwsze co to mi przed monitorem szczena opadła. Ja pie*****e jak to jest w ogóle możliwe. Koleś mi konstrukcje zniszczył po całości :). Takich to powinni puszczać w MTV, a nie jakiegoś Biebiera z crapną muzyką.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was. Co byscie chcieli uslyszec na ulicy od grajacego gitarzysty? Tylko nie podawajcie niczego super trudnego :P Wybieram wlasnie piosenki ktore bede grac w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 15:05, Nevrac napisał:

Mam pytanie do was. Co byscie chcieli uslyszec na ulicy od grajacego gitarzysty? Tylko
nie podawajcie niczego super trudnego :P Wybieram wlasnie piosenki ktore bede grac w
wakacje.


Witaj.
Ooo masz zamiar troszkę na ulicy poszarpać ? "uliczniak" <-- w znaczeniu tego słowa ofc. :). No to szykuj się na ludzi co będą się Ciebie pytać "A znasz coś Dżemu?" :). Takich jest sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasne kompozycje. Ew. jakies utwory folkowe badz ballady (ale to jest tylko moje zdanie, poczekaj na innych)

A jesli umiesz spiewac (najlepiej podczas grania), to tez bedzie +.

Troche dziwne pytanie zadales troche wyzej ;]

Ja bym z checia pogral, ale nie mialbym skad pieca zasilic pradem (tak, mozna kupic na baterie, ale to dodatkowy wydatek :P), a akustyka nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Californication, coś Myslovitz, Proud Mary, Hotel California. I tak jak ktoś napisał wyżej, na 100% będą pytać o Dżem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 15:48, Fucio napisał:

Californication, coś Myslovitz, Proud Mary, Hotel California. I tak jak ktoś napisał
wyżej, na 100% będą pytać o Dżem :)


Jesli o Dżem chodzi to sie dobrze sklada bo cos tam znam i spiewac do tego w miare potrafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 20:29, Budep napisał:

>

Gdybym ja miał zacząć naukę od suchych akordów to pewnie już bym nie grał. Nie wiem jak innych ale mi najbardziej na początku spodobało się to (ba nadal mi się podoba), że jak gram to plus minus słyszę te same dźwięki co w moich ulubionych piosenkach i przychodzi taka myśl "kurde, to ja tak robię :D". Polecam spróbować Sweeet Dreams, piosenka jest banalna. Co do tabów to jak nie ogarniasz takich jakie podałeś (tez mam z tym problem) to www.ultimateguitar.com, tam jest olbrzymia biblioteka i wiele do programów takich jak guitarpro i power tab. Niestety tylko powertab jest darmowy ale guitarpro o ile kojarzę ma 30 dni triala.

Haha mi ostatnio wszyscy mówią, że mam odruchy perkusisty. Tzn. najpierw kuzynka jak zobaczyła jak kroję kotleta a potem kumpel bo od dawna mam odruch wystukiwania rytmu stopami :D. Ale jak bym powiedział rodzicom, że kupuję perkusję to by mnie wydziedziczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No męczę tam jakieś taby, i sobie fajnie mówię: "O, brzmi jak oryginał", tyle że dochodzę do pewnego momentu, a reszty nie potrafię już ogarnąć :>

W ogóle to mam małą motywację, żeby grać na gitarze. Zafascynowane perką zdecydowanie to przebija, chyba rzucę to w diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak perkusja elektroniczna. Może jakiś punkowiec nie wyładuje na niej agresji tak jak na akustycznej, ale zajmuje mało miejsca, i można grać z użyciem słuchawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 22:07, Fucio napisał:

Jest coś takiego jak perkusja elektroniczna. Może jakiś punkowiec nie wyładuje na niej
agresji tak jak na akustycznej, ale zajmuje mało miejsca, i można grać z użyciem słuchawek.


Tak, wiem. Z chęcią bym pograł na takiej, nie mam w sobie agresji, ale ponawalać to z chęcią... moje ulubione utwory. Ach, cud, miód, założę się, że ogarnąłbym to 35 razy szybciej niż gitarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne brak miejsca lub funduszy.


Geeko

Zamiast guitarpro polecam tuxguitar. Darmowe, może nie ma wypasionego banku brzmień jak gp, ale do ćwiczenia jak już chcesz z gp to nic lepszego nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 16:41, pelo94 napisał:


Witam. Eeeeee ziomuś. Chyba nie do końca czytałeś moje wszystkie posty w poprzedniej stronie ja właśnie z początku zapodałem te o to linki co Ty podałeś ^^ patrz. Masz tu link URL do mojego posta i zobacz sobie datę :) i linki, które ja tam zapodałem :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=9438. Zapodałeś dosłownie to samo co ja ;]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pelo94
Braveheart

dobra dajcie spokój bo i tak to nie są jacyś mega artyści oni są po prostu dobrzy (tak wiem nie zagram ta, ale to nie przeszkadza) poza tym chyba takie małe odejście od tematu się zrobiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już ostatni offtop.

Szanuje, ze każdy może mieć własne zdanie, lecz czuję potrzebę małego sprostowania.
Czym oceniasz poziom muzyka???
Sorki, Tommy jest na serio mistrzem. To jest właśnie mega artysta. To co On gra, jak gra to najwyższa klasa światowa. W sferze akustyka mało kto mu dorównuje.

Linux_M
Niestety na żadnej nie grałem, lecz wszystkie są w tej samej klasie. A masz może okazję, którąś ograć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 18:14, kindziukxxx napisał:

dobra dajcie spokój bo i tak to nie są jacyś mega artyści oni są po prostu dobrzy (tak
wiem nie zagram ta, ale to nie przeszkadza) poza tym chyba takie małe odejście od tematu
się zrobiło :)


Witam.
No nie wiem. Zgodzę się z opinią pelo94 to są artyści tak czy siak bo skoro taki Ewan Dobson jest wstanie sobie takie solo zagrać to wydaje mi się że raczej jest wstanie odegrać sporą część dzieł innych kompozytorów. Jeśli wg Ciebie w/w John Butler nie jest jak to ująłeś ''mega artystą'' to kto wg Ciebie zasługuje na to miano. ;> No chyba że mierzysz to w kategorii. Im większa popularność i zachwyt tym lepszy artysta. Nie zrozum mnie źle :), Nie to żebym tu prowokował do jakiejś większej dyskusji. Skąd ze znowu. Ja mam pokojowe zamiary ^^. Lecz jestem Ciekaw.
Co do tych linków na YT. Po części może i jest to lekki offtop. Lecz temat nazywa się GITARA! a nie "Gitara - Pomocy, którą wybrać" :). Filmiki dotyczą gitar więc z deka pasuje [poniekąd] Mimo iż nie gram na gitarze to lubię się dzielić np tego typu filmikami, a przez to temat i ożywa :)

Pozdrawiam.
@pelo94
>Drugi link jest inny niż Twoje.
Wybacz, tym razem ja nie zauważyłem Johna Butlera oczywiście znam. bardzo cenię sobie jego twórczość :). Ale wstyd mi przyznać że jeszcze nie widziałem na żywo tego typu filmików w jego wykonaniu :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 18:57, pelo94 napisał:

Niestety na żadnej nie grałem, lecz wszystkie są w tej samej klasie. A masz może okazję,
którąś ograć???

Niestety niezbyt, najbliższy porządny sklep muzyczny jest wiele kilometrów ode mnie. Zresztą, nigdy nawet nie trzymałem elektryka w łapie, więc nie wiem, czy ogranie cokolwiek by dało w tym przypadku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się