tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ale jeśli trzymałeś klasyka/akustyka, to z ograniem elektryka nie powinno być problemu :)
Ja sam niedługo będę kupował akustyka i zdecydowanie przejdę się do sklepu (no, przejadę godzinę w jedną stronę pociągiem), żeby mieć pewność, że dobrze leży mi w dłoni i że dobrze jak dla mnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogranie dużo daje. Każda gitara jest z innego kawałka drzewa, np. niby to jest lipa i to lipa, ale potrafią zabrzmieć inaczej.
Zobaczy się także czy gryf pasuje. W końcu gra ma być przyjemnością, a nie męka.
Jakbyś jechał do muzycznego to:
1. Najlepiej zaciągnąć z sobą bardziej doświadczoną osobę w tej sferze i wtedy z nim ogrywać i oceniać.
2. Nie bać się ogrywania w sensie, że Ty grasz jakąś łatwą balladkę, a tu koleś obok Ciebie wywala na gitarze solo w stylu Vai'a.
3. Ogrywać, ogrywać i ogrywać. Głównie słuchać brzmienia. Jeśli gitara jest czarna i gra znakomicie, a Ty wolałbyś powiedzmy czerwoną to zauważ tylko, że kolejna ( np. czerwona) nie musi brzmieć tak dobrze jak ta czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 19:12, Braveheart napisał:

> dobra dajcie spokój bo i tak to nie są jacyś mega artyści oni są po prostu dobrzy
(tak
> wiem nie zagram ta, ale to nie przeszkadza) poza tym chyba takie małe odejście od
tematu
> się zrobiło :)

Witam.
No nie wiem. Zgodzę się z opinią pelo94 to są artyści tak czy siak bo skoro taki
Ewan Dobson jest wstanie sobie takie solo zagrać to wydaje mi się że raczej jest wstanie
odegrać sporą część dzieł innych kompozytorów. Jeśli wg Ciebie w/w John Butler nie jest
jak to ująłeś ''mega artystą'' to kto wg Ciebie zasługuje na to miano. ;> No chyba
że mierzysz to w kategorii. Im większa popularność i zachwyt tym lepszy artysta. Nie
zrozum mnie źle :), Nie to żebym tu prowokował do jakiejś większej dyskusji. Skąd ze
znowu. Ja mam pokojowe zamiary ^^. Lecz jestem Ciekaw.

spoko rozumiem, tylko właśnie mega artysta, mam kolegę który grywa tylko akustycznie a sam jest w stanie grać właśnie tak samo więc... ja w tym momencie nie widzę tej niezwykłości, bo niestety sam talent to nie wszystko, ja zapewne nigdy tak nie zagram jak oni ale... zawsze jest masa ludzi którzy potrafią grać i aby się pokazać niestety ale trzeba potrafić się sprzedać, bo to co ja widzę na koncertach zespołów które się nigdy nie wzbiją i mają naprawdę super muzyków, ale na topie i tak będą inne osoby, fakt część z nich naprawdę niszczy system.
Osobiście polecam Johna P http://www.youtube.com/watch?v=AA44CW7q7vg&feature=related

Dnia 21.06.2011 o 19:12, Braveheart napisał:

Co do tych linków na YT. Po części może i jest to lekki offtop. Lecz temat nazywa się
GITARA! a nie "Gitara - Pomocy, którą wybrać" :). Filmiki dotyczą gitar więc z
deka pasuje [poniekąd] Mimo iż nie gram na gitarze to lubię się dzielić np tego typu
filmikami, a przez to temat i ożywa :)

W sumie racja, też jest o gitarze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 19:26, pelo94 napisał:

3. Ogrywać, ogrywać i ogrywać. Głównie słuchać brzmienia. Jeśli gitara jest czarna i
gra znakomicie, a Ty wolałbyś powiedzmy czerwoną to zauważ tylko, że kolejna ( np. czerwona)
nie musi brzmieć tak dobrze jak ta czarna.

Wiadomo, kolor ma tu raczej drugorzędne znaczenie. ;)

Jak już mówiłem wcześniej, nie mam teraz za bardzo możliwości ogrania tych gitar, dlatego liczę, że może ktoś tutaj, z forum, miał z nimi do czynienia i coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukając gitary akustycznej trafiłem na dość ciekawie się zapowiadającą Epiphone AJ 100, warto według Ciebie się nią zainteresować?
Ograć mogę, ale chcę wiedzieć, czy w ogóle warto sobie nią zaprzątać głowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś taką firmę jak Kettner? Dokładniej chodzi mi o model Attax.
Btw, kojarzy ktoś program zawierający efekty, coby podłączyć tylko gitarę pod pc i grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki wzmacniacz polecalibyście do Gibsona SG Standard do 500-600 złotych (czy może coś droższego?) nastawiony na rocka/hard rocka (do metalu już niekoniecznie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 23:11, Harrolfo napisał:

Szukając gitary akustycznej trafiłem na dość ciekawie się zapowiadającą Epiphone AJ 100,
warto według Ciebie się nią zainteresować?
Ograć mogę, ale chcę wiedzieć, czy w ogóle warto sobie nią zaprzątać głowę ;)

Warto warto, ostatnio znajomy sprzedawał za 300 więc miałem okazje pograć i powiem że jak na akustyka to nie jest wybitna , ale ma bardzo ciepłe przyjemne brzmienie z tym że kumpel miał założone struny 10. -.-, ale ogóle gryf wygodny, trochę gruby dla mnie ale idzie się przyzwyczaić, nic ograć możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kindziuk już Ci odpisał.
Epi jak to Epi. Jak znajdziesz egzemplarz dobrze brzmiący i bez niedoróbek to nie widzę przeszkód by takowy zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:07, Harrolfo napisał:

Dzięki. Tobie, kindziukxxx też :)
A jeszcze jakieś godne polecenia akustyki do 400 zł na stronach Riffu i RNR byś znalazł?

Z tego co widzę na riffie nie ma nic poniżej 400zł. A na rnr są tylko Epiphony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:17, Harrolfo napisał:

Heh, ok.
To w przyszłym tygodniu ogram sobie LAG T66, Epiphone''a AJ 100, Yamahę F310.
Dzięki wielkie za pomoc.

Do usług (zamiatając po podłodze piórkiem z kapelusza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ;)
Wycziłem jeszcze jeden sklep muzyczny, do którego mógłbym się wybrać.
Co myślisz o gitarkach Ibaneza, a konkretnie o modelach V50 i V72?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 10:20, Qbasmok napisał:

Btw, kojarzy ktoś program zawierający efekty, coby podłączyć tylko gitarę pod pc i grać?


Guitar Rig. Jest demo pozwalające na granie przez 0,5h. Potem wystarczy włączyć raz jeszcze i grać:)
Ewentualnie Pod Farm, ale GR lepiej brzmi, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 18:14, theZoSo napisał:

To jest CORT a nie gitara.

Muszę się spytać (tak na przyszłość xD). Co jest nie tak z Cortem xD? Znaczy nigdy wiele o nich nie słyszałem ale jak ludzie narzekali to głównie na Stagi, nie na Corty :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 09:43, Geeko napisał:

> To jest CORT a nie gitara.
Muszę się spytać (tak na przyszłość xD). Co jest nie tak z Cortem xD? Znaczy nigdy wiele
o nich nie słyszałem ale jak ludzie narzekali to głównie na Stagi, nie na Corty :D.


W większości przypadków najlepiej po prostu iść do sklepu i ograć sprzęt albo nawet po prostu potrzymać w łapie i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się