tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2011 o 18:06, Nevrac napisał:

(najlepiej z niewielka iloscia
akordow lub calkiem bez) i nic ciekaego nie znalazlem narazie ;/ Macie cos polecic?
Ale cos naprawde fajnego.
P.S. Jak cos to oczywiscie Nothing Else Matters juz umiem :P

Edit: Aha... Nie lubie takich smutnawych piosenek :P (Ale wymagajacy jestem co nie?)

Może Fade to Black ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 22:57, Nevrac napisał:

Z tym ze moj akustyk ma tylko 20 progow.W solo z fade to black trzeba 22 :P Jak z tego
wybrnac?

kupić gitarę z 22 progami ;/, sam niestety mam podobnie 21 niby aż ale momentami brakuje tego 1 progu, no zawsze możesz dźwięk na 22 wymuszać w postaci AH, ale to jest inny efekt a i bendu też nie zrobisz ;/,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 22:57, Nevrac napisał:

Z tym ze moj akustyk ma tylko 20 progow.W solo z fade to black trzeba 22 :P Jak z tego
wybrnac?


Z pustego to i Salomon nie naleje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja na Twoim miejscu celowałbym w songi stricte na akustyka bez pchania się w Metaliki i takie tam. :P Coś w rodzaju Tears in heaven Claptona, Sweet home Alabama albo Road trippin'' Red Hot Chili Peppers (kiedy wyczujesz tempo to naprawdę nie chce się kończyć gry; gdybyś chciał coś z akordami to od razu sięgnąłbym po imo najlepszą piosenkę na gitarę akustyczną - Under the bridge, też Peppersów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sweet Home Alabama fajne jest :P Umiem prawie cale procz 2 sola xD To da sie jakos "normalnie" na akustku zagrac?

@Harrolfo
Mama Said potrafie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma obejścia, ale Journeyman Iron Maiden też fajny i baaardzo prosty utwór :) hm... w sumie to Gamme ray mógłbyś pograć, tylko musiałbyś o pół tonu obniżyć strój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:44, kindziukxxx napisał:

Marshall VS8080 polecacie?


Polecam(y). [2]

VSy to awesomeniasta seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien jak 212R, ale taki 65R ma gorsze (na przesterze przynajmniej) brzmienie.

Gralem na kilku VS''kach, w domu mam tylko 15R (nie gram w zespole, wiec wiecej nie trzeba), ale nastepnym piecem jaki kupie bedzie na pewno VS 8080 lub VS 100. Blues/rock/metal b. dobrze brzmia, ale jakbym mial wybrac konkretniej to najlepiej chyba ciezszy rock/lzejszy metal brzmi (ale Valvestate''ow chyba do wszystkiego ludzie uzywali - moj nauczyciel nagrywal na nim kiedys jakis jazz, Chuck Schuldiner z Death''u wiele koncertow na nim zagral (konkretnie VS 8100))

Ale 1100 to troszke duzo, czasem na allegro po 800 zl schodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2011 o 23:08, kuba9876543210 napisał:

Ale 1100 to troszke duzo, czasem na allegro po 800 zl schodza.

wiem za 1100 to już VS100 widziałem :) i właśnie 8080 czy VS100, bo nigdy ich nie słyszałem na żywo więc muszę się zapytać :) u mnie z piecami jest niestety tak że się zwyczajnie nie orientuje, ograłem kilka ale to i tak mało jak na tyle modeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 800-1000 kilka razy VS100 schodzilo

np: http://allegro.pl/kombo-marshall-valvestate-vs100r-vs-100-i1692579876.html

VS''ki mozna (dosc) czesto spotkac takze na koncertach jak sie czesto chodzi, ja je czesto widze (mowie raczej o mniejszych bandach, jak kogos stac to bierze zwykle pelna lampe (np. JCM, JVM, JTM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się