tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 18:44, kindziukxxx napisał:

Marshall VS8080 polecacie?


Nie polecam - okropna siara. Może to kwestia osobistych
preferencji, ale dla mnie piece z tej serii NIGDY nie brzmią dobrze
(nawet po podłączeniu świetnego wiosła). Żeby nie było: mam na
co dzień do czynienia z VS100 i osobiście nie potrafię znieść jego brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 08:01, kindziukxxx napisał:

no to brać VS 8080 czy VS100 ? :)


Brzmieniowo sa b. podobne, ale VS 8080 ma 2 kanaly, a VS 100 ma 3. VS 100 jest tez chyba troszke ciezszy.
Oba maja reverb (jesli R jest na koncu w przypadku tego 2.), ktory jest b. sredni i countour, czyli zmiane barwy przesteru (fajne, jesli nagle zechcesz, zeby przester brzmial troche inaczej, bo np. aktualny Ci sie... znudzil)

Ale ktos w poblizu Ciebie je chce sprzedac, to nie zaszkodzi sie przejechac i ograc :) Nade mna wlasnie pojawil sie ktos kto na nie narzeka (w sumie 1-y raz slysze, zeby ktos narzekal na VS :D).

@Nvaier

Co na nim grasz, jakie(s) efekty podlaczasz? Dlugo z niego korzystasz? (moze nie potrafisz krecic potkami? :D)
Na jakiej grasz glosnosci? Zdefiniuj ''swietne wioslo''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 10:59, kuba9876543210 napisał:

@Nvaier

Co na nim grasz, jakie(s) efekty podlaczasz? Dlugo z niego korzystasz? (moze nie potrafisz
krecic potkami? :D)
Na jakiej grasz glosnosci? Zdefiniuj ''swietne wioslo''.


Ja na nim nie gram, jestem basistą ;P Gra na nim od jakichś 3 lat jeden z naszych gitarzystów
(grał też poprzednie kilka lat gitarzysta mojego poprzedniego zespołu). Wcześniej obaj grali na
valvestate''ach, ale na szczęście jeden z nich przerzucił się na lampowego peavey''a(też bez rewelacji,
ale od Marshalla o niebo lepszy).

Gramy instrumentalny progresywny metal/post-rock... jak zwał, tak zwał. Gitarzysta podpina
kilka różnych efektów, ale to nie ma znaczenia bo piec testowaliśmy w studiu, gdzie przy różnych
ustawieniach mikrofonów, przesteru, eq brzmienie niezmiennie było fatalne. Nie jestem z ludzi
którzy stękają na sprzęt bez przetestowania go we wszystkich możliwych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 15:19, Gumisiek2 napisał:

Ja oczywiście polecę coś Systemu, a mianowicie "Roulette". Bardzo fajny utwór na akustyka.


Hehe... Nie zgadniesz.... To była pierwsza rzecz ktorej sie nauczylem :)
Zastanawiam nad tym Sweet home alabama... Tylko nie wiem czy zagrać bez solowek czy zagrac z solowkami (ale dokladnie tak samo je zagrac jak na elektryku)... Nie wiem czy to bedzie dobrze brzmialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 10:38, Nvaier napisał:

> Marshall VS8080 polecacie?

Nie polecam - okropna siara. Może to kwestia osobistych
preferencji, ale dla mnie piece z tej serii NIGDY nie brzmią dobrze
(nawet po podłączeniu świetnego wiosła). Żeby nie było: mam na
co dzień do czynienia z VS100 i osobiście nie potrafię znieść jego brzmienia.

oki a co jest nie tak? brudny brytyjski marshalowski przester? akurat czegoś takiego potrzebuje no chyba że do 1000 znajdziesz coś lepszego, bo lampy za tą cenę nie dostanę nie mówiąc już o JCM800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 16:57, kindziukxxx napisał:

oki a co jest nie tak? brudny brytyjski marshalowski przester? akurat czegoś takiego
potrzebuje no chyba że do 1000 znajdziesz coś lepszego, bo lampy za tą cenę nie dostanę
nie mówiąc już o JCM800


Problemem są częstotliwości które z siebie wyrzuca(mulący dół i specyficzny wysoki środek który przy grze na więcej niż jednej strunie zabija klarowność - mowa o przesterze). Kanał czysty da się jeszcze jakoś ustawić, ale
niestety też jest bez życia(tu niestety wszystkie tranzystory mają podobnie). Nie zrozum mnie źle, nie piszę tutaj, żeby koniecznie odciągnąć Cię od zakupu tego combo - po prostu zauważywszy zachwyty nad piecem nad którym ja się nakląłem na próbach postanowiłem dodać jak to wygląda z mojej perspektywy. Jeśli tobie(twojemu zespołowi) pasuje takie brzmienie to cóż - może jednak da się znaleźć dla niego jakieś zastosowanie, a ja po prostu nie potrafiłem. Na lampę bym Cię na razie raczej nie namawiał, ze względu na koszty związane z jej utrzymaniem. Może coś od Orange? Bardzo fajne piece, jeśli chodzi o brytyjskie brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 20:19, Nvaier napisał:

to cóż - może jednak da się znaleźć dla niego jakieś zastosowanie, a ja po prostu nie
potrafiłem. Na lampę bym Cię na razie raczej nie namawiał, ze względu na koszty związane
z jej utrzymaniem. Może coś od Orange? Bardzo fajne piece, jeśli chodzi o brytyjskie
brzmienia.


czy ten VS miał takie brzmienie:
http://www.youtube.com/watch?v=6EWL1VY5QXU&feature=related
?, jeśli tak to właśnie o coś takiego mi chodzi :)
a do 1000 chyba nie dostanę orage-a który by się swobodne przez perkę przebił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 20:58, kindziukxxx napisał:

czy ten VS miał takie brzmienie:
http://www.youtube.com/watch?v=6EWL1VY5QXU&feature=related
?, jeśli tak to właśnie o coś takiego mi chodzi :)
a do 1000 chyba nie dostanę orage-a który by się swobodne przez perkę przebił?


Marshall, którego znam to model VS100. 8080 na tym nagraniu nie brzmi źle, aczkolwiek
dobry gitarzysta potrafi sprawić, że każdy piec zaśpiewa - musiałbym usłyszeć go na żywo.
Nie wiem, czy ty miałeś okazję go sprawdzić w praktyce, jeśli byłaby taka możliwość to
polecałbym Ci tak zrobić z całego serca. Przeglądałem YT w poszukiwaniu VS100 o i dziwo
też brzmiał całkiem nieźle, dopóki gość nie wypuścił strun, kiedy to po uszach walnęła taka
siara, że głośniki ledwie to wytrzymały ;P. Szczerze to nie powiem, żebym znał się na piecach
gitarowych na tyle by polecić Ci konkretny model Orange, który przebije się przez perkę.
Wiem tylko, że o ile w piecach basowych moc jest niestety konieczna, to gitary poruszają się
w rejestrach, które są w zasadzie wolne i bardzo ładnie przebijają się przez pozostałe instrumenty.

Jak chcesz to mogę jeszcze zagadać ze znajomymi gitarzystami, może coś ciekawego będą mieli do
polecenia? No chyba, że jesteś pewien, że Marshall Ci odpowiada. Tak czy inaczej, odradzam VS100.

P.S. Mój błąd, że oceniłem całą serię po jednym piecu. Niestety dopiero przed chwilą przypomniałem sobie,
który to dokładnie model. Sora za wszelkie nieporozumienia, które mogły przez to wyniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2011 o 21:23, Nvaier napisał:

P.S. Mój błąd, że oceniłem całą serię po jednym piecu. Niestety dopiero przed chwilą
przypomniałem sobie,
który to dokładnie model. Sora za wszelkie nieporozumienia, które mogły przez to wyniknąć.

Nie ma problemu, jak będę miał możliwość to pierwsze co ogram, bo to daje najlepszą ocenę :)
a z tymi Marshallami było dużo usterek, najczęściej zimne luty czy inne tego typu rzeczy i piec tracił brzmienie, ale taki sound mi odpowiada, wiem że ja będę miał inne brzmienie bo to jednak dużo zależy od łapy a ja już jakby to można powiedzieć, przez brak nauczyciela mam jakby taki brudniejszą grę, ale specyficzną i właśnie soundy marshalla mi najbardziej odpowiadają, gdbym był przy kasie to brałbym JCM 800 paka + kolumna , ale w tym roku jeszcze zmiana wiosła mnie czeka a wiadomo że wiosło to podstawa :) i wielkie dzięki za opinie, bo wiadomo że każdy piec ma wady nawet Messa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozdabiał ktoś może swoją gitarę kiedyś jakimiś naklejkami ? Kupował ktoś jakieś, a może robił samemu ? Macie jakieś doświadczenia z tym związane, bądź jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Ja bym chętnie przylepił coś, aby mój instrument różnił się czymś od setek sztuk tego modelu. ;) No ale też spotkałem się z wieloma przeciwnikami majstrowania przy wyglądzie gitarki. Coś takiego IMO dość ciekawie się prezentuje http://allegro.pl/nalepki-naklejki-inkrustacje-cross-rose-bp-i1671104960.html Jak jest z żywotnością takich ozdób, orientuje się ktoś ?

Czym najlepiej czyścić osłonki od przetworników ? Złote, takie jak w typowych LP.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 07:42, Albii napisał:

Ozdabiał ktoś może swoją gitarę kiedyś jakimiś naklejkami ? Kupował ktoś jakieś, a może
robił samemu ? Macie jakieś doświadczenia z tym związane, bądź jakie jest Wasze zdanie
na ten temat ? Ja bym chętnie przylepił coś, aby mój instrument różnił się czymś od setek
sztuk tego modelu. ;) No ale też spotkałem się z wieloma przeciwnikami majstrowania przy
wyglądzie gitarki. Coś takiego IMO dość ciekawie się prezentuje http://allegro.pl/nalepki-naklejki-inkrustacje-cross-rose-bp-i1671104960.html


ja bym chciał mieć coś takiego http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/EVH_frankenstrat.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 12:59, kindziukxxx napisał:

jakieś słowa otuchy na złamanie lewego nadgarstka? :) co najmniej 2 tyg bez gitary ;/

I bez walenia ;/
Ekhm, znaczy powodzenia, będę Cię duchowo wspierał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 12:59, kindziukxxx napisał:

jakieś słowa otuchy na złamanie lewego nadgarstka? :) co najmniej 2 tyg bez gitary ;/



Uuuu koszmar gitarzysty, aż ciężko pocieszenie wymyśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2011 o 12:42, xmarqinaxnellx napisał:

Uuuu koszmar gitarzysty, aż ciężko pocieszenie wymyśleć:)


wyrok to 4-6 tygodni.... czyli i na Woodstock nie pojadę, koncert judasów tez po znakiem zapytania... chyba wszystko na tym świecie chce abym został wokalista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka.
Bede kupował gitare Vintage v100. Zastanawiam się nad IT oraz BB. Czy roznia sie od siebie tylko wykonczeniem? Na opisie IT znalazlem "Top: Płomienisty Klon" i nie wiem co to znaczy i jaki wplyw ma na dzwiek.
W wersji BB juz tego Top''u nie ma...
Pomozecie?! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się