tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2011 o 21:33, Nevrac napisał:

Ehhh... Gdyby tak miec jakiegos Gibsona LP... ;/ Marzenia...

Tja... Najlepiej taką sygnaturkę Jimmy''ego Page''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 13:49, theZoSo napisał:

Trzeszczą czy brzęczą? Bo może to być kwestia kluczy (poluzowana śrubka gdzieś, etc.).

Trzeszczą tak jakby się obijały o progi, jakby były za blisko gryfu. Klucze są w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 13:50, theZoSo napisał:

> Ehhh... Gdyby tak miec jakiegos Gibsona LP... ;/ Marzenia...
Tja... Najlepiej taką sygnaturkę Jimmy''ego Page''a.


No... Ehh... Marzenia :)

Ja w najlepszym przypadku (jesli dostane od chrzestnego na piec) wymusze od rodzicow Gibsona SG standard na raty... Ale to bedzie trudne. I bym wtedy bral do tego chyba Peavey Bandit 112.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 12:57, Qbasmok napisał:

Dziś postanowiłem zadbać o swoją gitarę i nieco ją wyczyścić i odnowić. Doszło do zmiany
strun i nie wiadomo czemu pierwsze 2-3 struny strasznie trzeszczą, oczywiście gitara
została nastrojona. Wcześniej przy zmianie strun takiego problemu nie miałem, więc źle
wyprofilowane progi odpadają. Bawiłem się mostkiem w górę w dół, ale też nie za dużo
pomaga. Jakieś pomysły?

zmieniłeś na taką samą grubość? a gryf regulowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 20:02, Nevrac napisał:

Mam pytanie.
Jakie przetworniki wstawic do Vintage v100bb zeby zrobic z niego profesjonalna gitare?
Oczywiscie do rocka i do metalu (fajnie by bylo gdyby rozniwez ostrzejszego)

hmm... Dimarzio DP100, EMG 85/81,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 14:59, kindziukxxx napisał:

zmieniłeś na taką samą grubość? a gryf regulowałeś?


grubość zbliżona, jak się reguluje gryf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2011 o 15:10, Qbasmok napisał:

grubość zbliżona, jak się reguluje gryf?

to mamy prawdopodobnie winowajce :), gryf regulujesz przy główce, możesz mieć coś z nazwą tam przykręcone, a pod tym jest wejście na imbusa, i pamiętaj żeby nie przekręcać za wiele bo możesz pręt złamać, 1/4 obrotu i sprawdzaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tym co umieją się uczyć grać z tabów. Cholera, miesiąc już się uczę solo z Paranoid a nawet połowy na pamięć nie umiem! Próbowałbym rozgryźć z tabów, ale przez to mogę nie wiedzieć jak gra się niektóre partie (np. drabinki itp.). Sweet Child of the Mine, albo Stairway to Heaven to chyba 10 lat będę się musiał uczyć na pamięć a i tak się nie nauczę. Problemu z zagraniem tego nie ma, tylko z cholernym wkuwaniem na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze Ci idzie granie ze słuchu to improwizuj. Zostaw szkielet solówki ( wg Ciebie najfajniejsze fragmenty ), a dalej leć wg własnego słuchu, uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przez to mogę nie opanować niektórych technik jak legato i innych... Grałem tak przez pół roku, że improwizowałem do solówek a później jak próbowałem zagrać coś prostego to nie potrafiłem. Kiedyś nawet drukowałem taby i próbowałem wkuwać je na pamięć i się nie udawało. Jedynie czasem z filmików na yt coś się kiedyś nauczyłem. Problem pewnie leży w tym, że zamiast uczyć się po fragmencie to ja przegrywam cały czas solówki od początku do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedno - cierpliwość. Ja też próbowałem od razu trzasnąć całą solówkę, najlepiej z podkładem. Nigdy nie wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można zupełnie pominąć aspekt teoretyczny i dojść do takich kawałków jak Reign in Blood? Ćwiczę na basie od roku, ale jest to instrument nudny jak flaki z olejem. Nie ma tego złego jednak - mam wyćwiczoną rękę, silniejszy chwyt, same zalety ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chwilowe załamanie. Wziąłem się za inny repertuar( Master of Puppets), ale chyba zacznę od czasu do czasu grać na riffach na klasyku. Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 11:25, Woo-Cash napisał:

Ćwiczę na basie od roku, ale jest to instrument nudny jak flaki z olejem.


Herezja, herezja! :D Ja po 7-miu latach gry dalej mam ogromną frajdę ze zwykłego
brzdąkania. Wiadomo, że niektóre partie basowe są nudne, ale to samo jest z gitarowymi
(tzw. 3 akordy i darcie mordy). Jeśli już to należy obwiniać kiepskich basistów, którzy
zamiast kombinować z komponowaniem motywu, wolą iść na łatwiznę i nachrzaniają prymy ósemkami :P

Dnia 29.07.2011 o 11:25, Woo-Cash napisał:

chyba zacznę od czasu do czasu grać na riffach na klasyku


A to na pewno nie zaszkodzi, najwyżej rozbuduje wyobraźnię muzyczną :) Pamiętaj
tylko, że trzeba zdecydować, który instrument będzie tym głównym, bo lepiej skupić
się na jednym i dobrze go opanować, niż się rozmieniać na drobne grając na 10 instumentach
po trochu.

Tak, czy siak - niech rośnie w siłę basowa brać! Haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram na basie, wiec pewnie sie nie znam :P, ale moze poprobuj troche poimprowizowac czy samemu cos ''(s)tworzyc''?
Gram na elektryku, ale od pewnego czasu prawie non-stop tylko improwizuje i tworze (lub probuje tworzyc :D) wlasne riffy i solowki, sprawia mi to duzo wiecej frajdy no i technicznie cos szybkiego/trudnego co sam ''wymyslilem'' jakos latwiej jest mi zagrac, niz czyjes kompozycje.

@Harrolfo

Dzialy ogloszen for/stron gitarowych, gazety, swistak.pl, ebay.com, inne serwisy aukcyjne, gieldy/jarmarki/targi/bazary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie bardzo zrozumiałem o co chodzi w pierwszym poście, ale wszystkim polecam obejrzenie tego ;) :
http://www.youtube.com/watch?v=Dnrf_ECBAsk&feature=related
A natrafiłeś może na te ćwiczenia z gitarzysty/basisty? http://magazynbasista.pl/kategoria/lekcje/
Bas wcale nie jest nudny, są tylko nudni basiści :P

Harrolfo Tablica.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście partiami się uczy o wiele lepiej. Ale i tak uczę się z yt. W ciągu godziny nauczyłem się prawie połowy solo Sweet Child o mine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się