tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dźwięki na gryfie są niezbędne do interwałów i praktycznie do wszystkiego.
Pentatonika ?
Cóż, w razie jakbyś miał problem z ocenieniem tonacji utworu, na pewno okaże się pomocna ;)
O improwizacji w tejże "skali" już nawet nie wspominam, prędzej czy później i Ciebie to czeka :P
Blues ? Blues to podstawa muzyki, której po prostu trzeba się nauczyć i tyle ;P
Razem z interwałami to jest jak dla mnie podstawowa część teorii którą nieodzownie trzeba znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 12:34, Bezi_113 napisał:

Przede wszystkim to pogoogluj trochę, bo ja Ci tego dobrze nie wytłumaczę :P


Googlowałem już, ale nie kminie co mam się uczyć. No zobaczyłem sobie dźwięki na gryfie i co, mam na pamięć kuć gdzie każdy jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, jak możesz tego użyć.
Naucz się po prostu wszystkich dźwięków, jak będziesz umiał to będziesz w stanie określić na jakiej strunie na jakim progu jest konkretny dźwięk.
EDIT: Chociaż wprawne manipulowanie wszystkim dźwiękami właśnie mniej więcej wygląda tak, jak zapytałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 16:01, Bezi_113 napisał:

A jest jakiś nieładny :P ?
Back in the Day ? Symphony of Destruction ? Na wyższą ligę to polecam Holy Wars ;d


Łatwy a nie ładny xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od nauki dźwięków na gryfie. Nazw dźwięków w muzyce jest 12. Być może pamiętasz z lekcji muzyki gamę C-dur, czyli 7 dźwięków oznaczonych kolejnymi literami alfabetu: C,D,E,F,G,A,B,C (ostatni jest powtórzeniem pierwszego, jest o oktawę wyższy, ale tak samo się nazywa). Do tego dochodzi jeszcze pięć dźwięków oznaczonych jako powyżej wymienione literki (oprócz B i E) z krzyżykami. Oznacza to, że są wyższe o pół tonu (jeden próg) od dźwięków wyjściowych. Czyta się je tak C# - Cis; D# - Dis itd. Teraz wypadałoby umieć odnaleźć te dźwięki na gryfie. Tu masz linka do gierki, która często już tu się pojawiała:
http://www.fretboardmaster.com/fretboardgame.html
Po tym możesz zacząć uczyć się interwałów, ale najpierw dowiedz się czym w ogóle jest interwał.
Dużo nauczyłem się z książki "Żadnych Tajemnic" Krzysztofa Błasia, ale jest ona dosyć droga i jeśli nie chcesz, to jej nie kupuj. Ja traktuję ją bardziej jak zbór wiedzy teoretycznej, niż kurs gitarowy.
Nie jestem teoretykiem, ale mam nadzieję, że pomogłem i nie wypisałem tu żadnych bzdur. Jeśli tak to mnie poprawcie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dzięki za to! Nie wiedziałem, że takie prost ćwiczenie zdziała tak wiele. Ćwiczę tak dosłownie dwa dni, a już widzę znaczną poprawę w szybkości i ogarniam już mały palec. Teraz udaje mi się grać nawet te wydawałoby się szybkościowo nie osiągalne riffy. Jeszcze trochę praktyki i naprawdę moje ulubione riffy z Blinka będę grał bez większych problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś miłe doświadczenia i może mi polecić jakiś pewny sklep muzyczny, bo mój w okolicy to pieprzone zdziorstwo? Chcę sobie kupić jakiegoś akustyka w przedziale 400-600 i potrzebuję jak najlepszej oferty. Z góry dziękuję za wszelkie rady i informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem grając małym palcem, że im grubsze struny łapie, to zahaczam przy okazji o inne i ryje mi się skóra w jednym miejscu, aż mnie to dzisiaj zabolało. Oczywiście to tak mi się robi przy większej szybkości, wolniej raczej bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 11:41, BzyQacz napisał:

Ma ktoś może jakieś miłe doświadczenia i może mi polecić jakiś pewny sklep muzyczny, bo mój w okolicy to pieprzone zdziorstwo? Chcę sobie kupić jakiegoś akustyka w przedziale 400-600 i potrzebuję jak najlepszej oferty. Z góry dziękuję za wszelkie rady i informacje.


Oprócz T.Burtona obczaj Yamahę F310, polecam z czystym sumieniem.

->Budep
Krótko: wyrobisz się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogrywałem Burtona już wcześniej - całkiem w porządku wykonanie i brzmienie. Yamaha mi też podpasowała, ale Takamine jedzie obie. Wybrałem G320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym nabyć drogą kupna gitarę elektryczną. Jako że zaczynałem na klasyku, znam już podstawy, ale zdecydowanie bardziej kręci mnie elektryk. Moglibyście doradzić najlepszy model do 600 zł (bez wzmacniacza) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się