tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Jak sobie wyobrażasz granie czegoś takiego przed tysięczną widownią z czego przynajmniej połowa to słuchacze regge/rapu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 16:41, Jcl napisał:

Jak sobie wyobrażasz granie czegoś takiego przed tysięczną widownią z czego przynajmniej
połowa to słuchacze regge/rapu ?

to UFO - Doctor Doctor :)
a koncert to koncert, jak się nie podoba to mogą wyjść, a zachowanie to kwestia szacunku jak nie będziecie ssać to powinni być przynajmniej neutralni :) a 1000 osób to bardzo duża widownia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 17:53, wsaadman napisał:

15 kawałków jak na granie w szkole, to kurcze dużo : D


Z (skromnego, ale jednak) doświadczenia powiedziałbym, że sporo za dużo.

Z drugiej strony, nie wiem jak ten koncert ma wyglądać (po lekcjach, w trakcie, zamiast?) i ta tysięczna widownia - srsly?

A jak szkoła to słuchacze rapu to potraktować ich Fiszem i Emade i zarzucić Szefa Kuchni. Sample są z Hells Bells, więc jak najbardziej do zagrania, Emade jako perkusista robi dobre podkłady + trochę własnych pomysłów i byłoby ok.
My Pendulum graliśmy i też dawało radę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast lekcji. Na bank będziemy mieli 45 min ale będziemy próbowali jeszcze coś wywalczyć ;) W szkole jest tysiąc uczniów i wszyscy przyjdą (tzn. wszyscy obecni akurat, a jako że to będzie dzień czy dwa przed feriami to nie wiadomo jak będzie z frekwencją ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 18:23, Jcl napisał:

wszyscy przyjdą

ehe

Poza tym przyjście na salę =/= przyjście na koncert niestety. Zwłaszcza w sytuacji, w której jak sam zauważyłeś, to nie są klimaty większości ludzi w szkole. Tak czy inaczej powodzenia życzę, bo to fajna sprawa jest.

A jak Mety nie to może Maidenów, jakiegoś Troopera czy coś.
Albo może by tak coś od Muse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prześlę ci co mamy do ćwiczenia:
Nickelback - Burn it to the Ground, Nickeblack - SEX, Nickelback - How you remind me,Mój Bóg - Ira, Mocny – Ira, Bierz mnie - Ira, Venus - Ira (ostra wersja piosenki Shocing blue), Nadzieja+solówki całego zespołu - Ira, Metallica - Fuel, No Leaf Clover - Metallica Smells Like Teens Spilit – Nirvana, Whole Lotta Love – Led Zeppelin, The Final Countown – Europe (ze skrzypcami), Kryzysowa Narzeczona – Lady Pank, Welcome to The Jungle – Guns Roses, Pussy – Rammstein, Eye of the tiger - Survivor, Black Night - Deep Purple, Rock You Like A Hurricane - Scorpions, Perfekt - Chcemy być sobą, Niepokoani, Jimi Hendrix - Hey Joe, Długość dźwięku samotności - Myslovitz, Van Halen-Jump, Wehikuł czasu, Partyzant - Dżem, Johny B Good - Chuck Berry, Highway to Hell - AC/DC
Wiadomo, że niektóre kawałki będą wychodziły lepiej inne gorzej, ze względu na różne wokale. Z tego trzeba wybrać 10-15 piosenek na koncert. Pierwszy jak wspominałem taki troszkę "komerycjny" dla ludzi, następne już będą mocne jak tylko pozwala nasza formuła i zabieramy sie także za swój materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, potrzebuję struny D do gitary elektrycznej, 24 lub 26. Problem w tym, że w najbliższym sklepie muzycznym nie ma, a nie będę wymieniał całego kompletu, bo nie dawno to robiłem(po prostu ta D mi pękła). Znacie jakiś sklep, gdzie znajdę tą strunę? na www.sklepgama.pl nie ma, najwieksza to 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 22:29, Kirabaxior napisał:

Sluchajcie, potrzebuję struny D do gitary elektrycznej, 24 lub 26. Problem w tym, że
w najbliższym sklepie muzycznym nie ma, a nie będę wymieniał całego kompletu, bo nie
dawno to robiłem(po prostu ta D mi pękła). Znacie jakiś sklep, gdzie znajdę tą strunę?
na www.sklepgama.pl nie ma, najwieksza to 22.

http://taniestruny.pl/s/412/0/0/0/0/0/0/0/26/do%20gitary%20elektrycznej/0/0/0/0/0/0,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tysięczna widownia do akurat nic specjalnego - zarówno w tym jak i w zeszłym roku grałem na rozpoczęciu roku u kumpla w szkole i na hali było lekko ponad tysiąc : D

Zależy od szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy nie mialbym pietra wystepowac przed tak duza publicznoscia... w ogole mam problemy z graniem przed ludzmi, szczyt wszystkiego to na razie bylo dla mnie granie na ulicy...akurat mialem 4-godzinne okienka to bralem micro cube''a od siostry z bateriami i gitare i gralem, zeby tylko sie jakos lepiej oswoic. Pol biedy gdy sa obcy ludzie, najgorzej jak osoby, ktore znam patrza, jak gram, wtedy potrafie np. ''zapomniec'' skale ;d
Nie wiem jak bedzie to wygladac gdy zaczne z moim zespolem grac poza ''''sala prob'''' (w tej chwili jest to albo duzy garaz w jednym zespole albo mieszkanie w kamienicy w drugim ^^). Ale na razie na marzec mam juz miec koncert z kolezanka w szkole (do 600-700 osob bedzie), mam nadzieje ze do tego czasu bedzie lepiej ;]

Tylko ja tak mam czy ktos z Was takze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to-ale przesyłka mnie odstraszyła. Łącznie za strunę musiałbym zapłacić... 7zł(4zł przesyłka). 4zł to płaciłem wysyłając gry w większych pudełkach, a jedną strunę można by wsadzić w kopertę i wysłać jako zwykły list.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się