tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2011 o 21:07, Harrolfo napisał:

Kiedyś już dokręciłem ale znów się poluzował, więc to chyba wina czegoś w środku gitary.

bo gniazda w gitarach to jest bardzo często gó*no zwykłe, i od wkładania i wyciągania przewodu zaczyna się luzować, można temu zapobiec montując w środku jakąś nakładkę i wtedy przestaje się luzować, - koszt lutnik mi to zrobił w ramach przeglądu i ustawienia menzury ~30zł,
nie wiem czy sklep uzna taką wadę bo ona jest mechaniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Mam takie coś, że gdy piec jest włączony, a gitara jest do niego podpięta, to słychać taki pulsujący dźwięk. Czym to jest spowodowane? Jakieś złe ustawienie gitary względem pieca, czy może coś ze strony technicznej? Czasami jest też tak, że ten dźwięk nabiera na głośności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 17:42, Oloninho napisał:

Cholera. Mam takie coś, że gdy piec jest włączony, a gitara jest do niego podpięta, to
słychać taki pulsujący dźwięk. Czym to jest spowodowane? Jakieś złe ustawienie gitary
względem pieca, czy może coś ze strony technicznej? Czasami jest też tak, że ten dźwięk
nabiera na głośności.

jaki piec? jaka gitara? jakie ustawienie poziomu przesterowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piec Line 6 Spider IV 15 W, gitara Cort KX5 Katana, przester na maxa. Ale przy mniejszym przesterze też tak huczy dziwnie. I wkurza mnie też właśnie to, że czasami jak oprę o ścianę np włączoną z piecem gitarę, to wzbiera się taki przeszywający uszy dźwięk.

@Harrolfo
Oo, to daj znać jak pójdzie z tym wtykiem, bo mi też się poluzował i dokręciłem. Ale jeśli np w takim wypadku wymienią gitarę na nową, czy coś, to również bym się skusił na to xd
A kontaktowałeś się z nimi telefonicznie, czy mailowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 19:59, Oloninho napisał:

Oo, to daj znać jak pójdzie z tym wtykiem,

Ok :)

Dnia 11.10.2011 o 19:59, Oloninho napisał:

bo mi też się poluzował i dokręciłem.

No ja też, ale po jakimś czasie się znów poluzował. Dlatego skontaktowałem się z GC.

Dnia 11.10.2011 o 19:59, Oloninho napisał:

Ale jeśli np w takim wypadku wymienią gitarę na nową,

Zobaczymy...

Dnia 11.10.2011 o 19:59, Oloninho napisał:

czy coś,

Najlepiej niech zwrócą pieniądze ;) To bym kupił inne wiosełko :D

Dnia 11.10.2011 o 19:59, Oloninho napisał:

A kontaktowałeś się z nimi telefonicznie, czy mailowo?

Mailowo. Bardzo dobry kontakt ze sklepem, trzeba przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 17:42, Oloninho napisał:

Cholera. Mam takie coś, że gdy piec jest włączony, a gitara jest do niego podpięta, to
słychać taki pulsujący dźwięk. Czym to jest spowodowane? Jakieś złe ustawienie gitary
względem pieca, czy może coś ze strony technicznej? Czasami jest też tak, że ten dźwięk
nabiera na głośności.


Wierzcie lub nie, ale ja jak stawiam włączony piecyk i gitarę w salonie, to jeśli nie tykam strun, to bardzo niewyraźnie odbieram jakieś radio (chyba radio). Brzmi nieco chińsko. Ja tam nie wiem, może to normalne, ale mnie lekko zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 20:15, Skazeusz napisał:

Wierzcie lub nie,

Wierzcie lub nie, ale ja w swoim wzmacniaczu słyszę pralkę... To chyba wina braku uziemienia i kiepskiej instalacji elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 19:59, Oloninho napisał:

Piec Line 6 Spider IV 15 W, gitara Cort KX5 Katana, przester na maxa. Ale przy mniejszym
przesterze też tak huczy dziwnie. I wkurza mnie też właśnie to, że czasami jak oprę o
ścianę np włączoną z piecem gitarę, to wzbiera się taki przeszywający uszy dźwięk.


jak jest przeszywająco ucho dźwięk to znaczy że sygnał się sprzęga, - zmniejsz przester, a jak gitara stoi, to wyciszaj na gitarze,

właśnie jak wspomniał Fucio - wszystko uziemione?

bo ani piec ani gitara z najwyższej półki nie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba problem rozwiązany, bo oczywiście mnóstwo sprzętów elektrycznych jest włączonych i to pewnie przez to xd

I jeszcze jedno, jak mam ustawione na piecu crunch i gram jakieś riffy np, to dźwięk jak by takie fale głośności ma: głośno\ciszej/głośno\ciszej/głośno i tak w kółko. Nie wiem, czy rozumiecie o co mi chodzi, naprawdę trudno to wytłumaczyć. Po prostu dźwięk nie jest jak by jednolity, tylko tak się zmienia głośność. Ehh... Pewnie nie zrozumiecie, ale ok xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gralem i jak postanowilem dac po pewnym czasie lewej lapie odpoczac pare sek. zaczalem przy okazji ukladac kable w kompie (obudowa otwarta, PeCet na plasko lezy na szafeczce), kabel zasilajacy od kompa odlaczony, gitary nie chcialo mi sie zdejmowac, byla podlaczona do wlaczonego pieca i jakiez bylo moje zdziwienie gdy zaczal mnie smyrac prad (!), wystarczy ze opre jedna reke o struny a druga dotkne zatoki na dyski i juz czuc (a jak kart graf. zaczne dotykac to juz troche zaczyna kluc). Test przeprowadzany kilkakrotnie z takim samym rezultatem.
U Was tez tak jest? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2011 o 21:53, Oloninho napisał:

I jeszcze jedno, jak mam ustawione na piecu crunch i gram jakieś riffy np, to dźwięk
jak by takie fale głośności ma: głośno\ciszej/głośno\ciszej/głośno i tak w kółko. Nie
wiem, czy rozumiecie o co mi chodzi, naprawdę trudno to wytłumaczyć. Po prostu dźwięk
nie jest jak by jednolity, tylko tak się zmienia głośność. Ehh... Pewnie nie zrozumiecie,
ale ok xd

wyłącz efekt tremolo/ reverb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 17:13, Harrolfo napisał:

Jakiś czas temu znalazłem na YouTubie tego gościa:
http://www.youtube.com/watch?v=OFBuWtcfDiM&NR=1
Wymiata! Coś niesamowitego!

asom :D

a tak na marginesie, w gc mam przypisane do konta zniżki od 3 do 5%, więc jakby ktoś chciał coś taniej zamówić to nie ma problemu :) (ofc. ja z tego nic nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Podczas grania nie kostką, a palcami (najlepszy przykład na takie palcowanie, jakie mam na myśli - intro do "The Unforgiven") mimowolnie prostuje mi się mały palec od ręki, którą gram. Czy są jakieś sposoby, żeby się to nie działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2011 o 23:05, Harrolfo napisał:

Cześć,
Podczas grania nie kostką, a palcami (najlepszy przykład na takie palcowanie, jakie mam
na myśli - intro do "The Unforgiven") mimowolnie prostuje mi się mały palec od ręki,
którą gram. Czy są jakieś sposoby, żeby się to nie działo?

Taśma klejąca? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się